میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۶
 
 
سیاست مجازی
سهمیه ویژه!

عزت‌الله ضرغامی، رئیس اسبق سازمان صداوسیما در کانال تلگرامی‌اش نوشت: امام زمان(عج) هم قابل نقد است. از پیامبر هم که بالاتر نداریم. به پیامبر(ص) هم می‌گفتند این سخن از شماست یا وحی الهی است!» اگر این جملات را به جای رئیس‌جمهور فعلی، رئیس‌جمهور قبلی می‌گفت چه می‌شد؟ شاید کسانی که لباس روحانی به تن می‌کنند سهمیه‌ی ویژه‌ دارند!

نه به تکرار مذاکره
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در توییتی نوشت: سیاست ترامپ و بیانیه امروز به مثابه تلاش مذبوحانه برای تضعیف توافق محکم چندجانبه و نقض مخرب بندهای ۲۶، ۲۸ و ۲۹ است. برجام قابل مذاکره دوباره نیست. بجای تکرار لفاظی‌های نخ‌نما شده، آمریکا باید خودش را کاملا منطبق با برجام کند، مانند ایران.

عوامل اقتدار
اینستاگرام منتسب به حاج قاسم سلیمانی ویدئویی از بیانات رهبر انقلاب درباره دشمنی آمریکا با عوامل اقتدار ایران در منطقه را منتشر کرد.
صفحه اینستاگرام سردار سلیمانی که تاکنون ۴ بار از دست خارج شده است، ویدئویی را از بیانات رهبر انقلاب درباره رشادت‌های حاج قاسم سلیمانی که از عوامل اقتدار کشور است به اشتراک گذاشت. دشمنان اسلام و ایران عزیز همواره از پیشرفت و اقتدار کشورمان ناخرسند بوده‌اند. آنها هرگز تحمل لبخند و شادی مردم شریف کشورمان را نداشتند، لذا برای براندازی جمهوری اسلامی از هیچ کاری دریغ نکردند. در اینستاگرام منتسب به سردار سلیمانی چنین نوشته شد: «رهبرانقلاب: شما توقع دارید آمریکا از سردار ما که در منطقه فعال است خوشش بیاید؟... با عوامل اقتدار ما مخالفند...»

فحاشی رااهانت نمی‌داند
سفیر ایران در لندن با اشاره به اظهارات اخیر ترامپ در قبال مهاجران خاطرنشان کرد که او اصلا فحاشی را اهانت نمی‌داند.
حمید بعیدی‌نژاد در توییتی نوشت: اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر اینکه قبول دارد ادبیاتی که در کاخ سفید علیه مهاجرین خارجی و دیگر ملیت‌ها بیان کرده تند بوده ولی اهانت نبوده است، نه تنها مشکل را حل نکرده بلکه حالا مشکل دوتا شده است! این آقا اصلا این فحاشی‌ها را اهانت نمی‌داند.

توافق برای اصلاحات ترامپ
یکی از فعالان رسانه‌ای و کارشناس و تحلیلگر راهبردی سیاست خارجی و داخلی با انتشار پستی در کانال تلگرامی خود، درخصوص تصمیم اخیر دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر تمدید تعلیق تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران و ۴ شرطی که برای آن گذاشته مطلب کوتاهی به اشتراک گذاشت.
مهدی محمدی در کانال تلگرامی‌اش نوشت: بازی ترامپ چيزی غير از يك توافق پس پرده با اروپا نبوده است. اينكه ترامپ می‌گويد تعليق تحريم‌ها را برای آخرين‌بار تمديد می‌كند الا اينكه ايران و اروپا برجام را اصلاح كنند، يعنی اروپا و امريكا بر سر اصلاحات مدنظر ترامپ توافق كرده‌اند. اين همان اصلاحاتی است كه كروكر هم بناست در قانون جديد خود بگنجاند يعنی محدود كردن برنامه موشكی و حذف سقف‌های زمانی برجام. پيش‌بينی آينده چندان سخت نيست؛ اروپايی‌ها احتمالا خواهند گفت برجام می‌تواند حفظ شود به شرط اينكه ايران محدوديت‌های موشكی و منطقه ای را بپذيرد والا آن‌ها در اجرای كاتسا همراه امريكا خواهند بود! خروج از اين بازی مضحك جز با خطر كردن بر سر اصل برجام ممكن نيست.

کد مطلب: 102743
 
Share/Save/Bookmark