میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۶
 
 
از سوی رئیس گمرک صورت گرفت
تصمیمات جدید برای تسهیل واردات

رئیس کل گمرک ایران آخرین وضعیت واردات کالا‌های اساسی به کشور را تشریح کرد و گفت: به طور میانگین روزانه ۴ هزار و ۷۰۰ کامیون کالا از گمرکات کشور ترخیص می‌شود.
فرود عسگری در تشریح آخرین آمار واردات کالا‌های اساسی به کشور اظهار کرد: در بخش واردات کالا‌های اساسی وضعیت بهتری نسبت به سال گذشته داریم، براساس تازه‌ترین آمار‌ها واردات ذرت ۲۶ درصد، دانه‌های روغنی ۲۸ درصد، گوشت قرمز ۳۹ درصد و جو ۵۱ درصد افزایش داشته و دیگر کالا‌های اساسی هم وضعیت مشابهی دارند. وی گفت: در حال حاضر به طور میانگین روزانه ۴ هزار و ۷۰۰ کامیون کالا از گمرکات کشور ترخیص می‌شود و در مواقعی این رقم به ۶۰۰۰ دستگاه هم می‌رسد.
عسگری با تاکید بر نتایج جلسه در حضور معاون اول رئیس‌جمهور بیان کرد: بخشی از مشکلات ترخیص کالا‌های موجود در انبار‌های گمرکی مربوط به تخصیص ارز است و برخی دیگر مشکل تامین ارز را دارند که مقرر شد بانک مرکزی با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت این مشکلات را رفع کند، در حوزه تعیین اولویت‌های کالایی، ثبت‌سفارش، عدم معافیت از پرداخت مابه التفاوت ارز برای کالا‌های ساخته شده و نهایی و همچنین عدم تمایل برخی واردکنندگان برای انتقال کالا از انبار‌های گمرکی به انبار‌های داخلی هم مشکلاتی وجود دارد. گمرک ایران

کد مطلب: 106126
 
Share/Save/Bookmark