میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۹
 
 
جهانیان به تخریب خانه‌های فلسطینی‌ها در قدس واکنش نشان دادند
جاده صاف‌کن الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی

رژیم صهیونیستی در حالی در برگ دیگری از جنایات خود از زمان اشغال شهر قدس در سال ۱۹۶۷، این بار ۵۰۰ فلسطینی را از خانه‌هایشان بیرون کرده و بیش از صد دستگاه آپارتمان واقع در ۱۶ مجتمع مسکونی در محله وادی الحمص در روستای صور باهر را تخریب کرد که جهانیان این اقدام را گامی در جهت الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی می‌دانند.
روزنامه الاخبار لبنان نوشت: "با اینکه اسرائیل برای تخریب خانه‌های فلسطینی‌ها به دنبال بهانه‌ای نمی‌گردد اما این بار نزدیکی این منطقه به دیوار حائل را که خود برای جداسازی قدس از کرانه باختری ساخته بود، بهانه کرده است. این خانه‌ها از نظر اداری، حقوقی و امنیتی تحت مدیریت تشکیلات خودگردان قرار دارند؛ تشکیلات خودگردانی که حتی نمی‌تواند از دفاتر خودش هم حفاظت کند. بلدوزرهای اسرائیلی به همراه نیروهایی از گارد مرزی دست به تخریب خانه‌ها در این روستا زدند. این جرم دسته‌جمعی در نوع خود بی‌سابقه نیست اما بزرگترین جرم اسرائیلی‌ها از تاریخ اشغال قدس از سال ۱۹۶۷ محسوب می‌شود. آنها این بار بهانه نداشتن مجوز ساخت را کنار گذاشته و نزدیکی این منطقه به دیوار حائل را بهانه کرده‌اند. زیاد الحموری، مدیر مرکز حقوق اجتماعی و اقتصادی قدس اظهار کرد: این اولین باری نیست که اشغالگران تاسیسات و منازل فلسطینی‌ها را ویران می‌کنند اما این اقدام این بار در منطقه‌ای وابسته به تشکیلات خودگردان انجام شده است.
همچنین عریقات دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین گفت که حملات نظام مند و روزافزون اسرائیل علیه فلسطینی‌ها نتیجه عادی سازی عرب‌ها با اشغالگران و «بهای» نشست کارگروه اقتصادی بحرین است. در همین حال مسئول اردنی ادعای رسانه‌های صهیونیست‌ها درباره باب‌الرحمه را تکذیب و تأکید کرد که باب‌الرحمه بخش جدایی‌ناپذیر مسجدالاقصی است. «باب رحمت» یا «دروازه طلایی»، دروازه شرقی مسجدالاقصی و یکی از دو در شرقی فضای کلی مسجدالاقصی است. در همین حال حزب‌الله لبنان طی بیانیه‌ای تخریب منازل فلسطینیان در قدس اشغالی را به شدت محکوم کرده و این اقدام را در راستای طرح صهیونیست‌ها برای بیرون راندن فلسطینیان از سرزمین‌شان توصیف کرد. همچنین سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در واکنش به جنایت تخریب خانه‌های فلسطینیان در قدس اشغالی از سوی رژیم صهیونیستی، صرفا به ابراز ناراحتی اکتفا کرد.
خبر دیگر از فلسطین آنکه منابع صهیونیستی اعلام کردند، ارتش این رژیم در یک ماه گذشته نحوه کار با سلاح‌های تک‌تیراندازی جدید را به نظامیان خود آموزش داده تا از این سلاح‌ها علیه شرکت‌کنندگان در راهپیمایی بازگشت استفاده شود.

کد مطلب: 110041
 
Share/Save/Bookmark