میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۴
 
 
سیاست مجازی
نصرالله در زمین فوتبال

ویدئویی منتشر شده که در آن دبیرکل حزب‌الله لبنان و برخی دیگر از اعضای این جنش در حال بازی فوتبال هستند.
یک خبرنگار لبنانی به نام «عباس محمدالزین» فیلمی از «سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله و برخی از دیگر رهبران حزب‌الله در حال فوتبال بازی کردن منتشر کرد. عباس محمدالزین، خبرنگار لبنانی در فیس‌بوکش با انتشار این فیلم نوشت:‌ «یک ویدئوی نادر که من منحصرا مفتخر به دیدن و نیز دستیابی به آن شدم؛ [در این فیلم] سید [سیدحسن نصرالله] در حال فوتبال بازی کردن با [کسانی است] که [چه بسا] رهبران کنونی خاورمیانه هستند و خدا آگاه‌تر است.»
براساس گزارش «عربی ۲۱»، اعضای حزب‌الله در حال بازی فوتبال در یک زمین نیمه خاکی هستند؛ زمان دقیق این ویدئو مشخص نیست اما کاربران گفته‌اند احتمالا مربوط به سال ۱۹۸۷ است.
فعالان اینترنتی همچنین گفته‌اند این ویدئو در ورزشگاه شهر «عین قانا» در استان «نبطیه» در جنوب لبنان گرفته شده است. سیدحسن نصرالله در مصاحبه اخیر خود نیز با شبکه «المیادین» اعلام کرد به فوتبال علاقه‌مند است و برخی بازی‌های فوتبال را دنبال می‌کند.

کشته سازی با جعل نام متوفی!
در یک هفته اخیر، عناصر و نیروهای ضد انقلاب برای آب و تاب دادن به اعتراضات داخل و بحران‌آفرینی‌های سوء، دست به اقدامات زیادی زدند. یکی از این اقدامات که کشته‌سازی است اما این‌بار ضدانقلاب اینقدر ناشیانه عمل کرده‌اند که کارشان از حد کشته‌سازی‌هایِ فتنه سال ۸۸ هم گذشته است.
حامیان آشوبگران روز گذشته با دست به دست کردن تصویری از آگهی ترحیم یک خانم با نام جعلی «راضیه اسماعیلیان»، مدعی شده‌اند که این خانم به همراه فرزند در شکمش! بر اثر شوکِ حاصله از اصابتِ گاز اشک‌آورِ ماموران امنیتی در خمینی‌شهر، فوت کرده است! حقیقت این است که این تصویر، مربوط به «مریم زنگنه» از خبرنگاران قدیمی و شناخته شده روزنامه قدس است که هفته گذشته پس از تحمل یک دوره طولانی بیماری درگذشت و در شهر مشهد تشییع و به خاک سپرده شد.

مرگ بر دقیقا چه کسی؟!
حسین قدیانی در فضای مجازی خود در نقد آنهایی که به نوشته‌های تندش ایراد می‌گیرند اینطور نوشته است: بعضی رفقا می‌گن؛ «... من می‌گم؛ وقتی آقای ابراهیم فیاض مدعی می‌شه؛ «آقایان حدادعادل و ولایتی نزدیک ۳۷ تا شغل دارن»؛ اگه دروغه، ابراهیم فیاض رو محاکمه کنن و اگه راسته، والله کسی از مردم، شعار نمی‌ده؛ «مرگ بر حداد» یا «مرگ بر ولایتی»! اون‌وقت اگه من به این ۲ بزرگوار بگم؛ «نامردی از این بدتر نیست که با وجود این همه بیکار، شما این همه پست و سمت داشته باشین»؛ آیا اهانت کردم به حداد و ولایتی؟! پس اگه حرف جناب فیاض، نادرست بود، «مرگ بر فیاض» و اگه درست، «مرگ بر حداد» و «مرگ بر ولایتی»! بگذار فاش بگویم؛ گاهی ... فحش می‌شنوه، چون من و توی بچه‌حزب‌اللهی، می‌ترسیم از گفتن حرف حق! به آقای ... چیزی نگیم؛ که منصوب ... هستن! به حداد؛ چون فامیل ... هستن! به ولایتی؛ چون فامیلی‌اش ولایتیه! به فیاض؛ چون ریش داره! و به حسین قدیانی؛ چون فرزند شهیده! نخیر! اگه خود ما به موقع و درست و اتفاقا هم تند، نقد کنیم، باورم هست بی‌خود و بی‌جهت، این‌همه .... ناسزا نمی‌شنون! پس عجالتا «مرگ بر حزب‌اللهی» اگه اهل سکوت بی‌جا باشه ... و خدا می‌داند این متن را با بغض نوشتم!

کد مطلب: 102644
 
Share/Save/Bookmark