میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۵
 
 
پرده‌ دیگری از بحران‌سازی امارات و عربستان برملا شد
حمایت میلیاردی از تکفیری‌ها
حمایت میلیاردی از تکفیری‌ها
 

در ادامه افشای نقش بحران‌ساز برخی کشورهای عربی در منطقه، عبدالملک الحوثی، رهبر انصارالله یمن در سخنان تلویزیونی خود گفت: نبرد ساحل غربی یمن بر پایه تصمیمات آمریکا آغاز شده و افسران سعودی و اماراتی که با اتاق های عملیات آمریکا و اسرائیل و انگلیس در ارتباط هستند آن را مدیریت می کنند.
وی در ادامه افزود: محال است که ائتلاف سعودی بتواند این نبرد را به نفع خود به پایان برساند. دشمن می تواند درگیری جدیدی در الحدیده ایجاد کند اما محال است بتواند آن را به پایان برساند.
الحوثی تاکید کرد: مردم یمن هم چنان کنترل مناطقی که به عمق استراتژیک ما برمی گردد را در دست دارند. عربستان و امارات میلیاردها دلار برای حمایت از اقدامات گروه های تکفیری در برخی استانهای یمن هزینه کرده اند. هر کسی که علیه ملت یمن به خارج دل خوش کرده است به نتیجه نخواهد رسید.
لازم به ذکر است ارتش و کمیته های مردمی یمن توانستند به سوی مواضع مزدوران سعودی در منطقه الحوالی در امتداد جبل قیس در جیزان پیشروی کنند، مبارزان یمنی وابسته به ارتش و کمیته های مردمی همچنین یک بار دیگر نفوذ و پیشروی مزدوران سعودی را در مقابل گذرگاه «علب» در منطقه عسیر دفع کردند. یک منبع نظامی یمنی اعلام کرد ارتش و کمیته های مردمی یمن توانستند در مسیر پیشروی ارتش سعودی تله های انفجاری قرار دهند و مانع از نفوذ و پیشروی آنان شوند.
یک منبع نظامی در عسیر نیز از درهم شکستن و جلوگیری از پیشروی مزدوران ارتش سعودی در مقابل گذرگاه علب خبر داد و اعلام کرد شماری از مزدوران سعودی به هلاکت رسیدند یا زخمی شدند.
یگان توپخانه ارتش و کمیته های مردمی یمن نیز محل تجمع مزدوران ارتش سعودی را در منطقه تبه القیاده در مقابل گذرگاه الخضراء در نجران هدف قرار داد.
در جبهه ساحل غربی نیز یک منبع آگاه در وزارت دفاع یمن از کشته شدن ده ها نفر و زخمی شده صدها مزدور در جریان عملیات منحصر به فرد ارتش و کمیته های مردمی یمن در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.
این منبع تاکید کرد تاکتیک های نظامی ارتش و کمیته های مردمی یمن همچنان ادامه دارد و همین تاکتیک ها قدرت و توان اشغالگران در ساحل غربی را به تحلیل برده و باعث درماندگی و زمین گیر شدن آنان شده است. همچنین وزارت حقوق بشر یمن با صدور بیانیه ای جنایت جدید رژیم سعودی در صنعاء را که در پی حملات این رژیم به ساختمان شرکت نفت در این شهر اتفاق افتاد، محکوم کرد. در همین حال سازمان ملل اعلام کرده است که در پی توفان مکونو در یمن بیش از ۵۰۰ خانواده یمنی در جزیره سقطری از خانه های خود آواره شده اند.
از سوی دیگر در پی نا به سامانی اوضاع معیشتی در استان های تحت سیطره دولت مستعفی یمن شماری از شهروندان یمنی در شهر مکلا در استان حضرموت دست به تظاهرات زدند. گروهی از جوانان معترض یمنی در خیابان های اصلی در منطقه السلام، الدیس، فوه و بویش تجمع کرده و به اوضاع معیشتی در شهر مکلا که در کنترل نیروهای وابسته به «عبدربه منصور هادی» اعتراض کردند.

کد مطلب: 104552
 
Share/Save/Bookmark