میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۴
 
 
حجت الاسلام صدیقی در نماز جمعه تهران:
ملت ایران زیر بار تحمیل بدحجابی و بی‌حجابی نخواهد رفت

امام جمعه موقت تهران گفت: ما به حجاب بانوان مان افتخار می‌کنیم و از بی حجابی تحمیلی نفرت داریم؛ ملت ایران زیر بار تحمیل بدحجابی و بی حجابی نخواهد رفت.
به گزارش مهر، حجت الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران گفت: ۱۴ اسفند مصادف با فرار بنی صدر است. یکی از عبرت‌های انقلاب مساله بنی صدر است. بنی صدر سر سفره ولایت و خون شهیدان آمد و آرای مردم را جلب کرد. رای آوردن ملاک نیست. نمونه هایش را در این مملکت زیاد دیده ایم. این فرد به محض اینکه سکان مملکت را در اختیار گرفت و خزانه و فرماندهی کل قوا به او سپرده شد طغیان کرد و خودش را از بدنه مردم انقلابی و شهادت طلب جدا کرد. مشتی غرب گرا دورش را گرفتند و سوت و کف زدند او هم برای راضی کردن آنها نسبت به مردم که جوان داده بودند، بی اعتنا شد.
وی ادامه داد: دیدید هر کسی از پرچم ولایت فاصله بگیرد با چه سرنوشتی رو به رو می‌شود. ولی فقیه در اسلام بلندگوی مردم و خانه مستضعفان است و از بطن مردم برخاسته و هیچ گاه از صف مردم جدا نیست.
امام جمعه موقت تهران گفت: کسی که از ولایت جدا می‌شود هم مردمی نیست و هم متدین نیست. لذا این نکته باید برای همه مسئولان تجربه باشد. باید هر از چند گاهی با خدا خلوت کنند، ببیند کجا بودند و الان کجا هستند آنهایی که امروز برایشان سوت و کف می‌زنند آیا دوست هستند یا دشمن؟ روابط شان با خارج از کشور چگونه است. اگر مسئولان محاسبه ای نداشته باشند گرفتار سرنوشت بنی صدر می‌شوند که جزو افسانه‌های تاریخ شد. یک روزی خیلی دور و برش شلوغ بود و برو و بیا داشت اما امروز جایگاهی ندارد.
وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به برگزاری اردوهای راهیان نور در ایام عید گفت: دفاع مقدس یک مقطع تاریخی نیست یک کلاس دایری است که با حضور شهیدان رونق گرفت و نفس امام معلمان زندگی را در کلاس جبهه تربیت کرد.
صدیقی اظهار داشت: رزمندگان ما ۸ سال جنگیدند و پس از آن نه تنها با نظام مقابله نکردند بلکه طلبکار نیز نبودند. جریان جبهه یک کلاس مستمر درس اخلاق، زهد و ایثار است. همانطور که حضرت زهرا و حضرت زینب خورشید همیشه تابان هستند شهدای ما در دوران دفاع مقدس نیز چراغ‌های هدایت هستند.
امام جمعه موقت تهران گفت: با اردوهای راهیان نور خاطرات دوران جنگ برای جوانان ما تداعی می‌شود.
وی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به برگزاری جشن عاطفه‌ها در روزهای پایانی سال گفت: خانواده‌ها در تکاپوی خرید ایام عید هستند، باید بدانید در جمع شما از فامیل و همسایه گرفته تا حاشیه نشینان و زلزله زدگان اشخاصی هستند که آهی در بساط ندارند و شرمنده زن و بچه هستند.
وی گفت: برخی افراد به خاطر بدهکار بودن در زندان گرفتارند و خانواده هایشان بی سرپرست هستند. در جشن عاطفه‌ها کم نگذارید.
صدیقی ادامه داد: چهارشنبه سوری در پیش است، اسلام با سنت‌های ملی مقابله نکرده ولی تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده است.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به سفر وزیر امور خارجه فرانسه به ایران گفت: با توجه به مواضع ایشان در موضوعات موشکی، به ایران سفر کرد و جواب هایی گرفت اما اینکه ایشان دلال آمریکا شود و بگوید در مسائل منطقه باید از ما اجازه بگیرید، حضرت آقا فرمودند منطقه ما به آنها ربطی ندارد و در این زمینه تا به حال به هیچ احدی اجازه دخالت ندادیم و از این به بعد نیز اجازه فتنه گری نخواهیم داد. حضور آمریکا در منطقه حضوری برای فتنه گری است.
امام جمعه موقت تهران همچنین در خطبه اول نماز جمعه این هفته گفت: در زمینه حجاب دیروز بخشی از خون جگر رهبر انقلاب و نایب امام زمان (عج) را مشاهده کردیم.
وی ادامه داد: از زمان رضاخان تحمیل فرهنگی برای برداشتن حجاب آغاز شد. امروز برخی افرادی که پدران شان در دین شاخص بودند می‌آیند و حرف هایی درباره حجاب می‌زنند.
صدیقی تاکید کرد: حجاب برای بانوی ایرانی نشان استقلال فرهنگی و اصالت دینی است. ما به حجاب بانوان مان افتخار می‌کنیم و از بی حجابی تحمیلی نفرت داریم، ملت ایران زیر بار تحمیل بدحجابی و بی حجابی نخواهد رفت.

کد مطلب: 103624
 
Share/Save/Bookmark