میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۲
 
 
محمدی‌گلپایگانی:
۶ هزار داعشی داوطلب عملیات انتحاری بودند

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: میان داعش ۶هزار نفر که از اهل‌سنت هم بودند، داوطلب عملیات انتحاری بودند که بیشترشان کشته شدند.
به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام محمد محمدی‌گلپایگانی در همایش طلوع حقیقت انگیزه رهبر انقلاب از انتشار نامه اول را حوادث تروریستی داعش در پاریس دانست و گفت: در اثر این حادثه که در فرانسه اتفاق افتاد، بیش از ۱۰۰ نفر توسط داعش کشته شدند که موجب هراس و وحشت فراوان مردم آن منطقه شد، رهبر انقلاب پیام را با همین مسئله شروع کردند و فرمودند که این حادثه و حوادث مشابه آن با چه انگیزه‌ای رخ داده و در پایان‌نامه هم جوانان را به قرآن مجید و سیره پیامبر گرامی اسلامی اهاله فرمودند و خطاب به آنها گفتند که نه تنها شما جوانان مورد استثمار حکومت‌هایتان هستید بلکه حکومت‌های شما را نیز استثمار کرده‌اند که حقیقت قضیه را به شما نگویند.
حجت‌الاسلام گلپایگانی اظهار داشت: جنایاتی که در دنیا اتفاق افتاده محصول سیاست‌های سردمداران غربی است.
وی تصریح کرد: رهبر انقلاب در این نامه‌ها به حوادث تاریخی دو قرن اخیر در دنیا و جنایات بی‌شماری که توسط همین سردمداران به وقع پیوسته است اشاره کردند، که ریشه‌اش در استثمار سردمداران غربی و آنهاییست که ادعای اسلام‌هراسی دارند و نمی‌گذارند حقیقت اسلام برای جوانان روشن شود.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: حضرت آقا در این نامه اشاره کرده‌اند که برای حقیقت اسلام به کتاب آسمانی قرآن مراجعه کنید، طبق آیات قرآن کسی که مردمی را بکشد مانند کسی است که تمام افراد جهان را کشته است.
حجت‌الاسلام گلپایگانی با بیان اینکه جهان براساس عدالت بنا شده است، اظهار داشت: البته در سال‌های اخیر در دنیا از کلمه عدالت سوء‌استفاده کرده‌اند و می‌کنند. جنایاتی که در نقاط مختلف جهان صورت می‌گیرد، مصداق بارز ظلم است.
وی تصریح کرد: نباید این طور باشد که بعضی خودشان را همه کاره جهان بدانند، غربی‌ها کارشان استثمار است.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری اضافه کرد: یکی از اهداف غربی‌ها این است که فرهنگ منحط خودشان را در کشورهای دیگر گسترش دهند و فرهنگ کشورهای دیگر را نابود کنند.
حجت‌الاسلام گلپایگانی با بیان اینکه آنچه که در شرق اتفاق افتاده ساخته دست غربی‌هاست، افزود: چه کسی نمی‌داند که داعش والنصره را غربی‌ها ساختند؟ این موضوع برای همه روشن است. خودشان در مبارزات انتخاباتی‌شان گفته‌اند که داعش را خودشان ساخته‌اند. وی داعش و گروه‌های تروریستی را ابزار غربی‌ها برای اسلام هراسی عنوان کرد و گفت: می‌خواهند بگویند که چهره واقعی اسلام این است.
حجت‌الاسلام گلپایگانی تأکید کرد: قطعا این نامه‌ها اثر خودش را داشته و دارد. و کسانی که دارای ضمیر پاک باشند متوجه می‌شوند. وی تصریح کرد: فعلا شرایط مسلمانان این است، متأسفانه کشورهایی که بویی از بشریت و تمدن نبرده‌اند، به صورت شاهزاده می‌خواهند حکومت کنند، اینها جنایت‌هایی مرتکب شده‌اند اما می‌خواهند ما را متهم کنند.

بذری که رهبر انقلاب کاشت ریشه رژیم صهیونیستی را می‌خشکاند
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با تاکید بر اینکه نقش مقام معظم رهبری در تقویت نهضت‌های اسلامی بسیار موثر بود، گفت: بذری که ایشان کاشتند در راستای اتحاد امت اسلامی بود و امروز این بذر به نهالی تبدیل شده که سبب خشکاندن رژیم صهیونیستی خواهد شد.
علی اکبر ولایتی نیز در این همایش با اشاره به نامه رهبر انقلاب به جوانان غربی اظهار داشت: موضوع بسیار مهمی است و در جهت تبیین بخشی از کارهایی که مقام معظم رهبری در جهت ترویج اسلام داشته، اهمیت بالایی دارد.
ولایتی با تاکید بر اینکه نقش مقام معظم رهبری در تقویت نهضت‌های اسلامی بسیار موثر بود، گفت:
غربی‌ها در جهت تفرقه تلاش می‌کنند و می‌خواهند از اسلام یک چهره سیاه درست کنند کما اینکه ترامپ هم در رقابت‌های ریاست جمهوری خطاب به کلینتون گفت که داعش را آمریکا ایجاد کرده و به عبارتی آن‌ها می‌خواهند جهالت قبل از اسلام را در دنیای اسلام زنده کنند.
ولایتی با تاکید بر اینکه بنای آمریکا و صهیونیست‌ها ادامه حضور در منطقه است، اظهار داشت: آمریکایی‌ها بدانند از رقه هم شکست خواهند خورد و بیرون رانده می‌شوند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه غربی‌ها به دنبال تشکیل نوع جدیدی از «بلک‌واتر» شرقی هستند، گفت: دشمنان می‌خواهند چهره وحشی از اسلام درست کنند و مقام معظم رهبری بیشترین نقش را در ادامه مسلمانان در کشورهای منطقه داشتند.
وی در پایان گفت: تا اسلام است مبارزه هم وجود دارد و برای این مهم هم تئوری و هم مبارزه عملی لازم است.

کد مطلب: 102103
 
Share/Save/Bookmark