میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۷
 
 
چرا خبر انتصاب سرپرست سازمان سینمایی منتشر شد؟
روابط عمومی ارشاد: هیچ حکم انتصابی صادر نشده است

روز پنج‌شنبه که روز کاری مطبوعات به حساب نمی‌آید، خبری در برخی خبرگزاری‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که عجیب به نظر می‌رسید: «حسین انتظامی دستیار ارشد وزیر ارشاد به عنوان سرپرست سازمان سینمایی منصوب شد.»
خبری که باعث تعجب خیلی‌ها شد، چرا که طبق اعلام وزیر قرار بر این بود که تا امروز شنبه تکلیف مشخص شود.
سیدعباس صالحی، چند روز پیش گفته بود: رئیس سازمان سینمایی تا ۲۶ آبان‌ماه تعیین خواهد شد و اگر به نتیجه قطعی نرسیم احتمال دارد که سرپرست معرفی کنیم.
اما برخی خبرگزاری‌ها مدعی شدند که انتظامی به سرپرستی ریاست سازمان سینمایی منصوب شده

خبر انتصاب سرپرست سازمان سینمایی اگر واقعیت داشته باشد، باید به حال سینمایی تاسف خورد که از نگاه مسئولان یک مدیر لایق ندارد که آن‌را اداره کند و یک آدم غیر سینمایی که هنرهایش را در معاونت مطبوعاتی نشان داده باید پشت میز مدیریتش بنشیند
و طی روز‌های آتی حکم وی از جانب سید عباس صالحی صادر خواهد شد.
در پی همین شایعات در شبکه‌های اجتماعی پیرامون انتصاب سرپرست سازمان سینمایی، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد گفت انتصاب چهار مدیر جدید وزارتخانه به صورت همزمان انجام خواهد شد.
همایون امیرزاده رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر این که خبر هر گونه تغییر یا انتصاب جدید در این وزارتخانه از طریق مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی اعلام می شود، افزود: در حال حاضر آقای دکتر صالحی به منظور شرکت در هفتمین همایش بین المللی فرهنگی سن پطرزبورگ و سخنرانی در نشست تخصصی این همایش در مسکو به سر می برد و هیچ حکم انتصابی از سوی ایشان صادر نشده است.
امیرزاده در پایان گفت: همان طور که قبلا و در زمان ابلاغ قانون منع به کارگیری بازنشستگان اعلام شد، ٤ مدیر ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشمول این قانون هستند و در پایان مهلت قانونی، احکام مدیران جایگزین به صورت همزمان صادر و از طریق مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی اعلام می شود.
اینکه چرا برخی رسانه‌ها خبر انتصاب «معاون مطبوعاتی» سابق را منتشر می‌کنند، چندان جای تعجب ندارد. به هرحال دستیار فعلی وزیر، زمانی معاون مطبوعات بوده و همانطور که یارانه‌ها را به‌صورت کاملا عادلانه توزیع می‌کرد، می‌تواند از حمایت برخی جریان‌ها هم برخوردار باشد.
این خبر چه شانتاژ رسانه‌ای باشد و چه واقعیت داشته باشد، فرقی نمی‌کند. به هرحال باید به حال سینمایی تاسف خورد که از نگاه مسئولان یک مدیر لایق ندارد که آن‌را اداره کند و یک آدم غیر سینمایی که هنرهایش را در معاونت مطبوعاتی نشان داده باید پشت میز مدیریتش بنشیند. 

نویسنده: مهدی رجبی

کد مطلب: 106848
 
Share/Save/Bookmark