میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۱
 
 
خلاصه‌ای از جلسه روز گذشته مجلس
شهرداری‌ها دیگر مجاز به تراکم‌ فروشی نیستند

تعیین سهم شهرداری‌ها از محل مالیات نقل و انتقال املاک، موافقت مجلس با کلیات طرح ساماندهی کارکنان دانشگاه پیام نور، اعلام وصول طرح تشکیل سازمان نظام معلمین جمهوری اسلامی از مهمترین اخبار جلسه علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی بود.
جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به ریاست مسعود پزشکیان برگزار شد و لایحه دوفوریتی درآمد پایدار و هزینه‌ شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، بررسی کلیات طرح ساماندهی کارکنان قراردادی دانشگاه پیام نور و ... در دستور کار نمایندگان قرار گرفت.
در این جلسه نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای سهم شهرداری از محل مالیات نقل و انتقال املاک را تعیین کردند و با واریز بخشی از ارزش گمرکی کالاهای وارداتی به حساب شهرداری‌ها نیز موافقت کردند.
براساس تصمیم نمایندگان مجلس شورای اسلامی شهرداری‌ها دیگر مجاز به فروش تراکم مازاد و تغییر کاربری املاک بر خلاف طرح تفصیلی نخواهند بود. نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی نوبت عصر (یکشنبه) مجلس پیشنهاد علی مطهری نماینده تهران در خصوص الحاق یک ماده به لایحه دو فوریتی درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را بررسی کرده و آن را به تصویب رساندند. براساس این ماده الحاقی شهرداری‌ها موظف به رعایت طرح تفصیلی شهرها بوده و از این پس مجاز به فروش تراکم مازاد و تغییر کاربری املاک برخلاف طرح تفصیلی نخواهند بود. مرتکب مشمول بند هفت ماده ۱۹ قانون مجازات اسلامی (بدون حبس) می‌شود.
در ادامه نمایندگان در مصوبه‌ای دیگر شهرداری‌ها را موظف کردند که درآمدها و هزینه‌هایشان را در سامانه الکترونیکی ثبت کنند و آن را به اطلاع مردم برسانند. همچنین با تصویب مجلس، دستگاه‌های اجرایی و نیروهای مسلح موظف شدند که عوارض و بهای خدمات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را تا پایان سال مالی به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های مربوطه واریز کنند.
کلیات طرح ساماندهی کارکنان قراردادی دانشگاه پیام نور نیز در دستور کار جلسه علنی قرار گرفت و نمایندگان مجلس با کلیات این طرح موافقت کردند.

کد مطلب: 112020
 
Share/Save/Bookmark