میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۷
 
 
سکوت انتظامی در قبال پرسشی منطقی؛
چرابرخی رسانه‌ها امسال به نمایشگاه نیامدند؟!

نمایشگاه مطبوعات امسال به حدی کم‌فروغ بود که حتی حضور شخصیتهای برجسته و رده بالای امنیتی و دفاعی که معمولا دسترسی خبرنگاران به آنها به شدت کم است هم نتوانست این کم‌فروغی را بپوشاند. بسیاری از رسانه‌ها در جناح‌ها و خط‌های فکری متفاوت نخواستند در نمایشگاه مطبوعات حاضر شوند و به جای آنها هم غرفه‌های دیگر رسانه‌‌ها و حتی رسانه‌هایی که شاید یکبار هم نامش را نشنیده بودیم عریض و طویل شده بود!!! نه شرق و نه اعتماد، نه تسنیم و نه فارس و نه حتی سیاست روز که سالها با وعده‌های انتظامی در نمایشگاه حاضر می‌شد امسال نخواستند یکبار دیگر وعده را با هزینه نقدی که بر پیکره‌شان وارد می‌شود معامله کنند.
اما برای اینکه علت این خلوتی و سوت و کوری نمایشگاه را بدانیم فرصتی دست داد تا با حسین انتظامی معاون مطبوعاتی ارشاد که با وجود تغییرات گسترده وزیران همچنان با ثبات در پست خود باقی مانده هم کلام شویم.
سلام کردم و پیش رفتم، به رسم ادب خودم را معرفی کردم اما هیچ عکس العملی نددیم حتی پاسخ دادن به سلام! نه اینکه حواسشان پرت باشد، چشم در چشم نگاه می‌کردند و دلشان نمیخواست پاسخ بدهند! از او درباره کم فروغی و چرایی حاضر نشدن رسانه‌ها در نمایشگاه امسال پرسیدیم!! باز هم ترجیح داد به افق خیره شود وچیزی نگوید..بالاخره با اصرارهای پی در پی من یک جمله گفت:«..الان که فعلا مهمان دارم...» اما نه سمت میهمانش(شمخانی) که در غرفه یکی از رسانه‌ها مشغول مصاحبه بود رفت و نه کاری خاص را پی‌گرفت.. همانجا ثابت ماند و دلش نخواست پاسخ دهد.. افراد زیادی می‌آمدند و وقتش را می‌گرفتند و حال و احوال می‌کردند. از احوال پرسی‌های معمولی تا گپ و گفت خودمانی که ناشی از آشنایی چندین ساله داشت اما در هیچ کدام از این گپ و گفت‌ها انتظامی به این اشاره نکرد که مهمان دارد و نمی‌تواند سخن بگوید!!!
برای همین فکر کردم مجددا سوال را بپرسم و دوباره در پاسخم گفت:«الان که مهمان دارم نمی‌شود!!!....» به همین راحتی...

کد مطلب: 101672
 
Share/Save/Bookmark