میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۱
 
 
مسئولان نظام در گفت‌و‌گو با سیاست روز بر شکست توطئه دشمن تاکید کردند
تیر خناسان باز هم به خطا رفت
تیر خناسان باز هم به خطا رفت
 
از ابتدای صبح خیابانهای منتهی به دانشگاه تهران پذیرای مردمی بود که می‌خواستند با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برای آخرین بار وداع کنند. هر چه می‌گذشت جمعیت بیشتر و بیشتر می‌شد، زن و مرد، پیر و جوان، شیعه و سنی همه آمده بودند تا برای بار آخر با عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام وداع کنند و پشت سر امام و ولی فقیه نماز میت بر پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اقامه کنند. یکی قرآن به دست سوره یس را می‌خواند و دیگری اشک‌ها بر گونه‌اش جاری بود، اما این وسط عده‌ای معلوم الحال هر چه تلاش کردند اهداف رسانه‌های معاند را پیش برده و بر طبل نفاق بکوبند مردم با صلواتهای بلند مانع از ابراز وجود عده‌ای خناس شده و با وحدت آنهایی را که از هر فرصتی برای ضربه زدن به نظام و ایجاد دوقطبی بهره می‌برند مثل همیشه نا‌امید کردند. در این بین اما مسئولان از هر طیفی بر ناکام ماندن حربه معارضان و پاسخ وحدت‌آمیز مردم به ضد انقلاب تاکید کردند.

یاران انقلاب جدا نشدنی هستند
محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و یکی از همرزمان آیت‌الله هاشمی درباره وحدت مردمی بعد از نفاق پراکنی‌های دشمن و توطئه ضد انقلاب برای دوقطبی سازی مراسم، به سیاست روز گفت: امروز این تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نمادی از وحدت مردم بود و نشان داد که کسی نمی‌تواند یاران انقلاب را از هم جدا کند.

معاندین می‌خواهند از فوت آیت‌الله هاشمی استفاده ابزاری کنند
وزیر ارتباطات و فناوری نیز در گفت‌و‌گو با سیاست روز گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مردمی بود، او در ابعاد مختلف دارای ویژگی‌ها و خصوصیات خاص خودش بود. اگر از قبل از انقلاب شروع کنیم ایشان روحانی نترس و شجاع و جسور بودند که چندبار طعم زندانهای قبل از انقلاب را چشیده بودند و انقلاب بود که ایشان را از زندان نجات داد.
محمود واعظی افزود: ارتباط آقای هاشمی هیچگاه با امام خمینی (ره) چه ایشان در تهران بودند و چه در نجف قطع نشد.
واعظی با اشاره به این نکته که دفاع مقدس برای حفظ انقلاب بود و هاشمی تمام وجودش وقف انقلاب بود، افزود: دلیل اینکه آیت‌الله هاشمی جانشین فرماندهی جنگ را به عهده گرفت حفظ انقلاب بود، اگر که تهمت‌ها و فشارهایی هم بود اما برای حفظ انقلاب چیزی نمی‌گفت، ایشان همیشه در خدمت امام (ره) و در خدمت مقام معظم رهبری بود؛ دو خط قرمز داشت یکی حفظ و صیانت از انقلاب و نظام مقدس و پیشبرد اهداف در این راستا و دوم اینکه بهتر از هر کس دیگر‌ای می‌دانست که این نظام بدون امام و رهبری نمی‌تواند به مقصد خود برسد و به عنوان الگو و سرمشق برای امت اسلامی باشد. ما تاریخ ایران را بدون دیدن حضور ایشان نمی‌توانیم بنویسم.
وی درباره حضور وحدت آفرین مردم را با وجود پالسهای رسانه‌های بیگانه برای نفاق و دو دستگی نیز اظهارکرد: آن کسانی که در خارج از کشور معاند انقلاب هستند و از آقای هاشمی به ظاهر می‌خواهند دفاع کنند؛ آقای هاشمی را هم با‌‌ همان چشم دشمنی نگاه می‌کنند و قصد دارند که از آقای هاشمی به عنوان ابزاری برای ضربه به انقلاب مردمی استفاده کنند. اما نمی‌دانند که زدن انقلاب ما یعنی زدن آقای هاشمی، چرا که نمی‌توان آیت‌الله هاشمی را از این انقلاب جدا کرد.
واعظی گفت: من فکر می‌کنم آیت‌الله هاشمی همین طور که طول عمر با برکتش در خدمت پیشرفت نظام و رفاه مردم و توسعه این کشور بود فقدانش و رحلتش هم باید در خدمت وحدت این مردم و انسجام باشد، هاشمی نگران آینده بود و اگر الان بپرسند هاشمی چه می‌گوید؟ می‌گوید که آن کسانی که طرفدار من هستند آن کسانی که به من علاقه مندند برای اینکه کشورشان را بسازند اختلافات و جریانات سیاسی را کنار بگذارند و پشت سر رهبرشان بتوانند کشور را بسازند. ایشان همیشه از درگیری‌های جناح سیاسی و اختلافات و دوقطبی ساز ی ناراحت می‌شدند او منادی وحدت بود و اعتقاد داشت این کشور با تندروی درست نمی‌شود.

مردم از خادمشان تجلیل کردند
بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت نیز در گفت‌و‌گو با سیاست روز افزود: آیت‌الله هاشمی شخصیت بسیار کم‌نظیری در تاریخ معاصر ماست او سیاستمدار بزرگ و یک مصلح و انقلابی و مدیرارشد برجسته بود که خدمات بزرگی به انقلاب و مردم کرد. بر این اساس امروز هم مردم ما قدردانیشان را از ایشان نشان دادند، گرچه برخی از تریبون‌ها در زمان حیاتشان بد‌ترین و بی‌اخلاقی‌ترین تهمت‌ها و هتاکی‌ها را به ایشان کردند و اکنون عکس عمل می‌کنند ولی به هر حال مهم قضاوت نهایی مردم است که با وحدت خود ایشان را با عزت بدرقه کردند.
وی افزود: مردم با حضور پرشور در مراسم تشییع آیت‌الله هاشمی نشان دادند همیشه در صحنه هستند.

مردم توطئه‌ها را خنثی کردند
نماینده مردم همدان در مجلس نیز درگفت‌و‌گو با سیاست روز افزود: مشخص است وقتی کسی برای انقلاب زحمت کشیده و تلاش و کوشش کرده باشد، وقتی کسی بگوید من عاشق رهبر هستم، خداوند هم به اوپاداش داده و مردم نیز از او تقدیر می‌کنند.
حمیدرضا حاجی بابایی افزود: مردم ما قدر‌شناس هستند و اگر ببینند کسی در جهت منافع آن‌ها خدمت می‌کند، پاسخ مناسب می‌دهند.
وزیر آموزش و پرورش دولت دهم درباره تلاش معاندین برای ایجاد نفاق گفت: حرکتی که مردم انجام دادند همه چیز را خنثی می‌کند، معاندین همیشه دنبال این بودند که از پیروزی‌ها و موفقیت‌ها و فرصت‌ها و همه امکانات کشور علیه نظام استفاده کنند اما هوشیاری مردم و رهبری همیشه نشان داده که این توطئه‌ها خنثی می‌شود و مردم فرصت‌ها را استفاده می‌کنند و در جهت استحکام نظام از این فرصت‌ها بهره‌ می‌گیرند. 

مسئولان پیام وحدت مردم را بگیرند
مشاور رسانه‌ای روحانی که چند ماهی است سفیر ایران در کرواسی شده است نیز به سیاست روز گفت: همگان شکوه و حضور مردم و قدر‌شناسی از خادمی که از اول نهضت انقلاب اسلامی تا امروز خدمت اسلام و انقلاب ومردم بود و در تحقق آرمانهای جمهوری اسلامی کوشش کرد را دیدند.
محمدرضا صادق با اشاره به این نکته که پیام حضور اینچنین مردم وحدت بود، افزود: پیام مردم وحدت بود که‌‌ همان شعار آیت‌الله هاشمی است، ایشان فردی معتدل، مجتهد و زحمت کشیده‌ای برای انقلاب و اسلام بود و بر همین اساس مردم از وی تجلیل می‌کنند، ما هم باید این پیام وحدت ملت را بگیریم.

معاندین خودشان را سبک کردند
امام جمعه موقت تهران در گفت‌و‌گو با سیاست روز با اشاره به حضور باشوه طیفهای گسترده مردمی در تشییع آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: پیام وحدت در تبعیت از ولایت است و انشاالله همیشه مردم همین طور یکپارچه باشند.
حجت الاسلام صدیقی افزود: بیانیه و تسلیت رهبر معظم انقلاب حواشی را برای برخی سودجویان جمع کرد، مردم خیلی عالی رئیس مجمع تشخیص مصلحت را بدرقه کردند و باز هم نشان دادندکه معاندین خودشان را سبک می‌کنند و وحدت مردم ناگسستنی است و مردم همیشه با هم متحد هستند.

مردم معاندین را لایق پاسخگویی نمی‌دانند
محمدحسن قدیری ابیانه نیز با شکست توطئه‌های بیگانه به سیاست روز گفت: توطئه‌ها و اظهارات رسانه‌های معاند به قدری مزخرف و احمقانه است که فقط می‌تواند آن‌ها را بی‌اعتبار‌تر از قبل کند و قطعا راه به جایی نمی‌برد.
وی افزود: معتقدم که مردم این‌ها را لایق پاسخگویی نمی‌دانند و حضور مردم و وحدت آن‌ها هیچ ارتباطی به سخنان نفاق پراکن این معاندین ندارد. مردم کار خودشان را کردند و به سخنان هجو هم هیچ توجهی نخواهند داشت. ادعاهای این رسانه‌ها و مخلفان نظام گواه این است که ضد انقلاب چه میزان از وحدنت و یکپارچگی ملت ایران مستاسل شده است.
گفتنی است که در این تشییع وحدت‌بخش سعید جلیلی نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی نیز حضور داشت و با گفتن این جمله به سیاست روز که قصد مصاحبه ندارد، مدتی در کنار مردمی که از او درباره برجام و شکستگی دستش، سوال می‌کردند ایستاد و به سخنان آنان گوش داد. همچنین گروه‌هایی از هیات چین و کشور لبنان و برخی اهل تسنن نیز برای حضور در مراسم وحدت آفرین و به سنگ زدن تیر نفاق توسط رسانه‌های معاند همه در مراسم آمده بودند. 

مائده شیرپور

کد مطلب: 98160
 
Share/Save/Bookmark