میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۱۵
 
 
ولایتی تاکید کرد؛
دشمنان جبهه مقاومت در ضعیف‌ترین وضعیت ممکن هستند

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل دیروز با بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه در دمشق دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش تسنیم، در این دیدار علی‌اکبر ولایتی با تاکید بر روابط همه‌جانبه و گسترده دو کشور، پیروزی‌های اخیر دولت و ملت سوریه در شرق این کشور را تبریک گفت.
وی با اشاره به گسترش همکاری‌های جاری بین دو کشور به خصوص در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و آموزشی ابراز امیدواری کرد توسعه روابط دو کشور همگام با تثبیت امنیت در سوریه روز به روز افزایش پیدا کند. وی خطاب به بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه اظهار داشت: تاریخ هر کشور را رجال سیاسی برجسته آن کشور می‌سازند و تاریخ سوریه را رجال بزرگی چون مرحوم حافظ اسد و شما در چنین شرایط حساسی رقم زدید.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل افزود: مردم سوریه قریب به ۷ سال مقاومت کردند و این مقاومت برکات زیادی برای تثبیت امنیت و ثبات سیاسی کشور سوریه درپی داشته است‌.
ولایتی با بیان اینکه سرنوشت کشورهای جبهه مقاومت به هم گره خورده است، گفت: امروز دشمنان این جبهه در ضعیف‌ترین وضعیت ممکن نسبت به گذشته قرار دارند‌.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در این دیدار با اشاره به گفت‌وگوهای فشرده خود با مقامات سوری و لبنانی طی چند روز گذشته اوضاع منطقه را نوید بخش پیروزی‌های بزرگ‌تر برای جبهه مقاومت ارزیابی کرد. وی ضمن اشاره به تحولات جدید منطقه به مواضع جمهوری اسلامی پرداخت و اضافه کرد: جبهه مقاومت یعنی ایران، عراق، سوریه و لبنان امروز جانب حق را گرفته‌اند و روسیه نیز کنار آنها ایستاده است.
ولایتی با اشاره به شکست طرح آمریکایی و صهیونیستی تجزیه اقلیم کردستان عراق خواستار هماهنگی بیشتر کشورهای جبهه مقاومت درخصوص تحولات پیچیده منطقه شد‌.
در این دیدار بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه نیز با تاکید بر توسعه روابط دو جانبه از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری از ملت و دولت سوریه قدردانی کرد.
رئیس‌جمهور سوریه با اشاره به پیروزی‌های اخیر در دیر الزور و بوکمال گفت: این پیروزی‌ها بیش از پیش چهره دشمنان ملت و دولت سوریه را آشکار کرد. وی با اشاره به تحولات منطقه‌ای اقتدار ایران و عراق را مایه شکست طرح همه پرسی کردستان در عراق خواند.
در ادامه این دیدار که بیش از یک ساعت طول کشید طرفین به تشریح مواضع خود در قبال مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی و همچنین آخرین تحولات میدانی سوریه و منطقه پرداختند.

جهانگیری به سوریه سفر می‌کند
از سوی دیگر مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل خبر داد: اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به زودی به سوریه سفر می‌کند.
ولایتی این مطلب را در جمع خبرنگاران و درپی دیدار با عماد خمیش نخست‌وزیر سوریه بیان کرد و افزود: جهانگیری در سفر به دمشق درباره روابط همه جانبه ایران و سوریه در حوزه‌های مختلف اقتصادی فرهنگی علمی و سیاسی با مقامات سوریه رایزنی خواهد کرد و امید این است که این سفر به نتایج مثبت و عملیاتی منجر شود. وی با اشاره به روابط بسیار عمیق دو کشور تصریح کرد، با وجود مشکلات عملی ولی تا به حال پیشرفت‌های خوبی صورت گرفته است که بی‌شک متکی بر روابط بسیار ریشه دار و عمیق میان تهران و دمشق است و از این جهت ما به آینده بسیار امیدواریم.
مشاور مقام معظم رهبری در دیدار با نخست‌وزیر سوریه خاطرنشان کرد: روابط جمهوری اسلامی ایران و سوریه، روابطی راهبردی است و باید در همه بخش‌ها درعمل تجربه شود.

کد مطلب: 101771
 
Share/Save/Bookmark