میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۲۶
 
 
در دیدار سرمربی، بازیکنان و کادر فنی تیم ملی فوتبال
روحانی: صعود از مرحله گروهی جام‌جهانی ۲۰۱۸ برای ایران شدنی است

رئیس‌جمهور گفت:‌ جوانان سرافراز ایران عزیز در تیم ملی فوتبال توانستند با صعود مقتدرانه به رقابت‌های جام جهانی روسیه هیجان، غرور و شادی را برای ملت ایران بیافرینند.
حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور دیروز چهارشنبه در دیدار سرمربی، بازیکنان، مربیان و اعضای کادر فنی تیم ملی فوتبال با گرامیداشت نوزدهم رمضان و ایام شب‌های قدر، گفت: امروز به نام مولای متقیان، امیرالمؤمنین علی(ع) است که الگوی بزرگ پهلوانی هر قهرمانی برای همه مسلمانان و به‌ویژه ایرانیان می‌باشد.
وی حضرت علی(ع) را همچنین الگوی مروت و مردانگی دانست و خاطرنشان کرد: علی(ع)، همان مرد شجاع و بزرگی که در میدان نبرد و جنگ بی‌نظیر بود و هیچ‌گاه در برابر دشمن پشت نمی‌کرد، به‌خاطر شاد کردن دل یتیمان با آنها بازی کودکانه می‌کرد و هیچ‌گاه محرومین را از یاد نمی‌برد.
رئیس‌جمهور بازیکنان تیم ملی را قهرمانان محبوب ملت ایران عنوان کرد و گفت: امروز جدای از مسئولیتی که در زمینه ورزش قهرمانی در راستای کسب پیروزی به‌عهده شما است، عهده‌دار مسئولیت اخلاقی سنگینی نیز در جامعه هستید.
روحانی با بیان خاطره‌ای از خلبان شهید عباس بابایی و توجه او به محرومین و کمک به مردم فقیر، افزود: علی‌وار زندگی کردن و یار هم‌نوعان بودن، افتخار بزرگی برای همه ما است.
رییس‌ جمهور با اشاره به اینکه خوشبختانه امروز در سطح جهان ورزشکاران و هنرمندان با استفاده از جایگاه خود اقدامات خیرخواهانه‌ای برای کمک به گرفتاران و مستمندان انجام می‌دهند، اظهار داشت: ما باید راه زندگی را از امیرالمؤمنین(ع) آموخته و از او انرژی و مدد بگیریم.
روحانی با ابراز اینکه "ما معتقدیم خداوند سرنوشت مردم را در شب قدر مقدر می‌کند و این به‌معنای آن است که همه زمان‌ها یکسان نیستند"، افزود: سال‌های رشد، تعالی و شکوفایی در زندگی انسان و یک ملت نیز، هرگز تکرار نمی‌شود.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه سرنوشت بسیاری از انسان‌ها در شب قدر تغییر می‌کند، گفت: آن شبی که باعث می‌شود تصمیم و اراده، ما را در مسیر تغییر سرنوشت قرار دهد، در حقیقت شب قدر است.
روحانی با بیان اینکه ملت ایران همواره در طول سالیان متمادی فوتبال‌دوست بوده‌اند، گل نخوردن تیم ملی برای هزار دقیقه، صعود قطعی و زودهنگام پیش از پایان رقابت‌های گروهی به جام جهانی و برای دو دوره متوالی را از رکوردهای تیم ملی فوتبال کشورمان در سال‌های اخیر دانست و گفت: مطمئناً تیم ملی فوتبال ایران می‌تواند باز هم در رقابت‌های جام جهانی مسکو با صعود از مرحله گروهی رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کند که باید خود را برای این ثبت تاریخی آماده کنیم و این برای تیم بزرگی که در قاره آسیا حرف اول را می‌زند، شدنی است.
وی با اشاره به اینکه ورزش به‌دلیل آنکه برای مردم نشاط و سلامتی آورده و آنها را از معضلات اجتماعی به‌ویژه اعتیاد، دور می‌کند، حائز اهمیت است، اظهار داشت: امروز فوتبال به ورزش عمومی تبدیل شده و همه مردم اعم از زن و مرد و دختر و پسر به این ورزش علاقه دارند.
رئیس‌جمهور گفت:‌ هیجانی که هنگام مسابقه فوتبال میان مردم وجود دارد، نشان می‌دهد که نگاه مردم به تصمیم و حرکت دقیق بازیکنان است و شما نقش مهمی در شادی و نشاط ملت ایران ایفا می‌کنید.
روحانی تقارن صعود تیم ملی به جام جهانی برزیل در سال ۹۲ پس از انتخابات ریاست جمهوری و نیز صعود به جام جهانی روسیه پس از انتخابات اردیبهشت ۹۶ را زیبا و جالب توجه دانست و گفت: ملت ایران همان‌طور که پس از انتخابات اردیبهشت‌ماه به خیابان‌ها آمده خوشحالی کردند، هنگام پیروزی فوتبالیست‌های کشور نیز شاد بودند.
وی کسب پیروزی در ورزش‌های قهرمانی به‌ویژه فوتبال را نمود انسجام ملی در سطح جهان دانست و گفت: افتخار در مسابقه فوتبال در کلمه ایران متجلی می‌شود و زمان پیروزی همه گروه‌ها، قومیت‌ها با هم متحد هستند و اینجاست که تبلور وحدت و انسجام ملی نمایان شده و مردم به ایرانی بودن خود افتخار می‌کنند.
رئیس‌جمهور موفقیت تیم مذاکره کننده هسته‌ای در مذاکره با قدرت‌های جهانی و دستیابی به برجام را موجب افتخار ملت ایران دانست و افزود: مردم ایران زمانی که رییس جمهور آنها طرحی را در سازمان ملل تحت عنوان جهان عاری از خشونت و افراط‌گری ارایه کرده و جهان این طرح را به‌عنوان یک قطعنامه بین‌المللی می‌پذیرد و ایران به‌عنوان پرچمدار مبارزه با خشونت معرفی می‌شود، به ایرانی بودن خود افتخار می‌کنند.
روحانی خودکفایی در تولید گندم، گازوییل و بنزین را باعث افتخار ایرانیان دانست و اظهار داشت: در سال ۹۲ و در آغاز دولت روزانه ۶ میلیون لیتر گازوییل به کشور وارد می‌شد اما امروز ۱۳ میلیون لیتر گازوییل صادر می‌کنیم و در حالی که در گذشته واردکننده بنزین بودیم با افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس علاوه بر اینکه در آینده در عرصه تولید بنزین به خودکفایی می‌رسیم صادر کننده آن نیز خواهیم بود.
وی بهره‌برداری از ۱۱ فاز پارس جنوبی و امکان سبقت گرفتن از قطر در برداشت از منبع مشترک گازی با این کشور را موجب افتخار ایرانیان برشمرد و گفت: ملت ایران زمانی که ۴ محموله آثار باستانی ایران که به دیگر کشورها منتقل شده بود، دوباره به کشور بازگشت به ایرانی بودن خود افتخار کردند.
رئیس‌جمهور کمک به مستمندان و فقرا با پرداخت زکات در عید فطر و حضور پرشکوه در اقامه نماز عیدفطر و نیز تکریم عاشورا و امام حسین(ع) را از افتخارات دیگر ملت ایران دانست و گفت: باید تلاش کنیم تا روزهایی را که ایرانی‌ها به ایرانی بودن خود افتخار می‌کنند به‌اندازه تمام روزهای سال افزایش دهیم.
روحانی با بیان اینکه "موفقیت‌های ما همواره حاصل تلاش و فداکاری‌های جوانان کشور بوده است"، گفت: ما به‌خوبی می‌دانیم که این افتخاری که در مسابقات مقدماتی جام جهانی حاصل شده، نتیجه روزها، ماه‌ها و سال‌ها زحمت، تلاش و تمرین است.
رییس‌ جمهور همچنین از تلاش‌ها و خدمات سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران در مسیر دستیابی به این موفقیت بزرگ تقدیر کرد و گفت: همکاری مربی خارجی با بازیکنان ایرانی یکی از مظاهر کوچک تعامل با دنیا است و نشان می‌دهد که زمانی که با نخبگان دنیا به‌درستی تعامل کنیم می‌توانیم افتخارات بیشتری بیافرینیم.
در این دیدار مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان با اشاره به تلاش‌های بازیکنان، مربیان و اعضای کادر فنی تیم ملی فوتبال کشورمان در راه رسیدن به جام جهانی روسیه، گفت: تیم ملی کنونی فوتبال ایران یکی از بهترین و آماده‌ترین تیم‌های تاریخ فوتبال کشور است که در بازی‌های مقدماتی جام جهانی روسیه، توانسته بیش از هزار دقیقه از دروازه خود محافظت کرده و گل دریافت نکند.مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال کشور نیز گزارشی از روند مسابقات و راه‌یابی تیم ملی فوتبال به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و چگونگی حمایت‌ها از این تیم در مسیر کسب این موفقیت، ارایه و از پشتیبانی‌های رییس جمهور و دولت تقدیر کرد.
همچنین کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدار با دکتر روحانی و با بیان اینکه "پسران ایران در تیم ملی فوتبال به‌خاطر مردم ایران بار دیگر افتخار راهیابی به جام جهانی آن هم درست بعد از پیروزی جنابعالی در انتخابات ریاست جمهوری را کسب کردند و من به‌عنوان عضوی از این خانواده کنار آنها بودم"، گفت: عشق و شور مردم به فوتبال و وجود استعدادهای فراوان در این کشور، استحقاق حمایت‌های بیشتر را دارد چرا که اگر این استعدادها را با تعهد ایرانی در هم‌ آمیزیم می‌توانیم فوتبال ایران را به جایگاه‌های بالاتر در سطح جهانی برسانیم.

کد مطلب: 99682
 
Share/Save/Bookmark