میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۳
 
 
حمید بهمنی:
«آتش به اختیار» یعنی سینمای ایران دیگر سیاهی فساد و تباهی نمی‌خواهد

حمید بهمنی کارگردان سینما گفت: فرمان «آتش به اختیار» خیلی نکات را به اثبات رساند از جمله آنکه دیگر سینه‌سوختگان و دغدغه‌مندان نظام و انقلاب نباید درگیر ضوابط به ظاهر ساده اما پیچیده شوند و از سوی دیگر تمامی نیروهای ارزشی، انقلابی و حزب‌الهی در تمامی حوزه‌ها باید از دولتمردان مطالبه داشته باشند.
کارگردان فیلم سینمایی «گام‌های شیدایی» در گفت‌وگو با سینماپرس افزود: من خداوند متعال را هزاران بار شکر می‌کنم که کشور ما با حضور رهبری فرزانه، هوشیار، قدرتمند، زمان‌شناس، فهیم و دانا بر تمامی مصائب و مشکلات فائق می‌شود. بر هیچ‌کس پوشیده نیست که اگر در کشور ما چنین رهبر فرزانه‌ای وجود نداشت چه بلاهای سهمگینی به سرمان می‌آمد. من خوشحالم که هر زمانی که ما در گرفتاری‌ها غوطه‌ور می‌شویم و از نالایقی و بی‌کفایتی مدیران صبرمان به سر می‌رسد حضرت آقا با فرمایشات اندک‌شان امید را در دل و ذهن تمامی طرفداران و دغدغه‌مندان نظام و انقلاب اسلامی زنده می‌کنند.
وی ادامه داد: حضرت آقا همیشه دغدغه مسائل فرهنگی را داشته‌اند و مدت‌های مدیدی است که به مدیران دولتی به خصوص در حوزه فرهنگ و هنر این اخطار را می‌دهند که دشمنان با تمام توان‌شان درصدد هستند با انجام تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی و فتنه‌گری کشور ما را به بیراهه کشانده و نگذارند حتی نامی از دین مبین اسلام و انقلاب اسلامی در کشور باقی بماند.
بهمنی خاطرنشان کرد: قطعاً به دلیل مدیریت کلان مقام معظم رهبری بوده که ما تا همینجا هم توانسته‌ایم انقلاب اسلامی را از چنگال بدخواهان و دشمنان و منافقان و کینه‌توزان نجات دهیم؛ اما دیگر از زمانی که رهبری فرمان «آتش به اختیار» را برای نیروهای ارزشی و حزب‌الهی صادر کردند قطعاً وضعیت با گذشته فرق می‌کند و هم‌اینک ما باید به صورت جدی از مسئولان دولتی به خصوص در حوزه فرهنگ و هنر مطالبه داشته باشیم. این حضرت آقا بودند که با فرمایشات‌شان به ما اجازه مطالبه‌گری دادند و هیچ‌کسی هم نمی‌تواند برای ما سنگ‌اندازی کند و اگر سنگ‌اندازی در راه ما صورت بگیرد قطعاً ما هیچگونه رحم و مروتی نخواهیم داشت و با کسانی که سنگ‌اندازی می‌کنند برخورد خواهیم کرد.
این فیلمساز سپس با تأکید بر اینکه در حوزه فرهنگی خیلی اتفاقات روی زمین مانده داریم اظهار داشت: من بسیار متأسفم که بعد از گذشت سال‌ها از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ما هنوز هیچ فیلم درخور و قابل تأملی در این حوزه نساخته‌ایم؛ من بسیار افسوس می‌خورم که چرا مدافعان حرم چندان جایگاه درستی در سینمای کشورمان ندارند؛ من ناراحتم که سال‌هاست تنها نامی از سینمای دفاع‌مقدس در کشورمان باقی مانده است.
کارگردان فیلم سینمایی «گلوگاه شیطان» در بخش دیگری از این گفت‌وگو با بیان اینکه «آتش به اختیار» یعنی اینکه سینمای ایران دیگر سیاهی، فساد و تباهی نمی‌خواهد، سینمای ایران دیگر جشنواره‌ای مانند فجر نمی‌خواهد تصریح کرد: ما جشنواره‌ای نمی‌خواهیم که همه ساله در ایام‌الله پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شود اما نام و نشانی از انقلاب در آثارش وجود نداشته باشد و فیلمسازانش براساس تفکرات غربی‌ها و روشنفکرها فیلم بسازند.
وی افزود: ما امروزه باید موشک‌های فرهنگی خودمان را آماده کنیم تا تنها تفکرات انقلابی بتواند در حوزه فرهنگ و هنر کشور وجود داشته باشد؛ ما مدیرانی می‌خواهیم که از ساخت و تولید آثار ضد آمریکایی حمایت کنند و از تولید انبوه آثار به اصطلاح اجتماعی اما سیاه و تلخ پرهیز کنند. از سوی دیگر تمامی رسانه‌های نالایق که نیروهای انقلابی و حزب‌الهی را همیشه بایکوت می‌کنند به صورت مطلق باید برچیده شوند.

کد مطلب: 99980
 
Share/Save/Bookmark