میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۳
 
 
واکنش‌ها به ترور رئیس شورای عالی سیاسی یمن
عربستان و امارات آماده پاسخ انصارالله باشند
عربستان و امارات آماده پاسخ انصارالله باشند
 

سکوت کشورهای مدعی حقوق بشر در برابر اقدام تروریستی سعودی مبنی بر ترور رئیس شورای عالی سیاسی یمن در حالی ادامه دارد که مردم و جریان‌های سیاسی یمن اعلام کردند که عربستان و امارات آماده مواجهه با پاسخ این جنبش به شهادت صالح الصماد باشند.
ائتلاف آمریکایی – سعودی که در رسیدن به اهدافش در یمن ناکام مانده رویکرد به ترور شخصیت‌های یمنی را راهکاری برای فرار از این بن بست‌ها می داند که نمود آن را در جنایت اخیر آنها در ترور رئیس شورای عالی سیاسی یمن می توان مشاهده کرد که البته با واکنش گسترده‌ای همراه شده است. محمد البخیتی عضو شورای سیاسی جنبش انصار الله تاکید کرد: عربستان و امارات باید آمادگی مواجهه با پاسخ جنایت ترور صالح الصماد رئیس شورای عالی سیاسی یمن را داشته باشند. وی در ادامه افزود: عربستان و امارات تمام خطوط قرمز را زیر پا گذاشتند ما حق داریم کسانی را که مسئولان دردها و رنج های مردم ما هستند هدف قرار دهیم. عربستان مسئول تشدید اوضاع از طریق ارتکاب جنایات پی در پی در یمن است. البخیتی تاکید کرد: این پاسخ علیه عربستان در محورهای زمینی و هوایی و از طریق موشکهای بالستیک خواهد بود.
لازم به ذکر است حمله دیروز جنگنده‌‌های سعودی به یک پمپ بنزین در «حجة» یمن ۱۸ کشته و ۱۳ زخمی برجای گذاشت. این حمله در حالی انجام شد که پیشتر، جنگنده‌های سعودی، با حمله به یک عروسی در شهرستان «بنی قیس» در حجه، موجب کشته و زخمی شدن ۸۸ نفر شدند.
جنگنده‌های عربستان سعودی همزمان با حمله به شهرستان «عبس» در استان «حجه»، دکل‌های حفاری آبی در شهرستان «مجز» واقع در «صعده» را نیز هدف قرار دادند. سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در بیانیه‌ای، حمله مرگبار و خونین عربستان سعودی به یک مراسم عروسی در «حجة» یمن را محکوم کرد، اما در این بیانیه مستقیما اسمی از عربستان برده نشده است.
در واکنش به جنایات سعودی یگان موشکی یمن یک فروند موشک بالستیک قاهر ام ۲ به سوی تجمع نیروهای ائتلاف سعودی در «تعز» شلیک کرد.

کد مطلب: 104100
 
Share/Save/Bookmark