میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۲
 
 
سیاست مجازی
فریب‌تان می‌دهند!

داریوش سجادی در کانال تلگرامی خود در واکنش به برخی موضع‌گیری‌ها اینطور نوشته که: تکنوکرات‌های متصل به حلقه نیویورکی‌ها طی انتخابات ریاست جمهوری عوام فریبانه دل مردم را خالی می‌کردند که اگر رقیب پیروز شود طبل‌های جنگ بصدا در خواهد آمد و این ما و نامزد ما می‌باشد که توان تعامل با دنیا (کدخدا) را داریم ! همان تکنوکرات‌ها اینک و در فریبی دیگر در حال خالی کردن دل مردم‌اند! و علی‌رغم پیروزی دغل‌بازانه‌شان در انتخابات بار دیگر هشدار جنگ‌طلبی و آتش‌افروزی می‌دهند و عربستان و متحدینش را آماده جنگ با ایران معرفی می‌کنند تا از این طریق با تزریق استیصال به بدنه جامعه و ایجاد فشار افکار عمومی نظام را در تنگنای کنشگری با کدخدا و برجامی‌های بعدی قرار دهند. آقایان مگر شما نبودید که به مردم وعده می‌دادید با روی کار آمدن ما گزینه جنگ از میان می‌رود؟ واقعیت آن است نه هشدار آن روز آن موقع ایشان صحت داشت و نه پروای امروزشان و برخلاف خوفی که این تکنوکرات القا می‌کنند عربستان نه تنها استعداد جنگ با ایران را ندارد بلکه در شکننده‌ترین موقعیت سیاسی خود از درون قرار گرفته و آینده وخیمی را چشم انتظاری می‌کند.

پروژه غربی - عبری - عربی
ابوالفضل ظهره‌وند در کانال تلگرامی خود با انتشار عکسی از دیدار بن‌سلمان و ماکرون اینطور نوشته که: پروژه اصلاح‌طلبی سلمان پروژه مشترک غربی - عبری - عربی. نفت و ثروت سعودی و تکنولوژی و مدیریت غربی بازی برد - برد برای نجات دوطرف از فروپاشی و مهار نفوذ روبه رشد ایران - چین و روسیه به عنوان اخرین راه‌حل.

لزوم ثبت جهانی پیاده‌روی اربعین و یادآوری سالگرد آنیلی
محمدحسن قدیری‌ابیانه در کانال تلگرامی خود ابتدا با انتشار پستی یادآوری کرده که به ایام شهادت آنیلی فردی که در زمان سفارت او در ایتالیا مسلمان شد نزدیک می‌‌شویم و نوشته: «۲۴ آبان سالگرد شهادت مهدی ادواردو آنیلی است» در ادامه اما درباره پیاده‌روی اربعین می‌نویسد: «نکتۀ مهم دیگر آن است که باید شرایطی را آماده کرد که مراسم راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی به عنوان میراثی ارزشمند برای شیعه و ملت عراق و بلکه کل بشریت، ثبت جهانی شود؛ چراکه این میراثی است که به یقین، آیندگان به آن افتخار خواهند کرد. بی‌شک استقامت و پایداری ملت عراق در مقابل دشمنان خود و خارج شدن این کشور از سلطۀ آمریکا با وجود چندین سال جنگ و جنایت، ریشه در ایمان و باوری دارد که ما در پیاده‌روی چندین میلیون نفری اربعین که بنابر برخی آمار گاهی حتی به بیش از ۱۷ میلیون نفر نیز می‌رسد، شاهد گوشه‌هایی از آن هستیم. آنچه مهم و بایسته است اینکه باید اهمیت، عظمت و تأثیرگذاری فوق‌العادۀ این راهپیمایی را به رخ جهانیان کشید و اعتقادات این جمعیت عظیم شیعه را به طرق مختلف به ویژه از طریق ابزار رسانه به مردم دنیا توضیح داد و تبیین کرد که در عاشورای حسینی چه چیزی رخ داده که این مردم پس از گذشت ۱۴۰۰ سال از آن، همچنان آن را مهم می‌دانند و این‌گونه در اربعین شهادت امام حسین(ع) خود را به زحمت می‌اندازند تا به کربلا برسند و در عزاداری میلیونی این روز شرکت کنند. انجام چنین رسالتی می‌تواند گرایش بزرگی را به سمت اسلام و مطالعۀ آن در جهان ایجاد کند؛ چراکه همانا درس و پیام عاشورا و کربلا، درس آزادگی به همۀ ابنای بشری است.»

کد مطلب: 101807
 
Share/Save/Bookmark