میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۶
 
 
چرایی یک تجاوز
سوریه بار دیگر خبر ساز شد و آن تکرار تجاوز رژیم صهیونیستی به سوریه بوده است...

سوریه بار دیگر خبر ساز شد و آن تکرار تجاوز رژیم صهیونیستی به سوریه بوده است. منابع خبری سوریه صبح یکشنبه دقایقی پس از مقابله پدافند هوایی این کشور با موشک‌های متخاصم در آسمان ریف جنوبی دمشق، ریف شرقی قنیطره را هدف قرار دادند که در پی آن سه سرباز سوری به شهادت رسیدند.
ارتش رژیم صهیونیستی تایید کرد جنگنده‌های این رژیم دیروز چند نقطه در خاک سوریه را هدف حمله قرار داده‌اند. این اقدام از سوی صهیونیست‌ها در حالی صورت گرفته که در باب آن نکاتی چند قابل توجه است. این اقدام صهیونیست‌ها ادامه تروریسم دولتی است که در قبال لبنان نیز بارها تکرار شده است. تجاوز به سوریه نقض حاکمیت یک کشور مستقل و عضو سازمان ملل است و عاملان آن باید مواخذه شوند.
در این میان سوریه حق دارد که به هر تهدیدی در هر زمان و مکانی که صلاح بداند پاسخ دهد چنانکه مقابله پدافند سوریه با این تجاوزات و ناکامی صهیونیست‌ها قابل توجه است . اما در باب چرایی این تجاوز می‌توان گفت که این تجاوز گری برگرفته از شکست داخلی صهیونیست‌ها و بویژه ناتوانی نتانیاهو برای تشکیل کابینه است که با هوچی گری به دنبال پنهان سازی آن است وضعیت داخلی صهیونیست‌ها از جمله در حوزه اقتصادی به شدت بحرانی است و آنها با بحران خارجی به دنبال پنهان سازی آن هستند. در همین حال این تجاوز برگرفته از رفتار کشورهای عربی همچون سعودی است که در نشست‌های منطقه به جای پرداختن به مسئله فلسطین به حاشیه سازی و ادعاهای واهی علیه ایران و یمن پرداخته اند. آنها عامل گستاخی صهیونیست ها هستند در همین حال تقارن این تجاوز با حملات تروریست‌ها قابل توجه است چنانکه طی انفجار یک فرد انتحاری با یک خودروی بمبگذاری شده در رقه سوریه دست کم ۱۰ نفر کشته و ۲۰ نفر دیگر نیز مجروح شدند. نکته مهم دیگر آنکه ادعای صهیونیست‌ها مبنی بر هدف قرار دادن ایران در این حملات ادامه جنگ روانی برای توجه جنایات این رژیم و تحریک جهانی برای خارج ساختن ایران از سوریه است حال آنکه جهانیان اذعان دارند اگر ایران نبود تروریسم سراسر جهان را گرفته بود. ایران حاضر به ترک متحدان خود نیست و این تجاوزات نمی تواند مانع از آن شود که ایران به مبارزه با تروریسم ادامه ندهد
مسئله دیگر آنکه تقارن این تجاوزگری با حملات آمریکایی‌ها در سوریه و عراق نقطه‌ای قابل توجه است که نشانگر همدستی آنها برای ادامه بحران در منطقه است با توجه به عملیات ارتش سوریه در ادلب این تجاوز ادامه حمایت صهیونیست‌ها از تروریست‌ها با انحراف محور عملیات سوریه از ادلب است که تاکید دمشق بر ازاد سازی ادلب این طراحی را ناکام خواهد ساخت. در جمع بندی نهایی از آنچه ذکر شد می توان گفت که تحرک صهیونیست‌ها برگرفته از بحران‌های داخلی و جهانی این رژیم است که با جنجال سازی و بحران آفرینی منطقه‌ای به دنبال پنهان سازی آن است حال آنکه پاسخ پدافند سوریه این توهم را با ناکامی همراه ساخته است. 

نویسنده: فرامرز اصغری

کد مطلب: 109222
 
Share/Save/Bookmark