میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
۱
تاریخ انتشار : شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۹
 
 
یادبود حاج محمد تقی علاقبندیان؛
اسب سواران نوجوانان به یاد کارآفرین نمونه پا به رکاب شدند
اسب سواران نوجوانان به یاد کارآفرین نمونه پا به رکاب شدند
 
به همت پونی کلاب پارت پنجمین دوره مسابقه سراسری پونی سواری یادبود کارآفرین نمونه مرحوم حاج محمدتقی علاقبندیان در باشگاه نوروزآباد برگزار گردید. این مسابقه در تاریخ ۵ مرداد و با حضور بیش از ۱۰۰ چابک سوار نوجوان زیر نظر فدراسیون سوارکاری ایران با نظارت خانم پاسکال ادونه مدرس و داور بین المللی فدراسیون جهانی سوارکاری در رشته پرش و اکویی فان برگزار گردید.
به گزارش "سیاست روز" مدیر پونی کلاب پارت در باره این مسابقه می گوید : پارت بزرگترین و مجهزترین باشگاه پروش اسب اصیل ایرای و اسب های نامدار جهان می باشد که یکی از بزرگترین خدمات آن راه اندازی پونی کلاب تخصصی برای آموزش کودکان از رده سنی ۳ سال به با را برای هموطنان عزیر فراهم آورده است.
وی افزود : اسبچه خزر که با نام کاسپین شناخته می شود کاربری های زیادی دارند که مهمترین آن اموزش سوارکاری به کودکان و نو جو انان می باشد. این اسب ها بد لیل جسته کوچک علاوه بر ایمنی تسلط و کاربری مفید تری برای کودکان نوجوانان دارند. سهرابی اسبچه خزر را فرصت مهمی برای کشورمان می داند و معتقد است که سرمایه گذاری و گسترش تولید و بکارگیری نژاد اسبچه خزر می تواند تاثیری بنیادین بر آموزش و ترویج ورزش سوارکاری در کشورمان داشته باشد که بحمدالله با تدابیر فدراسیون سوارکاری و حمایت های آن عزیزان این روند به خوبی در حال انجام می باشد.
همچنین خانم ادونه با اشاره به همکاری نزدیک با پونی کلاپ پارت و آموزش بیش از ۵۰ مربی در این رشته گفت: من سابقه نسبتا زیادی در زمینه اسب های پونی در فرانسه دارم و اسبچه خزر یکی از بهترین نژادهای اسب پونی می باشد و فعالیت های پونی کلاب پارت در این حوزه قابل توجه و تحسین برانگیز می باشد.
در حال حاضر پونی کلاب پارت با ۶ شعبه در حال فعالیت می باشد و چشم انداز فعالیت خود را راه اندازی و ایجاد شرایط مناسب برای آموزش سوارکاری در سراسر کشور قرار داده است.مرحوم علاقبندیان بزرگترین حامی پارت نیز محسوب می شد که پس از آن فرزند او این مهم را عهده دار گردید.
کد مطلب: 105371
 
Share/Save/Bookmark
 


آرمین
۱۳۹۷-۰۵-۰۹ ۰۱:۴۷:۳۶
به جرات می‌توان گفت که این مسابقات بدون رعایت کمترین استاندارد و قوانین ورزشی برگزار شد. برای مثال هرگر تا پایان مسابقات جدول زمان بندی شرکت‌کنندگان به صورت زنده ارائه نشد و حتی هنگام اعلام نتایج نیز زمان‌بندی‌ها اعلام نشد و معلوم نیست بر چه اساس ۶ نفر به عنوان برنده اعلام شدند چون برخی ادعا داشتند که زمان آنها بین بقیه کمتر بوده ولی هیچ پاسخی نگرفتند. همچنین تنها به برخی از شرکت‌کنندگان که از باشگاه خاصی آمده بودند جوایز و لوح داده شد و شرکت کنندگان آزاد نه لوحی دریافت کردند و نه نام و نشان و تاییدیه شرکت در مسابقه را دریافت کردند. این شائبه وجود دارد که در این مسابقات که کودکان با روحیه پاک در آن شرکت کرده بودند نیز تقلب و حق خوری اتفاق افتاده باشد که باید توسط فدراسیون بررسی شده و زمان بندی افراد شرکت کننده به دقت اعلام شود. متاسفانه کوچکترین نظارتی بر صحت نتایج وجود نداشت. هیچ یک از موضوعاتی که مطرح کردم تهمت و افترا نیست و امیدوارم منتشر شود تا جلوی فساد احتمالی حتی برای مسابقات کودکان گرفته شود و کسی برای پاسخگویی اسناد مسابقات را منتشر کند.