میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۶
 
 
ایران با شکست ازبکستان تاریخ‌ساز شد
با ۲۰ جهانی شدیم
با ۲۰ جهانی شدیم
 

دیدار دو تیم ملی ایران و ازبکستان در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ در ورزشگاه آزادی با برتری دو بر صفر شاگردان کی‌روش به پایان رسید.
در هفته هشتم مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه دیدار دو تیم ایران و ازبکستان ساعت ۲۱:۱۵ در در ورزشگاه آزادی آغاز شد که این بازی با  گلهای سردار آزمون و مهدی طارمی به سود ایران تمام شد. ایران با پیروزی مقابل ازبکستان ۲۰ امتیازی شد و صعودش را به جام جهانی قطعی کرد. ایران بعد از برزیل دومین تیم صعود کننده به جام جهانی ۲۰۱۸ است. تیم ملی ایران رکوردهای بی نظیری در این دوره از مسابقات از خود برجا گذاشت و برای دومین مرتبه متوالی به جام جهانی صعود کرد. تا این بازی بدون گل خورده و بدون باخت صدر نشین است. ازبکستان هم با این باخت ۱۲ امتیازی شد و امیدهایش برای صعود مستقیم به جام جهانی کم رنگ شد. این اولین مرتبه در تاریخ است که تیم ملی ایران بدون دغدغه صعودی زودهنگام به جام جهانی داشت.
در دقیقه ۲۳ نیمه اول سردار آزمون از تله افساید مدافعان ازبکستان فرار کرد و با یک ضربه فنی گل اول ایران را در این مسابقه به ثمر رساند. در نیمه دوم خطای مدافع ازبکستان روی مهدی طارمی تبدیل به یک ضربه پنالتی شد که این ضربه را مسعود شجاعی این ضربه را به اوت زد. اما مهدی طارمی با یک حرکت تکنیکی وارد محوطه جریمه ازبکستان شد و با یک شوت دیدنی گل دوم ایران را به ثمر رساند.
پیش از این مسابقه یک دقیقه سکوت به احترام شهادت حملات تروریستی تهران اعلام شد. 
فیفا هم صعود تیم ملی ایران به جام‌جهانی فوتبال روسیه را تبریک گفت. پس از سوت پایان بازی، کارلوس کی‌روش ماکت جام‌قهرمانی جام‌جهانی را بالای سر برد و پس از به شاگردانش داد و آن‌ها هم بالای سر بردند.

کد مطلب: 99647
 
Share/Save/Bookmark