میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۳
 
 
معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب خبرداد؛
مصرف روزانه آب شرب تهران به اندازه دریاچه چیتگر

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب منطقه ۳ تهران با اشاره به اینکه قیمت یک بطری آب یک لیتری ۱۵۰۰ تومان است و شرکت‌های آبفا ۲ هزار بطری آب یک لیتری را ۹۰۰ تومان به فروش می‌رسانند، گفت: مصرف روزانه آب شرب تهران معادل دریاچه چیتگر است.
سید علی موسوی معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب منطقه ۳ تهران در حاشیه بازدید خبرنگاران از طرح‌های آبرسانی مناطق ۲۱ و ۲۲ با تأکید بر اینکه آب گران متأسفانه توسط برخی مشترکان ارج نهاده نمی‌شود و در سایر بخش‌ها مثل شستن خودرو و معابر مصرف می‌شود، گفت: با صرف هزینه‌های بسیار بالا، آب با کیفیت که در دنیا هم بی‌نظیر است، دراختیار مشترکان تهران قرار می‌گیرد، اما همین آب در سایر بخش‌ها مصرف می‌شود و چون قیمت آن ارزان است، به راحتی هدر می‌رود.
وی افزود: قیمت یک بطری آب یک لیتری ۱۵۰۰ تومان است، در حالی که شرکت‌های آبفا در حال حاضر ۲ هزار بطری را به قیمت ۹۰۰ تومان به مشترکان می‌فروشند.
موسوی با اشاره به اینکه آبی که از سدهای پنج‌گانه به سمت تهران می‌آید، در شش تصفیه‌خانه تصفیه می‌شود، اظهار داشت: مصرف آب روزانه شهر تهران سالانه یک میلیارد مترمکعب است و باید اذعان کرد که تصفیه و توزیع این حجم از آب بسیار هزینه‌بر است.

کد مطلب: 109727
 
Share/Save/Bookmark