میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۰
 
 
امیر صباحی:
۲۰ پروژه پدافند هوایی در سال جهش تولید طراحی و اجرا شد

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: در سال جهش تولید، نیروی پدافند هوایی ارتش توانسته که با توان داخلی خود و بهره‌گیری از جوانان دانشمند تا این لحظه بیش از ٢٠ پروژه را طراحی و عملیاتی کند.
امیر علیرضا صباحی‌فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در مراسم رونمایی از دستاوردهای جدید سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی پدافند هوایی ارتش اظهار داشت: پروژه‌هایی که می‌توانستیم آن‌ها را رسانه‌ای کنیم به مردم و رسانه‌ها معرفی شده‌ است و تعدادی از آن‌ها نیز که قابلیت رسانه‌ای شدن نداشته به‌عنوان لایه‌های پنهان در اختیار نیروی پدافند هوایی قرار گرفته است.
وی ادامه داد: یکی از پروژه‌هایی که رونمایی شد، سامانه راداری «بهمن» نام دارد و در هیچ جای دنیا نمونه آن مشاهده نشده است. یکی از خصوصیات سامانه راداری بهمن پسیو بودن است که می‌تواند همه هواپیماها و پرنده‌های متعارف و پرنده‌های با سطح مقطع بسیار کم، نظیر پهپادها و ریزپرنده‌ها را کشف و شناسایی کند.
فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: ما می‌توانیم این سامانه را از امروز وارد چرخه عملیاتی کنیم. این پروژه با حمایت‌های سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور که یادگار امیر سرلشکر شهید «منصور ستاری» است، انجام شده است.
امیر صباحی‌فرد افزود: پروژه بعدی هم اتاق عمل سیار است که به صورت خودکششی در همه میدان‌های رزم و شرایط بحرانی مانند سیل و زلزله حاضر شده و به‌صورت خوداتکا مأموریت خود را انجام می‌دهد. در واقع نخستین بار است که چنین پروژه‌ای در نیروی پدافند هوایی ارتش انجام گرفته است.

کد مطلب: 117251
 
Share/Save/Bookmark