میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۰۴
 
 
با دستور رئیس‌جمهور؛
نان در شهرستان‌ها گران شد

معاون وزیر صنعت گفت: مجوز افزایش حداکثر ۱۰ درصدی قیمت نان با دستور رئیس‌جمهور داده شده است، اما در شهر تهران هنوز اتفاقی نیفتاده است.
حسن یونس‌سینکی اظهار کرد: قیمت نان با تکیه بر وجوه مختلفی تعیین می‌شود؛ در زنجیره تعیین قیمت نان به طور معمول ایستگاه اول با بالا رفتن نرخ خرید تضمینی گندم که برای دفاع از گندمکاران است شکل می‌گیرد. وی افزود:‌ چرخه افزایش قیمت نام معمولا با پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر افزایش قیمت نرخ خردید تضمینی گندم شروع می‌شود که بعد از آن تبدیل به افلزایش نرخ آرد و سایر هزینه‌های جانبی خواهد شد.
معاون وزیر صنعت ادامه داد: در سال۹۷ با دستور رئیس‌جمهور هیچ افزایش قیمت ملی برای نان داده نشده است، اما در مراکز استان‌ها با بررسی در ستاد تنظیم بازار و شورای تامین استان حداکثر تا سقف ۱۰ درصد می‌تواند افزایش نرخ اعمال کند.
سینگی تاکید کرد: این افزایش قیمت در سطح استانی و منطقه‌ای است و اجازه افزایش نان در سطح ملی را نمی‌دهیم و در تهران نیز هنوز اتفاقی نیفتاده و قیمت‌های قبلی جاری است.
معاون وزیر صنعت گفت: نانوایی‌های آزاد‌پز دارای ضوابطی هستند که بر طبق آن کار می‌کنند؛ بخشی از نانوایی‌های آزادپز که آرد یارانه‌ای دریافت می‌کنند باید براساس ضوابط موجود فعالیت کنند و آنهایی نیز که آرد یارانه‌ای دریافت نمی‌کنند قیمت خود را براساس ضوابط موجود اعمال می‌کنند.
وی در پایان با بیان اینکه برنامه‌ای برای توسعه نانوایی‌های آزادپز در کشور وجود ندارد گفت: مدیریت کار آزادپزها در دستور کار قرار دارد که در سامانه جامع گند، آرد و نان اعمال می‌شود. تسنیم

کد مطلب: 106225
 
Share/Save/Bookmark