میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۳۳
 
 
چه کرده‌اید که هنوز «داغ منا» تازه است
سرپرست حجاج ایرانی می‌گوید: «زائرانی که امسال به حج تمتع اعزام می‌شوند، به هیچ وجه نباید...

سرپرست حجاج ایرانی می‌گوید: «زائرانی که امسال به حج تمتع اعزام می‌شوند، به هیچ وجه نباید بدرقه‌کننده داشته باشند»
دلیلش هم ظرفیت کم ترمینال‌ها بیان شده است. به اینها می‌شود داستان انگشت‌نگاری و مچ‌بندها را هم اضافه کرد.
کاش می‌شد از مسئولان «عاجزانه» خواست، برای یک بار هم که شده با مردم شفاف و روراست باشند و بدون اینکه همه چیز را مخفی کنند و به قضا و قدر و «احساس» واگذار کنند، همه موارد را برای مردم بازگو کنند.
به مردم بگویند، چرا باید با این همه شرط و شروط عجیب و غریب، با اظهار و ابراز دشمنی‌های سعودی‌ها و در شرایط قطع ارتباط دیپلماتیک باز هم باید حج را برگزار کرد.
اشتباه نکنید. ما مخالف حج، این میعادگاه عاشقان الهی و اتحاد با هر رنگ و نژاد و زبانی نیستیم. مشکل ما با آن «شجره خبیثه ملعونه» است که دشمنی‌های ریز و درشتش را به ما نشان داده و از هر فرصتی برای پنجه کشیدن به سیمای مردم مسلمان ایران استفاده می‌کند و دست آخر هم ما مجبور می‌شویم به شرط و شروط آنها گردن بنهیم و...
آقایان مسئول. دو سال قبل که میزان دشمنی آل‌سعود با ملت ایران و انقلاب اسلامی اینقدر عیان نشده بود، به نوجوانان ما تعرض شد، حادثه ساختگی جرثقیل اتفاق افتاد و ما شهید حاتمی را از دست دادیم و دست آخر آن فاجعه عظیم انسانی در منا رقم خورد. نتیجه چه شد؟ چرا یک‌بار برای مردم توضیح نمی‌دهید که برای احقاق حق خون‌های به ناحق ریخته شده چه کردید؟ چرا بعد از دو سال تجمع خانواده شهدای منا و رسانه‌ای شدن آن‌را برنمی‌تابید؟ چه کرده‌اید که هنوز «داغ منا» تازه است و آن آتش غم و خشم سرد نشده است؟
اینقدر از سطح شعور و درک فروعات دین‌مان مطمئن هستیم و اطلاع داریم که نمی‌توانیم بپذیریم، در جواب سوالات ما بگویید: «احساس ما این است که ان‌شاء‌الله حج آرامی داریم»
ما نگرانیم و عزت و آبروی مسلمان و ایرانی را نمی‌توانیم معامله کنیم. حتی اگر هزار و یک تهمت و افترا را مثل سیلی به صورتمان بچسبانید.

محسن رجبی

کد مطلب: 99943
 
Share/Save/Bookmark