میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۴
 
 
ششمین هفته تظاهرات سرنگونی نتانیاهو

هزاران نفر در تل‌آویو و چند شهر دیگر فلسطین اشغالی در اعتراض به فساد کابینه رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند.
حدود ۲هزار نفر از ساکنین تل‌آویو شامگاه شنبه در اعتراض به فساد دولتی «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و کابینه‌اش برای ششمین هفته پیاپی به خیابان‌های این شهر آمده و تظاهرات کرد. ساکنین شهرهای حیفا، کرکور و العفوله نیز تظاهراتی را در اعتراض به پرونده‌های فساد مالی نتانیاهو برگزار کردند. تظاهرات کنندگان با حمل پلاکاردهایی با نوشته «جُرم‌وزیر» (Crime Minister به جای کلمه نخست‌وزیر Prime Minister) خواستار استعفای نتانیاهو از این سمت و تمام اعضای فاسد کابینه او شدند. حزب «لیکود» (حزب نتانیاهو و حاکم بر کابینه رژیم صهیونیستی) اما با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این تظاهرات، مدعی شد جریان چپ‌گرای سیاسی در اسرائیل، مشغول تفرقه‌افکنی و دو نیم کردن صهیونیست‌ها است. کارگران شهرداری قدس با آغاز اعتصاب سراسری، همه خدمات از جمله جمع‌آوری زباله‌ها را متوقف کردند. در این میان ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرده که حملات راکتی و موشکی به اراضی اشغالی در سال ۲۰۱۷ در قیاس با سال قبل از آن، افزایش یافته است.
از سوی دیگر دولت مصر با انتشار بیانیه‌ای گزارش روزنامه «نیویورک تایمز» مبنی بر اینکه قاهره به صورت تلویحی با تصمیم «دونالد ترامپ» درباره قدس موافقت کرده، رد کرد. خبر دیگر آنکه رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند در سال ۲۰۱۷ ، ۹۹ عملیات مقاومتی از سوی فلسطینی‌ها انجام شده است که طی آن ۲۰ صهیونیست کشته شده‌اند.
فعالان در پایگاه‌های شبکه‌های اجتماعی تصاویری از خیابان‌های شهر آیندهوون واقع در جنوب شرقی هلند منتشر کردند که اسامی شهرک‌ها و شهرهای فلسطینی بر روی آنها گذاشته شده است. یکی از فعالان در تویتر نوشت: این شهر هلندی این کار را به منظور اعلام همبستگی با فلسطین و ملت آن انجام داده است.

کد مطلب: 102634
 
Share/Save/Bookmark