میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۴۸
 
 
سردار اشتری:
در حال بررسی پروژه کشته‌سازی دشمن در اغتشاشات اخیر هستیم
در حال بررسی پروژه کشته‌سازی دشمن در اغتشاشات اخیر هستیم
 

فرمانده نیروی انتظامی با اعلام این مطلب که پلیس در اغتشاشات اخیر شهید نداشته و فقط تعداد زیادی از همکاران مجروح شدند، گفت: در حال بررسی قضیه خودکشی در کلانتری و همچنین پروژه کشته‌سازی دشمن در ناآرامی‌های اخیر هستیم.
سردار حسین اشتری در حاشیه همایش ناجا و تمدن نوین اسلامی درخصوص اغتشاشات اخیر گفت: در مورد اینکه تعدادی کشته گزارش شده است، تصریح کرد: این ماجرا مشکوک و مبهم است و در حال بررسی این موضوع هستیم، معتقدیم دشمن پروژه کشته‌سازی را انجام داده و اگر کشته‌ای نیز بوده بیرون از صحنه درگیری بوده است.
این مقام ارشد ناجا در پاسخ به سؤالی درخصوص برخی اظهارات در شبکه‌های مجازی مبنی بر رفتن بر پشت‌بام و دادن شعار و کشتن نظامیان در ماه‌های آینده، اعلام کرد: اینها همه شایعه است، حرف است و عمل نمی‌شود و بیشتر این مطالب شایعه است. وی در مورد خودکشی یک نفر در کلانتری گفت: این مورد نیز در حال پیگیری است.
سردار اشتری درخصوص عملکرد پلیس در ناآرامی‌ها تأکید کرد: مأموران پلیس بدون استفاده از سلاح و با خویشتن‌داری در ناآرامی‌های اخیر حضور یافتند.
وی درخصوص فرآیندهای رسیدن به تمدن اسلامی گفت: پلیس جمهوری اسلامی باید خودش را با جامعه اسلامی تطبیق دهد، پلیس هوشمند، مقتدر، نوآور و مهربان که بتواند در این عرصه گام‌های خوبی بردارد و بتواند آسایش، آرامش و امنیت را برای مردم به ارمغان آورد.
وی با اعلام این مطلب که تمام دستگیرشدگان اغتشاشات اخیر در همان روزهای ابتدایی تحویل دستگاه قضایی شدند، گفت: همان روز اول پالایش در این خصوص انجام شد اما تعدادی که بررسی نکرده بودیم، گفتیم چند روز به کلانتری بیایند و بروند تا بتوانیم پالایش لازم را انجام دهیم.
این مقام ارشد نیروی انتظامی یکی از اولویت‌های ناجا در بحث آموزش را تربیت پلیس حرفه‌ای دانست و گفت: از سال‌های گذشته این موضوع مدنظر بوده و با راه‌اندازی قرارگاه تربیت و آموزش، ۲۰ درصد موفقیت‌مان بیش از گذشته بوده است. وی درخصوص مرکز مطالعاتی راهبردی ناجا گفت: این مرکز نوپاست و دیرتر از سایر نیروهای مسلح راه‌اندازی شده، اما شتاب خوبی داشته که نمونه‌اش برگزاری همین همایش است.

عدم استفاده از سلاح جنگی در برخورد با اغتشاشگران
فرمانده ناجا گفت: در اغتشاشات به همکاران خود گفتم خویشتن‌داری کنید و در برخوردهای خود سلاح جنگی به کار نبرید.
سردار اشتری در همایش ناجا و تمدن نوین اسلامی به اغتشاشات اخیر اشاره و اظهار کرد: در اغتشاشات به همکاران خود گفتم خویشتن‌داری کنند و از افراد کادر و افراد آموزش دیده استفاده کنند، سلاح جنگی به کار نبرید و هر که را که تخریب کرد در صحنه با اشراف اطلاعاتی دستگیر کنید.
وی گفت: با اشراف اطلاعاتی یکسری دستگیر شدند، یکسری تعهد دادند آزاد شدند تا به کلانتری بیایند و هر روز اعلام حضور کنند تا ما فکر کنیم و بدانیم چه باید کنیم. وی ادامه داد: در اغتشاشات اخیر اقتدار پلیس کامل بود، فرماندهان ما واقعاً خوب کار انجام دادند و مقام معظم رهبری نیز در فرمایشات خود که در روز یکشنبه توفیق شرفیابی به ایشان را داشتم چندین بار از پلیس تشکر کردند.
سردار اشتری در ادامه گام‌های رسیدن به تمدن اسلامی را برشمرد و گفت: انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و در نهایت تمدن نوین اسلامی گام‌های رسیدن به تمدن اسلامی هستند. وی با بیان این مطلب که هر کشوری تمدنی دارد، گفت: باید تمدن بدون وابستگی باشد و کپی‌برداری نباشد؛ کشور ما هم تمدن اسلامی و هم تمدن ایرانی دارد و تمدن اسلامی تمدنی است که مبتنی بر فرهنگ اسلامی و در برگیرنده مذاهب مختلف اسلامی باشد.
وی با اعلام این مطلب که هم‌اکنون ما در مرحله دولت اسلامی هستیم، تصریح کرد: خصوصیات دولت، جامعه و محیط فراملی در افق تمدن نوین اسلامی باید دولتی اسلامی، انقلابی، عدالت‌محور، پرچمدار علم‌ معناگرایی و جامعه‌ای متدین باشد.
سردار اشتری ادامه داد: اگر بخواهیم پلیسی در تراز جمهوری اسلامی و تمدن اسلامی داشته باشیم در مرحله اول باید خودمان را به قابلیت‌ها برسانیم؛ ناجا باید مقتدر، قدرتمند و گسترش‌یافته، مومن، منسجم، پرچمدار عدالت، مهربان، محبوب و پاسخگو باشد.
وی افزود: ناجا هم خودش را باید آماده کند و هم دیگران را کمک کند تا به این مرحله برسند و این کار به یاری خداوند و عنایات خاص آقا امام زمان و مقام معظم رهبری شدنی است.
اشتری تصریح کرد: ما در خیلی از مراحل تصمیم‌گیری و تصمیم‌ساز هستیم مثل حوزه‌های مأموریتی. وی افزود: ما با چشم‌اندازی که برای ناجا و معماری آینده داریم باید این مراحل را گام به گام طی کنیم و با نگاه به آن افق خودمان را مطابقت دهیم.
وی به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد اینکه نیروی انتظامی باید یک سازمان انقلابی، مسلمان، متدین و جهانی باشد پرداخت و گفت: باید اقتدار ناجا توام با عدالت بوده و در پیشرفت‌ها باید پیش‌رونده باشد.

کد مطلب: 102823
 
Share/Save/Bookmark