میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۰
 
 
پا توی کفش ننجون
چند روزی می‌شود که برخی از ایادی شرق و غرب و آمریکای جهانخوار که از قطر و بحرین هم پول گرفته‌اند دست به یکی کرده‌اند تا...

چند روزی می‌شود که برخی از ایادی شرق و غرب و آمریکای جهانخوار که از قطر و بحرین هم پول گرفته‌اند دست به یکی کرده‌اند تا ننجون از نان خوردن بیفتد.
یکی همین رئیس تخم‌مرغ‌های ایران که شورش را درآورده و هر روز طنز جدیدی از خودش بیرون می‌آورد و کم مانده این ستون را از ما بگیرند و فرو کنند وسط اتاق اصناف کشور که رئیس آن دیروز گفته: گرانی تخم‌مرغ یک حادثه است که نباید آن را به تمام بخش‌ها تعمیم داد.
توجه فرمودید؟ گرانی تخم‌مرغ یک مساله اقتصادی نیست که به دلیل بی‌کفایتی بعضی‌ها اتفاق افتاده باشد. یک حادثه است. بله... یک حادثه! مثل حادثه قطار تبریز - مشهد یا حادثه زلزله کرمانشاه یا حادثه مرگ شوهرعمه رهبر کره شمالی که خیلی هم چیز مهمی نیست.
ننجون تا حالا کاری به این حوادث طبیعی نداشت اما حالا که آقای رئیس اتاق اصناف طنز می‌سراید ما هم بعد از این در امور داخلی اتاق اصناف دخالت می‌کنیم و شاید علاوه بر تخم‌مرغ حادثه تخم‌های دیگر نظیر تخم اردک، تخم گشنیز و تخم ترتیزک را رقم زدیم.
اصلا چه معنی دارد افزایش قیمت کالای استراتژیکی مثل تخم‌مرغ را به همه کالاها تعمیم بدهیم و آنقدر زیاده‌روی کنیم که هوا آلوده بشود و مجبور باشیم مدارس را تعطیل کنیم و دانش‌آموزان از تحصیل عقب بمانند و روند پیشرفت کشور متوقف شود؟!
جملات زیر را عینا از مصاحبه ایشان کپی کرده‌ام و خودتان بخوانید و قضاوت کنید. به هر حال اگر فردا ما رفتیم اتاق اصناف و ایشان این ستون را نوشت اصلا تعجب نکنید.
- گرانی تخم‌مرغ یک حادثه است که نباید آن را به تمام بخش‌ها تعمیم داد.
- به تخم‌مرغ به عنوان یک حادثه نگاه کنید.
- افزایش قیمت تخم‌مرغ ناشی از یک حادثه پیش‌ پا افتاده است که ممکن است در هر کشوری رخ دهد.
- به هر حال موضوع تخم‌مرغ هر چه بود پایان یافته است.

کد مطلب: 102671
 
Share/Save/Bookmark