میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۹
 
 
نقش «کلاه سفیدها» در تدوین فیلم‌های جعلی

کمیسر کمیته بین‌المللی حقوق بشر در خاورمیانه اعلام کرد که ارتش سوریه در غوطه شرقی و خان العسل از سلاح شیمیایی استفاده نکرده بود و فیلمهای منتشر شده، ساخت کلاه سفیدها بود.
«هیثم ابو سعید» کمیسر کمیته بین‌المللی حقوق بشر در خاورمیانه وضعیت سوریه را پیچیده توصیف کرد.ابو سعید در گفت‌وگو با رادیو «اسپوتنیک» اعلام کرد که وضعیت سوریه را فقط می‌توان به وضعیت کشور لیبی تشبیه کرد.
وی با اشاره به اینکه از آغاز رخدادهای سوریه در ۱۵ مارس ۲۰۱۱، این کشور در معرض یک «توطئه مخفیانه پنهانی» قرار داشت، تصریح کرد که این توطئه «با دقت برای آن (سوریه) تدارک دیده شده بود و ما از آغاز نیز آن را دنبال کردیم». کلاه سفیدها یک گروه تروریستی است که از سال ۲۰۱۳ در سوریه نقش زیادی در حمایت از تروریست‌ها دارد. این گروه که توسط انگلیس و آمریکا حمایت مالی می‌شود، مدعی کمک به افراد غیر نظامی در سوریه است. خبر دیگر از سوریه آنکه رئیس نهاد موسوم به شورای دموکراتیک سوریه اعلام کرد که توافق منطقه امن را اجرا کرده‌اند و مدعی شد که این توافق، امنیت را در شمال سوریه حکمفرما خواهد کرد.«ریاض درار» رئیس نهاد موسوم به «مجلس سوریا الدیموقراطیه» (شورای دموکراتیک سوریه) اعلام کرد که به صورت کامل توافق موسوم به «منطقه امن» را اجرا کردند. خبر دیگر آنکه وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه گفت که در دیدار رئیس جمهور این کشور با نخست وزیر رژیم صهیونیستی بر ضرورت احترام به تمامیت ارضی سوریه تاکید شد.
لازم به ذکر است در ادامه سیاست بحران سازی دیپلمات‌های آمریکایی - سعودی پنجشنبه گذشته در دیرالزور جلسه‌ای با عشایر برگزار کردند که طبق گفته منابع محلی، هدف واشنگتن و ریاض پرداخت مبالغ مالی به برخی از سران عشایر در مقابل اجرای برخی مأموریت‌ها بود. این منابع تأکید کردند که مسئولان سعودی و آمریکایی سپس به پایگاه آمریکا در میدان نفتی «العمر» واقع در شرق دیرالزور منتقل شدند و در آن پایگاه، با «مسئولان محلی و افراد سرشناس محلی نشستی برگزار کردند».

کد مطلب: 110753
 
Share/Save/Bookmark