میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۱
 
 
جزئیات توزیع آرم طرح ترافیک خبرنگاران اعلام شد

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران با بیان اینکه شناسایی خبرنگاران راحت است، گفت: به تمام خبرنگاران طرح ترافیک می‌دهیم و محدودیتی نداریم، نظارت می‌کنیم تا کسی با اصحاب رسانه تسویه حساب شخصی نکند.
محمد علیخانی در گفت‌وگو با فارس، درخصوص تعیین آیین‌نامه‌ای برای خبرنگاران برای دریافت آرم طرح ترافیک۹۷، گفت: فعلاً طرح ترافیک را بعد از اصلاحات به فرمانداری ارسال کرده‌ایم. بعد از تأیید در فرمانداری آیین‌نامه‌ای برای خبرنگاران تهیه می‌کنیم. 
وی با بیان اینکه زمان برای انجام کار داریم، گفت: در صورتی که در مدت مقرر کار انجام نشود مدت آرم طرح ترافیک سال ۹۶ خبرنگاران را برای ۹۷ تمدید می‌کنیم تا بتوانیم آیین‌نامه را تنظیم کنیم. البته هر ساله آرم‌ها تا آخر فروردین تمدید می‌شد.
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر با تأکید بر این موضوع که بسیار راحت می‌توانیم خبرنگاران را پایش کنیم، گفت: خبرنگاران قابل شناسایی هستند، رسانه‌ها مشخص هستند و وزارت ارشاد می‌‌تواند در این زمینه کمک کند. علیخانی با بیان اینکه در سال‌‌های گذشته به نام خبرنگاران ۶ هزار آرم توزیع می‌شده است، گفت: مگر ما ۶ هزار خبرنگار داریم، خیلی‌ها به اسم خبرنگار آرم می‌گرفتند چراکه تعرفه پایین بود.
وی با اشاره به اینکه ۳ درصد از میزان آرم طرح ترافیک ۹۷ به اقشار خاص اختصاص داده شده است، گفت: خبرنگاران هم در این ۳ درصد دیده شده‌اند اما موارد خاص مانند خانواده شهید و غیره نیز دیده شده است که البته در آیین‌نامه تمامی موارد لحاظ می‌شود.
علیخانی اضافه کرد: هنوز تعداد آرم‌هایی که قرار است به خبرنگاران داده شود مشخص نیست اما به تمام کسانی که خبرنگار باشند حتماً آرم داده می‌شود و محدودیتی نخواهیم داشت.
وی با تأکید بر این موضوع که نظارت مستقیم بر لیست خبرنگاران خواهیم کرد، گفت: تدابیر مختلف می‌اندیشیم تا اعمال سلیقه شخصی صورت نگیرد و حتی کسی نتواند افرادی را اذیت و تسویه حساب کند. رئیس کمیسیون عمران شورای شهر با تأکید بر این موضوع که برخی در شورا با آرم طرح ترافیک خبرنگاران مشکل داشتند گفت: خود شهرداری نیز مخالف بود اما طرح با دوسوم آرا رأی آورد.
علیخانی تأکید کرد که دادن طرح ترافیک به خبرنگاران رانت نیست و خبرنگاران به راحتی قابل شناسایی هستند و باید به آنها خدمات ارائه شود.

کد مطلب: 103408
 
Share/Save/Bookmark