میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۲
 
 
هشدار انصارالله به ائتلاف آمریکایی ـ سعودی
نبرد را به عمق خاک عربستان می‌کشانیم

سخنگوی جنبش انصارالله یمن تأکید کرد که در صورت ادامه تجاوزات عربستان به خاک یمن، ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور نبرد را به خاک عربستان می‌کشانند.
«محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله اعلام کرد در صورت ادامه حملات ائتلاف عربی-سعودی علیه مردم یمن، ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور جنگ عربستان را به عمق خاک این کشور می‌کشانند.
عبدالسلام به پیامی که به مناسبت آغاز سال نو میلادی داد تأکید کرد که انتقال نبرد و توسعه آن در جبهه‌های پشت مرز‌ها و پاسخ موشکی به عربستان از لحاظ مذهبی و قانونی جایز است و یک وظیفه ملی، انسانی و اخلاقی به شمار می‌رود که باید در برابر متجاوز مقاومت کرد.
وی تأکید کرد که مردم یمن با یک جنگ تحمیلی مواجه شده‌اند که با اراده و بصیرت از وجود خود دفاع خواهند کرد و افزود: تجاوز علیه یمن تصمیمی آمریکایی بود که در واشنگتن اتخاذ شده و تلاش‌های اخیر ایالات متحده برای حل دیپلماتیک این بحران تلاشی در وقت اضافه است تا بعد‌ها بتوان از آن در سرگذشت‌های شخصی یاد کرد [تأثیری ندارد]. عبدالسلام گفت: معتقدیم اگر آمریکا نبود عربستان جرأت نمی‌کرد به یمن حمله کند و اگر تصمیم قاطعی از سوی ایالات متحده برای توقف جنگ وجود داشت تا کنون عربستان برخلاف میل خودش هم از دستورات آمریکا پیروی کرده بود.
وی تأکید کرد عربستان وارد جنگی از پیش باخته شده است و خود را به مهلکه انداخته است، تنها مسأله قانونی مسأله دفاع از یمن در برابر تجاوز آمریکایی-سعودی است.
سخنگوی انصارالله و عضو هیأت مذاکره کننده این کشور تأکید کرد که شورای عالی سیاسی و دولت نجات ملی یمن نماینده اراده و خواست متحد مردم این کشور است که از پارلمان رأی اعتماد دریافت کرده و جهان آزاد باید با این نهاد‌ها به عنوان نهادهایی دولتی و قانونی که نماینده خواست و اراده شمال تا جنوب یمن است تعامل داشته باشند. خبر دیگر آنکه یک مسئول اطلاعاتی یمن گفت: طی توافق محرمانه‌ای بین رئیس جمهور فراری یمن و آنکارا و با هماهنگی سعودی‌ها، ۱۵۷ تروریست که از حلب گریخته بودند با هواپیمای ترکیه‌ای به فرودگاه عدن رسیدند تا در جبهه فرامرزی یمن مستقر شوند.
سرلشکر محمد انور محمود البشری، یک مسئول اطلاعاتی یمن اظهار داشت: عربستان در پی شکست‌های متوالی در جبهه‌های داخلی و خارجی صد‌ها تروریست و مزدور را از سوریه به یمن فرستاده است.
وی افزود: تروریست‌ها در اولین نوبت توسط یک هواپیمای ترکیه‌ای به فرودگاه بین‌المللی عدن رسیدند تا با به دست آوردن هر پیروزی می‌دانی به نفع عربستان در یمن، اعتماد آمریکا به رژیم آل‌سعود را بازگردانند.
البشری به نقل از منابع اطلاعاتی در استان عدن یمن تاکید کرد: قریب به یکصد و پنجاه و هفت تروریست داعش و القاعده که طی روزهای گذشته از حلب سوریه به ترکیه گریختند دیروز با یک هواپیماهای ترکیه‌ای به فرودگاه بین‌المللی عدن رسیدند. این مسئول اطلاعاتی یمن گفت: انتقال تروریست‌ها به یمن در چارچوب معامله‌ای بین رژیم‌های آل‌سعود و ترکیه با منصور هادی انجام شده تا گروه‌های تروریستی تحت عنوان نیروهای مقاومت در چندین استان مستقر شوند. البشری افزود: هواپیمای ترکیه‌ای متعلق به شرکت هواپیمایی اطلس گلوبال بود که از فرودگاه ترکیه بلند شده و قرار بود برای انتقال ده‌ها نفر از زخمی‌های مزدوران سعودی در استان تعز و انتقال آن‌ها برای درمان به ترکیه، خالی و بدون مسافر به فرودگاه عدن برسد اما با یکصد و پنجاه و هفت سرنشین از افراد مسلح گروه‌های تروریستی که از اتباع کشورهای مختلف و بیشترشان عربستانی بودند در عدن به زمین نشست. نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در مدت یک هفته توانستند بیش از ۷۰ بار طعم شکست را به نیروهای متجاوز عربستان سعودی و «شبه‌نظامیان» وابسته به آن چشانده و ده‌ها نفر از آن‌ها را از پای در آوردند. بیش از یک سال و نُه ماه از آغاز تجاوز نظامی عربستان سعودی و کشورهای متحد آن به کشور فقیر یمن می‌گذرد، با این حال، متجاوزان هنوز به اهداف خود نرسیده‌اند و شرایط برای آن‌ها روز به روز بد‌تر می‌شود. وبگاه خبری «ثاقب» یمن در گزارشی به رویدادهای می‌دانی اخیر در جنگ نابرابر عربستان سعودی علیه مردم یمن پرداخته است؛ رویدادهایی که در بایکوت سنگین رسانه‌ای، ناگفته مانده است. در این گزارش آمده است، عربستان سعودی طی هفته‌های گذشته هرچه در توان داشت، به کار گرفت و نقشه هجوم گسترده به کمک قدرت نظامی، مزدوران و تروریست‌های بی‌شمار خود در مناطق «نهم، صراوح، شبوه، نجران، عسیر و می‌دی» ترسیم شده بود. عربستان سعودی اقدام به جمع و تجهیز بزرگ‌ترین لشکرکشی را طی ۴ ماه گذشته کرد و برای آن ده‌ها میلیون دلار هزینه و هزاران تن سلاح و مهمات برای لشکریان ارسال کرد. وبگاه خبری ثاقب در ادامه به شکست‌های متعدد نظامیان و مزدوران وابسته به عربستان اشاره می‌کند و می‌نویسد، هنوز پی بردن به پیامد‌ها و جزئیات پیروزی‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در میدان‌های نبرد زود است و نیروهای یمنی، ارتش‌های متجاوزان، مزدوران و تروریست‌ها تکفیری را در جبهه‌های نهم، صرواح، الجوف، نجران و سایر مناطق در هم کوبیدند. نیروهای یمنی در این جبهه توانستند شمار زیادی از منافقان از جمله‌ «عمران» فرمانده نظامی «حزب الاصلاح» و «محمد محمود الحضرانی» فرمانده می‌دانی تیپ ۳۱۰ مزدوران را در عملیات ویژه‌ای از پای درآوردند.

کد مطلب: 98052
 
Share/Save/Bookmark