میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۰
 
 
اعتصاب غذای اسرای فلسطینی به رغم سرکوب‌های گسترده ادامه دارد
خیز بلند اسرا در مسیر انتفاضه
خیز بلند اسرا در مسیر انتفاضه
 

بیش از ۱۵۰۰ اسیر شرکت کننده در فراخوان "آزادی و کرامت" برای دهمین روز متوالی همچنان به اعتصاب غذایشان ادامه می‌دهند. اعتصاب غذای این اسرا، از ۱۷ آوریل جاری با هدف تحقق چند خواسته اصلی که توسط اداره کل زندان‌های رژیم صهیونیستی از آن محروم شده‌اند ادامه دارد.
کمیته رسانه‌ای اعتصاب "آزادی و کرامت" و شماری از روزنامه نگاران و فعالان، از فلسطینی‌ها خواستند با هدف حمایت از مبارزه اسرا، به طور گسترده در پایگاه اجتماعی توئیتر اقدام به انتشار پیام کنند.
کمیته رسانه‌ای همچنین با صدور بیانیه‌ای تأکید کرد وضعیت جسمانی شماری از اسرای شرکت کننده در اعتصاب غذا پس از گذشت ۱۰ روز، وخیم شده است.این کمیته تصریح کرد: سازمان زندان‌های رژیم صهیونیستی به سیاست انتقال و جابجایی اسرای اعتصاب کننده از زندان‌ها ادامه می‌دهد و "محمد مصلح"، "باسل عریف"، "نعیم مصران"، "ضیاء الآغا"،
"رامی العیله" و "حسین الزریعی" را از زندان "جلبوع" به زندان "نفخه" منتقل کرده است.همچنین "سامر العیساوی" اسیر و عضو شورای مرکزی جبهه دمکراتیک آزادی فلسطین که طولانی‌ترین اعتصاب غذا در تاریخ بشریت را تجربه کرده است اعلام کرد وی به همراه گروه دیگری از اسرا براساس برنامه مورد اتفاق فلسطینی‌ها، امروز پنجشنبه به اعتصاب غذای اسرا موسوم به "آزادی و کرامت" خواهند پیوست.العیساوی در پیامی از زندان خطاب به ملت فلسطین تأکید کرد مرحله جدید اعتصاب غذای اسرا به زودی آغاز خواهد شد و ما بر عملی کردن این تصمیم و پیوستن به اعتصاب "آزادی و کرامت" تأکید داریم. این مبارزه، به ما تعلق دارد و ما بر اشغالگران پیروز خواهیم شد و آنها را مجبور به تحقق خواسته‌های عادلانه‌مان خواهیم کرد.
از سوی دیگر، کمیته ملی حمایت از اعتصاب اسرا، خواستار اعلام امروز به عنوان روز اعتصاب سراسری در حمایت از اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی و همبستگی با اعتصاب غذای آنها تحت عنوان اعتصاب "آزادی و کرامت" شد که وارد دهمین روز خود شده است.
خبر دیگر از جنایات صهیونیست‌ها آنکه وزارت مسکن رژیم صهیونیستی و شهرداری قدس اشغالی طرحی را به منظور ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی جدید برای یهودیان در اراضی فرودگاه قدس و قلندیا در شمال غرب قدس اشغالی به تصویب رساندند.
نظامیان رژیم صهیونیستی به اردوگاه «بلاطه» واقع در شهر نابلس یورش بردند که به دنبال آن درگیری شدیدی میان آنها و شهروندان فلسطینی درگرفت.تارنمای شبکه ۲۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی از برگزاری کنفرانسی در فلسطین اشغالی با حضور ۱۵۰ نفر به نمایندگی از ۲۰ کشور جهان با موضوع «جنگ جدید» و حمایت از این رژیم خبر داد.
خبر دیگر آنکه سفیر پیشین آلمان در رژیم صهیونیستی با انتقاد از اقدام نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر لغو دیدار با وزیر خارجه این کشور گفت که نتانیاهو با این سیاست‌ها در جهان منزوی می‌شود و در عرصه جهانی دوستی ندارد. «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل دیدار خود را با «زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان لغو کرد. این اقدام از دید منتقدان امکان بروز تنش‌های جدید را تشدید کرده است. «رودولف درسلر» سفیر پیشین آلمان در اسرائیل در این مورد به شبکه خبری دویچه‌وله گفت که این موضوع بیش از آن حساس است که بتوان توصیف کرد و افزود: «من می‌توانم درک کنم که گابریل تصور نمی‌کرد که نتانیاهو به چنین ابزاری متوسل شود و البته چنین واکنشی هم قابل قابل تصور نبود. نتانیاهو دیر یا زود متوجه خواهد شد که اتحادیه اروپا هم به اقدام او واکنش نشان خواهد داد.»
خبر دیگر آنکه نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین ضمن دیدار با وزیر خارجه آلمان در رام‌الله، وی را در جریان اوضاع اسرای فلسطینی اعتصاب کننده غذا در زندان‌های رژیم صهیونیستی قرار داد.
«رامی الحمد الله» نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطینی روز گذشته پس از دیدار با «زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان اعلام کرد که در این دیدار اوضاع «اسرای فلسطینی» مورد بحث‌ و گفت‌وگو قرار گرفت.
یکی از سیاستمداران آلمان تصمیم دولت رژیم صهیونیستی مبنی بر لغو برنامه دیدار با وزیر خارجه آلمان را اقدامی نادرست و تاسفبار اعلام کرد. «نوربرت روتگن» سخنگوی سیاست‌خارجی فراکسیون دموکرات مسیحی و سوسیال‌مسیحی اقدام «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل مبنی بر لغو برنامه دیدار با «زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان را مورد انتقاد قرار داد.

کد مطلب: 99070
 
Share/Save/Bookmark