میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۹
 
 
مردم آمریکا خواستار پایان فعالیت لابی‌های صهیونیستی شدند
تظاهرات برای برچیدن آیپک
تظاهرات برای برچیدن آیپک
 

در اقدامی که نشانه‌ای بر نارضایتی مردمی از نفوذ لابی‌های صهیونیستی است، همزمان با آغاز نشست سالیانه «آیپک»، معترضان به مواضع بزرگ‌ترین لابی رژیم صهیونیستی در آمریکا ضمن سر دادن شعارها علیه این لابی، خواستار تعطیلی این نشست شدند.
در حالی که طبق روال هر ساله نشست «کمیته روابط عمومی آمریکا-اسرائیل» موسوم به «آیپک» در حال برگزاری است، معترضان به مواضع این لابی پرنفوذ صهیونیستی در آمریکا همزمان با آغاز این نشست تظاهرات اعتراضی برگزار کردند. همزمان با آغاز نشست، معترضان با تجمع در مقابل محل برگزاری نشست، خواستار تعطیلی آن شدند.
معترضان ضمن مخالفت با مواضع این لابی صهیونیستی-آمریکایی، شعارهایی از قبیل «آیپک باید برود» سر دادند.معترضان همچنین در حمایت از فلسطینیان شعار دادند: «فلسطین از نحر تا بحر آزاد خواهد شد».
«فلسطین را آزاد کنید. غزه را آزاد کنید»، «عهد التمیمی(دختر ۱۷ ساله و زندانی فلسطینی) را آزاد کنید»، و «همین حالا به اشغالگری پایان دهید»، برخی دیگر از شعارهای معترضان را تشکیل می‌داد. همچنین معترضان پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود: «تمام کمک‌های آمریکا به اسرائیل را قطع کنید»، «قدس پایتخت ابدی فلسطین است».
همزمان با این نشست منابع خبری اعلام کردند سفر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به آمریکا فرصتی برای فرار او از دردسر‌های پرونده فساد مالی‌اش و تمرکز بر اهداف ضدایرانی اوست. نتانیاهو که انبوه تحقیقات پی در پی درباره اتهامات فساد مالی، حیات سیاسی وی را در معرض خطر قرار داده و روز جمعه از سوی پلیس اسرائیل مورد بازجویی قرار گرفته است، در طول سفر پنج روزه به آمریکا تلاش می‌کند تا فضای متفاوتی را در اطراف خود رقم بزند. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که به واشنگتن سفر کرده است با جارد کوشنر، داماد ترامپ و جیسون گرینبلات، فرستاده ویژه ترامپ در امور خاورمیانه دیدار کرد. منابع خبری اسرائیل اعلام کردند بنیامین نتانیاهو با جارد کوشنر و گرینبلات درباره مسائل و موضوعات مختلف از جمله ابتکار پیشنهادی دونالد ترامپ برای پیشبرد فرایند صلح خاورمیانه گفت وگو کرده است.
این سفر در حالی صورت گرفته که نظاميان رژيم صهيونيستي به شهر نابلس واقع در کرانه باختري يورش بردند. بر اساس اين گزارش، اين حمله وحشيانه منطقه الجبل‌الشمالي و شهرک قديمي نابلس را هدف قرار داد.
شهرک نشینان رژیم صهیونیستی در اقدامی هتاکانه ضمن یورش به صحن‌های مسجدالاقصی اقدام به سر دادن شعارهای ضد اسلامی کردند. این دومین روز متوالی است که شهرک نشینان صهیونیست مسجدالاقصی را مورد هتک حرمت قرار می‌دهند. گزارش‌های جداگانه‌ای دو مرکز حقوق بشر فلسطینی تاکید می‌کند که نظامیان رژیم صهیونیستی از نیروی مرگبار علیه غیرنظامیان فلسطینی استفاده می‌کنند. مرکز حقوق بشر غیر دولتی 'المیزان' نسبت به افزایش تجاوزات اسرائیلی در سایه سکوت جامعه بین‌المللی که موجب کشتار هر چه بیشتر غیرنظامیان فلسطینی شده است هشدار داد. مرکز میزان این تجاوزات، به ویژه هدف‌گیری مستقیم غیر نظامیان در نوار غزه وآخرین مورد آن به شهادت رساندن یک کشاورز را محکوم کرد وخواستار تشکیل کمیته تحقیق مستقل برای انجام تحقیقات در مورد شهادت این کشاورز وموارد مشابه نقض حقوق بشر وبررسی نقض پایبندی قوانین بین‌المللی توسط رژیم صهیونیستی شد. 'محمد ابو جامع' کشاورز ۵۹ ساله فلسطینی روز شنبه گذشته هنگام کار در زمین خود در شرق استان خان یونس در نوار غزه به دست نظامیان صهیونیست که شماری از کشاورزان را به رگبار بسته بودند به شهادت رسید. این مرکز از جامعه بین‌المللی خواست برای توقف این تجاوزات دخالت موثر داشته باشد ومقامات صهیونیست را ملزم به احترام قانون در برخورد با غیرنظامیان فلسطینی در سرزمین‌های اشغالی کند.
در همین راستا، مرکز فلسطینی حقوق بشر نیز جنایت به شهادت رساندن کشاورز فلسطینی را دلیل دیگری بر تداوم استفاده نظامیان صهیونیست از نیروی مرگبار علیه شهروندان غیر نظام فلسطینی حتی درمواردی که هیچ خطری جان سربازان اسرائیلی را تهدید نمی‌کند دانست. از زمان امضای توافق آتش‌بس بین مقاومت فلسطینی و رژیم صهیونیستی در ۲۶ اوت ۲۰۱۴(۴ شهریور۹۳) با حمایت مصر، حملات روزانه نیروهای اشغالگر به کشاورزان و ماهیگیران در نوار غزه ادامه دارد.

کد مطلب: 103534
 
Share/Save/Bookmark