میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۲
 
 
کاریکلماتور تقسیم کار ملی پیرامون بازی های زبانی وزبان بازی های قانونگرایی

اشاره: گاهی طنز را به دو نوع شیرین و تلخ تقسیم می کنند که هر دو نوع آن در کاریکلماتور تقسیم کار ملی صدق می کند. جنبه شیرین طنز، استفاده مطلوب از ظرفیت های ادبیات فارسی در قالب ظرایف و لطایف مرتبط با موضوعات مهم اجتماعی است و جنبه تلخ آن نیز معطوف به فرصت های از دست رفته کشور و مشکلاتی است که مردم در زندگی خود با آن روبرویند. در این بخش با نگاه طنز به موضوع بازی های زبانی و زبان بازی های قانونگرایی می پردازیم که هم اکنون از نظر خوانندگان گرامی می گذرد:
مجمع تشخیص مصلحت نظام
- آیین نامه اجرایی بازی های زبانی اعاده شده از سوی شورای محترم نگهبان با تامین نظر مجلس شورای اسلامی از تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام گذشت!!
- بر طبق مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام، جمله «و تغییرات مکرر آن» در پایان چشم انداز بیست ساله و سیاست های کلی نظام قرار گرفت!
- دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام از قوای سه گانه کشور خواست تا پیرامون تغییرات مکرر قوانین و نقش بازی های زبانی در آن اعلام نظر نمایند.
- دبیر محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با رسانه ها از تغییر مجدد ساختار و تشکیلات دبیرخانه مجمع خبر داد!!
- نظام نامه چگونگی تشخیص بازی های زبانی رایج در تغییرات مکرر قوانین از سوی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت تدوین شد!!
دولت
- اولین دوره مسابقات «بازی های زبانی قانون و قانونگرایی» توسط وزارت ورزش و جوانان برگزار شد!!
- دوره آموزشی «کاربرد زبان بازی در قانونگرایی» برای کارشناسان فعال در تقسیم کار ملی قانون و قانونگرایی برگزار می شود!!
- همایش ملی «بازی های زبانی و نقش آن در قانونگرایی کشور» با حضور جمع کثیری از اندیشمندان در مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد!!
- سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اعلام کرد: دبیرخانه مرکزی بازی های زبانی در قانونگرایی در این سازمان تشکیل می شود!!
- معاون برنامه ریزی رییس جمهور در نشست مطبوعاتی خود با اعلام تشکیل اداره کل بازی های زبانی از اصلاح روند تدوین لوایح در دولت خبر داد!!
مجلس شورای اسلامی
- اساسنامه مرکز ترویج بازی های زبانی و کاربرد آنها در قانونگرایی در مجلس شورای اسلامی تصویب شد!!
- بیانیه استمرار تغییرات مکرر قوانین که به امضای ۲۵۵ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیده است از سوی یکی از اعضای هیات رییسه قرائت شد؟
- این هفته سه وزیر برای پاسخ به سوالات نمایندگان در خصوص تاخیر در ارسال لوایح تغییر مکرر قوانین مرتبط با وزارتخانه خود به مجلس شورای اسلامی می آیند!!
- نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تذکر شفاهی و کتبی از یکدیگر خواستند که هر چه سریعتر به تصویب تغییرات مکرر قوانین بپردازند!! همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تغییرات مکرر دستور جلسات صحن و کمیسیون ها اعتراض کردند!!
- طی نشست هم اندیشی در مرکز بازی های زبانی کشور، قوانین مکررا تغییر یافته از یکدیگر پرسیدند: واقعا چرا باید بصورت مکرر تغییر کنند؟!!
شورای محترم نگهبان
- سخنگوی شورای نگهبان از اظهار نظر مجمع مشورتی پیرامون بازی های زبانی و زبان بازی های قانونگرایی خبر داد!!
- پژوهشکده شورای نگهبان با انتشار جزوه تحقیقی از بازی های زبانی و زبان بازی های قانونگرایی با هدف توجیه تغییرات مکرر قوانین انتقاد کرد!!
- با اعلام سخنگوی شورای نگهبان مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی با عنوان «بازی های زبانی و زبان بازی های قانونگرایی» از تصویب این شورا گذشت!!
- مجمع مشورتی حقوقی شورای نگهبان از در دستور کار قرار گرفتن مصوبه «بازی های زبانی و زبان بازی های قانونگرایی» خبر داد!!
- سخنگوی شورای نگهبان از دولت و مجلس خواست که از نفوذ بازی های زبانی و زبان بازی های قانونگرایی جلوگیری کنند!!
قوه قضاییه
- سازمان بازرسی کل کشور از تدوین دستورالعمل نظارتی برای تشخیص بازی های زبانی و زبان بازی های قانونگرایی خبر داد؟
- رییس سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد: کارگروه تخصصی چگونگی نظارت بر بازی های زبانی و زبان بازی های قانونگرایی با حضور اساتید حوزه و دانشگاه تشکیل می شود!!
- معاونت نظارت بر حسن اجرای قوانین سازمان بازرسی کل کشور گفت: با وجود حجم فراوان بازی های زبانی و زبان بازی های قانونگرایی، امکان نظارت بر آنها به دلیل نبود قابلیت اجرایی در این دست قوانین امکان پذیر نیست!!
- رسانه های گروهی از سازمان بازرسی کشور خواستند که گزارش نظارتی خود را بر بازی های زبانی و زبان بازی های قانونگرایی طی دو دهه گذشته منتشر نماید!!
- سازمان بازرسی کل کشور با صدور اطلاعیه ای از کلی دستگاه ها و نهادهای وابسته به قوای سه کشور خواست گزارش عملکرد قوانین مرتبط با شرح وظایف خود را به این سازمان اعلام نمایند!!
جامعه
- اتحادیه صنف طباخی کشور اعلام کرد: با توجه به ورود و بازی با زبان در عرصه سیاست، از این پس عرضه هر گونه زبان در خوراک کله و پاچه ممنوع است و با متخلفین مطابق با بازی های زبانی قانون و قانونگرایی برخورد می شود!!
- کتاب «بازی های زبانی و زبان بازی های قانونگرایی» از سوی انجمن زبان شناسی معاصر منتشر شد!!
- انجمن اولیاء و مربیان وابسته به وزارت آموزش و پرورش بر همگامی و همراهی خانه و مدرسه در ارتقای سطح آموزش زبان بویژه از طریق بازی تاکید کرد!!
- انجمن گفتار درمانی با انتشار مقاله تحقیقی از نقش موثر بازی در بهبود ناتوانی ها یا کم توانی های زبانی از قبیل لکنت و لالی بویژه در عرصه سیاسی خبر داد!!
- خانه احزاب از کپی برداری بازی های زبانی در عرصه سیاست که از سوی جناح ها و گروه های سیاسی انجام می شود انتقاد کرد!

کد مطلب: 109303
 
Share/Save/Bookmark