میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۲
 
 
ناآرامی‌های مشکوک در شهرهای فرانسه، بهانه‌ای برای توجیه اسلام ستیزی سران الیزه
مکرون شیطان صفت
عضویت کوربین در حزب کارگر انگلیس به‌ دلیل انتقاد از رژیم صهیونیستی تعلیق شد!
مکرون شیطان صفت
 

سران فرانسه در حالی با نسبت دادن خشونت‌ها در برخی شهرها به دنبال توجیه سیاست‌های ضد اسلامی خود به بهانه حمایت از آزادی بیان هستند که در ادامه تناقضات رفتاری غرب در قبال آزادی بیان، عضویت کوربین در حزب کارگر انگلیس به جرم انتقاد از صهیونیست‌ها تعلیق شد.
سران غرب که طی ماه‌های اخیر به دلیل اختلافات گسترده و حتی سرقت‌ تجهیزات پزشکی و بهداشتی از یکدیگر نتوانسته‌اند نشتسی مشترک را برگزار کنند گویا اسلام ستیزی توانسته آنها را به نقطه واحد برساند چنانکه اقدام جنون آمیز مکرون رئیس جمهور فرانسه در هتاکی به مقدسات اسلامی با حمایت همه جانبه کشورهای اروپایی همراه شده است. فرانسه که با اسلام ستیزی مکرون با وضعیت بحرانی در جهان مواجه و حتی کشورهای اسلامی موجی از تحریم کالاهای فرانسوی را اجرا می‌کنند، تلاش دارد تا ضمن توجیه سیاست‌های ضد اسلامی‌اش به زعم خود جهان را به رویارویی با مسلمانان سوق داده و با مظلوم نمایی رفتارهای سران الیزه که به تفکرات جنگ‌های صلیبی برای ایجاد جنگ میان مسلمانان و مسیحیان می‌ماند توجیه نمایند.
در همین چارچوب بروز خشونت مشکوک در نیس، رئیس‌جمهور فرانسه گفت که حملات در کشورش «تروریستی» بوده است. او علی‌رغم اعتراض‌ها به موضع‌گیری اخیرش بار دیگر از عبارت «تروریست اسلام‌گرا» استفاده کرد.او در جریان بازدید از کلیسای «نوتردام» در شهر «نیس» گفت: «در بحبوحه این حمله اسلام‌گرایانه، کل کشور ما در کنار شهروندان کاتولیکمان ایستاده است.»پنجشنبه به یک روز خونین در فرانسه تبدیل شد و در دو حادثه جداگانه دست‌کم چهار نفر جان خود را از دست دادند. رسانه‌های فرانسه مدعی شدند یک حادثه مشابه در یک شهر دیگر فرانسه خنثی شده است.در حادثه اول در شهر نیس به وقوع پیوست، یک مرد مسلح به چاقو در نزدیکی کلیسای «نوتردادم» شهر «نیس» واقع در جنوب فرانسه به سمت افرادی حمله برد.درست بیش از دو ساعت از حمله با چاقو در نزدیکی کلیسای «نوتردام» در شهر «نیس» جنوب فرانسه، نگذشته بود که رسانه‌های محلی از شلیک نیروهای پلیس به یک فرد دیگر مسلح به چاقو در شهر «آوینیون» واقع در جنوب شرقی فرانسه و کشته شدن وی خبر دادند.برخی رسانه‌های فرانسوی مدعی شده‌اند که این عامل مسلح در حالیکه فریاد «الله اکبر» سرمی‌داده با چاقو به سمت نیروهای پلیس حمله‌ور شده بود که در نهایت با شلیک گلوله پلیس کشته شد.این حادثه نیز موجی از خشم و نگرانی را در میان مقام های فرانسه ایجاد کرد به طوریکه «ژان کاستکس» نخست‌وزیر فرانسه هشدار داد که پاسخ سریع و قاطعانه‌ای به اینگونه حملات بدهند.
این رفتار از سوی سران فرانسه در حالی صورت می‌گیرد که موج اسلام ستیزی سران الیزه همچنان ادامه دارد چنانکه سید عبدالملک الحوثی رهبر انصارالله یمن در سخنانی به مناسبت میلاد پیامبر اسلام (ص) با بیان اینکه امت اسلام امروزه درون مشکلات و بحران‌ها به سر می‌برد، ریشه آن را دوری از تعالیم اسلام دانست.
همچنین شماری از معترضان با تجمع مقابل سفارت فرانسه در تل‌آویو، اهانت رئیس‌جمهور فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) را محکوم کردند. در این میان ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به حملات در فرانسه تلاش کرد از آن به عنوان ابزاری برای ترویج اسلام‌هراسی استفاده کند.رئیس‌جمهور آمریکا در این پیام نوشت: «ما با مردم فرانسه همدلی می‌کنیم. آمریکا در این مبارزه از قدیمی‌ترین متحد خود حمایت می‌کند. این حملات تروریستی اسلام‌گرا باید فوراً متوقف شوند. نه فقط فرانسه بلکه هیچ کشوری نمی‌تواند این موضوع را تحمل کند.»در این میان پارلمان عربی پس از یک نشست در قاهره، اصرار به توهین به مقدسات اسلامی با بازنشر کاریکاتورهای موهن را به شدت محکوم کرد و از جامعه بین‌الملل خواست در مقابل این اقدامات بایستد. در همین حال در اقدامی مشکوک سخنگوی رسانه‌ای پلیس مکه از بازداشت فردی خبر داد که با سلاح سرد به نگهبان کنسولگری فرانسه در جده حمله کرده است.خبر دیگر آنکه دولت فدرال سومالی ضمن ابراز تأسف از اهانت به پیامبر اکرم (ص)، تأکید کرد که این قبیل اهانت‌ها به نفع گروه‌های افراطی در جهان است. همچنین عارف علوی رئیس جمهور پاکستان از رهبران جهان اسلام خواست حفظ حرمت و مقابله با هتک حرمت پیامبر اکرم (ص) را به صورت یکپارچه از تمام سازمان های بین‌المللی مطالبه کنند.
از سوی دیگر انجمن علما و مبلغان فلسطین در بیانیه‌ای به اخراج سفرای فرانسه، قطع روابط دیپلماتیک کشورها با پاریس و تحریم کالاهای این کشور فرا خواند.
رئیس جمهور تونس نیز گفـت: ما توهین به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) را نمی ‌‌پذیریم. از سوی دیگر در اقدامی فرصت طلبانه برای توجیه کشتار فلسطینی‌ها نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی طی اظهاراتی مدعی شد که او و فرزندانش تهدید به قتل شده‌اند.خبر دیگر آنکه ماهاتیر محمد نخست وزیر سابق مالزی با اشاره به قتل‌های عام‌های فرانسه در گذشته، در صحفه توئیتر خود نوشت که مسلمان‌ها حق دارند عصبانی باشند و فرانسوی‌ها را تنبیه کنند. مردم افغانستان نیز در واکنش به هتاکی رئیس جمهور فرانسه به رسول گرامی اسلام شعار "مرگ بر فرانسه" سر دادند.دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه ضمن انتقاد از انتشار کاریکاتور علیه پیامبر اسلام (ص)، توهین به مقدسات و جریحه دار کردن احساسات مومنین را غیرقابل قبول خواند. سفیر چین در ریاض نیز در توئیتی به مناسبت نزدیک شدن میلاد پیامبر اکرم (ص) در توئیتی به زبان عربی نوشت: «درود فرستید بر آن که به عنوان رحمة للعالمین مبعوث شد».
از سوی دیگر منابع خبری، از برگزاری تظاهرات و راهپیمایی‌های اعتراضی در محکومیت اهانت به پیامبر اکرم (ص) در فلسطین و لبنان خبر دادند.شبکه خبری «یونیوز» در این خصوص گزارش داد که مردم لبنان در محکومیت اهانت‌های صورت گرفته به دین اسلام و پیامبر اکرم (صلی‌الله علیه و آله) در نزدیکی محل اقامت سفیر فرانسه در بیروت تظاهرات کردند.پایگاه خبری «المرکز الفلسطینی للاعلام» نیز خبر داد که مردم فلسطین پس از نماز جمعه در رد اظهارات اهانت‌آمیز علیه پیامبر اکرم (ص) و همچنین در حمایت از پیامبر عظیم‌الشأن اسلام (ص) در مسجد الاقصی راهپیمایی اعتراضی به راه‌ انداختند. از سوی دیگر، خبرگزاری «صفا» گزارش داد که مردم فلسطین در «خان یونس»‌ در حمایت از پیامبر اکرم (ص) و رد اظهارات موهن علیه ایشان تظاهرات برپا کردند.
از سوی دیگر معاون دبیرکل حزب الله لبنان در واکنش به اقدام فرانسه در انتشار کاریکاتور پیامبر اسلام(ص) گفت، غرب با اهانت به پیامبر اسلام، راه دشمنی اخلاقی و فتنه انگیزی را در پیش گرفته است.
شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان در افتتاحیه کنفرانس سالانه مجمع تقریب مذاهب که به صورت آنلاین برگزار شد، تاکید کرد: وحدت موجب نزدیک شدن علمای اهل تسنن و شیعه و حمایت از مقاومت فلسطین شد، محور مقاومت را گرد آورد و دروغ بودن طرح های تکفیری‌ها را فاش کرد و موجب اهتزاز پرچم کمال اسلام شد. اتحاد راه برادری و پیروزی است و اراده ما را در رویارویی با چالش‌ها تقویت کرده و مانع از تاثیرگذاری نیروهای انحرافی بر نسل‌های ما شد. وی گفت: باید این وحدت را تقویت کنیم و نسل های خود را بر این شیوه تربیت کنیم و از ماحصل آن در ایمان، تربیت درست، استقلال و مقاومت در برابر ظلم و طغیان بهره بگیریم. شیخ قاسم ادامه داد: غرب که مدعی احترام به آزادی اندیشه است، اجازه می دهد توهین و هتاکی شود که این به دور از ادعای آن بوده و دشمنی اخلاقی و فتنه انگیزی ایجاد می کند و بیانگر ضعف منطق و انتخاب گزینه سرکوبگری و ظلم در مواجهه با اختلاف است. اقدام رئیس جمهور فرانسه و نظام حاکم این کشور برای توجیه اهانت به پیامبر اسلام و دفاع از مرتکبان این توهین، نشانه ضعف الگوی ارزشی غرب و بازگشت آن به شیوه‌های جاهلیت است.
خشونت نهادینه در فرانسه
دولتمردان فرانسه طی هفته‌های اخیر در حالی خشونت‌های خیابانی را پیش از آنکه نام عامل خشونت را بگویند، مذهب او را ( مسلمان بودن) را مطرح می‌سازند که سالانه صدها جنایت و قتل در فرانسه روی می‌دهد اما هرگز سخنی از مذهب آنها برده نمی‌شود و این ابهام در حقیقی بودن ادعاهای این روزهای سران فرانسه را بیشتر کرده است. به عنوان مثال یکی از معضلاتی که زنان فرانسوی با آن رو به رو هستند، مسئله "خشونت خانگی" است؛ براساس آمارهای رسمی بیش از ۱۲۰ زن در فرانسه در نتیجه خشونت‌های خانگی جان خود را از دست داده‌اند؛ این زنان توسط شریک زندگی خود به بهانه‌های کوچک کشته شدند.
در همین حال آمار قتل در فرانسه نیز افزایش قابل توجهی نشان داد به طوری‌که در سال ۲۰۱۹، ۹۷۰ نفر در این کشور به قتل رسیده‌اند. این رقم در قیاس با سال ۲۰۱۸، افزایشی ۸.۵ درصدی نشان می‌دهد. نکته مهم آن است که در هیچ کدام از اینها نام از مذهب افراد برده نشده است حال آنکه در هفته‌های اخیر مذهب کلید واژه رسانه‌ها و مقامات فرانسه در واکنش به خشونت شده است که نشانگر برنامه از پیش طراحی شده آنها علیه اسلام و مسلمانان است.

تعلیق به خاطر انتقاد از رژیم صهیونیستی!!
سران غرب این روزها با ادعای آزادی بیان در حالی از اسلام ستیزی سران فرانسه حمایت می‌کنند در اقدامی سوال برانگیز روز پنجشنبه عضویت «جرمی کوربین» رهبر سابق حزب کارگر انگلیس به‌ سبب آنچه مواضع «ضد یهودی» نامیده شد، در این حزب به حالت تعلیق درآمد.به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، سخنگوی حزب کارگر گفت:‌ «با توجه به اظهارات امروز وی و عدم پس گرفتن این سخنان، حزب کارگر تا زمان انجام تحقیقات [در این زمینه عضویت] او را به حالت تعلیق در‌ می‌آورد». در این میان «بوریس جانسون» با اشاره به حمله پنج‌شنبه در شهر نیس در پیامی حمایت کشورش از فرانسه را اعلام کرد.
همچنین «دومینیک راب» وزیر امورخارجه انگلیس، با انتشار بیانیه جداگانه‌ای و در واکنش به این حمله «حمایت کشورش از فرانسه و مردم آن و مقابله با هر فردی که مسئول چنین حمله وحشتناکی بوده است» را اعلام کرد.وی پیشتر خواستار مقابله با آنچه اسلام گرایی رادیکال نامیده بود، شده است.

کد مطلب: 115901
 
Share/Save/Bookmark