میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۴
 
 
سرلشکر صفوی:
ناامنی‌ها در عراق هوشیاری بیشتر دستگاه‌های امنیتی را می‌طلبد

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: بازتاب ناامنی‌ها در عراق و تاثیر آن بر امنیت منطقه، لزوم هوشیاری بیشتر دستگاه‌ها ی اطلاعاتی و امنیتی را می‌طلبد.
به گزارش تسنیم، سردار سرلشکر پاسدار سیدیحیی رحیم‌صفوی، در بازدید از آمادگی‌های رزمی و عملیاتی یگان‌های نظامی و انتظامی استان کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه، یک حوزه گسترده جغرافیایی هم در رابطه با مرزهای ایران و عراق و هم در رابطه با وسعت سرزمینی و تنوع طوایف و مذاهب و جمعیت دو میلیون نفری است.
وی در برآورد و تشریح آمادگی‌های اطلاعاتی و عملیاتی نیروهای مسلح استان گفت: قرارگاه نجف اشرف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که سه استان همدان، کرمانشاه و ایلام را تحت پوشش خود در مسائل دفاعی و امنیتی دارد، در سطح قابل قبولی از نظر آمادگی‌های دفاعی و امنیتی است و یگان‌های تحت امر این قرارگاه از اشراف اطلاعاتی خوبی نسبت به جریانات تکفیری سلفی و گروهک‌های ضد انقلاب برخوردارند و ارتباط اطلاعاتی خوبی با دستگاه‌های امنیتی مرتبط دارند.
وی افزود: آمادگی‌های دفاعی یگان‌های رزم سپاه را در بخش سپاه نبی اکرم استان و قرارگاه نجف اشرف در سطح عالی ارزیابی کردیم.
سرلشکر صفوی درخصوص آمادگی‌های اطلاعاتی و عملیاتی نیروی زمینی ارتش مستقر در استان گفت: قرارگاه غرب ارتش و یگان‌های ارتش بخوبی در منطقه و مرز مستقر هستند و از آمادگی‌های رزمی خوبی برخوردار هستند و هماهنگی بین سپاه و ارتش و ناجا در استان، هماهنگی بسیار خوبی است و مسئولین و مردم استان از امنیت حاصل و نیروهای مسلح حمایت خوبی دارند. وی افزود: استان کرمانشاه یک گره مواصلاتی است که استان‌های مختلف و استان‌های مرزی از این منطقه رفت و آمد می‌کنند و نیروی انتظامی نیز در بخش مرزها و استان که در حقیقت لبه تماس حکومت با مردم است، نیرویی هوشیار و با توجه به تنوع ماموریت خود و بعنوان ضابط قوه قضائیه، توانسته بخوبی ماموریت خود را انجام دهد و امنیت پایدار و عمومی را در استان کرمانشاه ایجاد کند.
سرلشکر صفوی ادامه داد: هماهنگی اطلاعاتی و وحدت موجود در استان و حمایت مسئولان استان در بخش کشوری و ارتباط خوب نمایندگان مجلس با نیروهای مسلح در افزایش کار آمدی نیروهای مسلح تاثیر بسزایی داشته است.

کد مطلب: 101348
 
Share/Save/Bookmark