میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۵
 
 
رژیم صهیونیستی بزرگترین عملیات تخریب خانه فلسطینی‌ها در حومه بیت‌المقدس را اجرا می‌کند
پاکسازی نژادی پیامد نشست منامه
پاکسازی نژادی پیامد نشست منامه
 

پس لرزه‌های نشست سازش کاران در قالب معامله قرن در بحرین، دامن گیر فلسطینی‌ها شده است چنانکه در یک پاکسازی نژادی آشکار، رژیم اشغالگر قدس تخریب ۱۰۰ واحد مسکونی متعلق به فلسطینی ها در محله وادی الحمص واقع در جنوب قدس را آغاز کرده است.
هنوز مدت زیادی از نشست معامله قرن در بحرین نمی گذرد که سازشکاری ارتجاع عربی چالشها و مشکلات گسترده‌ای را برای فلسطینی‌ها رقم زده بگونه‌ای که نه تنها گامی برای بهبود شرایط آنها صورت نگرفته بلکه ارتش رژیم صهیونیستی پس از بیرون کردن فلسطینی‌ها از منازل خود، از دیروز دست به تخریب صد دستگاه خانه در منطقه «وادی الحمص» در جنوب شرق قدس اشغالی زده است. طرف‌های مختلف فلسطینی در واکنش به تخریب گسترده منازل در جنوب قدس که بزرگترین عملیات تخریب از ۱۹۶۷ تا کنون است، اعلام کردند، این اقدام مصداق بارز جنایت جنگی است.
رژیم صهیونیستی تخریب حدود ۱۰۰ واحد مسکونی متعلق به فلسطینی‌ها در منطقه «وادی‌الحمص» در شهر «صور باهر» در جنوب شرق قدس اشغالی را آغاز کرد؛ به گفته مقامات فلسطینی این اقدام بزرگترین عملیات تخریب از ۱۹۶۷ تا کنون است و قرار است این تخریب‌ها شامل ۲۲۵ واحد مسکونی دیگر نیز بشود.
«عدنان غیث» استاندار قدس در این زمینه اعلام کرد: تخریب منازل در منطقه وادی‌الحمص به معنای واقعی کلمه «جنایت جنگی» است و رژیم اشغالگر به بهانه نزدیک بودن این منازل به دیوار حائل آنها را تخریب می‌کند.
«صائب عریقات» دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» گفت، چرا دادگاه جنایات بین‌المللی مانع انجام تحقیق قضائی در قبال مسؤولان اسرائیلی می‌شود؟ باید به این وضعیت پایان داده شود. «حازم قاسم» سخنگوی حماس اعلام کرد: افزایش جنایات رژیم اشغالگر علیه اهالی قدس نتیجه حمایت‌های مطلق آمریکاست. تمامی این جنایت‌ها و سیاست‌های نژادپرستانه رژیم اشغالگر منجر به پایان مقاومت ملت ما در مقابل پروژه استعماری صهیونیستی نمی‌شود. گرینه مقاومت قادر به مقابله با این سیاست و شکست آن است.
«سامی ابوزهری» از دیگر اعضای ارشد حماس گفت، تخریب واحدهای مسکونی در صورباهر تنشی خطرناک است و ملت فلسطین تسلیم این جنایات نخواهد شد. تخریب‌های اخیر در قدس نتیجه طبیعی نشست بحرین و روابط دوستانه برخی کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی است. «عبداللطیف القانوع» سخنگوی حماس هم گفت، آنچه در وادی‌الحمص در حال انجام است، پاکسازی نژادی است و انتظار می‌رود سازمان ملل برای نجات ملت فلسطین وارد عمل شود. «جبهه مردمی برای آزادی فلسطین» هم اعلام کرد، تخریب واحدهای مسکونی در وادی‌الحمص جنایت جنگی و پاکسازی نژادی سازماندهی شده است. «عکرمه صبری» رئیس کمیته عالی اسلامی در قدس تصریح کرد، آنچه در قدس رخ داده پاکسازی نژادی است.
جهاد اسلامی فلسطین هم در واکنش اعلام کرد، آنچه در قدس رخ داد جنایت و بازگشت اشغالگری در بر مناطق است. این جنایت نتیجه مستقیم طرح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا موسوم به معامله قرن است و عادی‌سازی ادامه دارد.

کد مطلب: 110022
 
Share/Save/Bookmark