میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۴۴
 
 
سودان همچنان قربانی مداخلات امارات

دخالت‌های امارات همچنان در سودان بحران سازی می‌کند چنانکه کمیته پزشکان سودان ،شمار کشته شدگان طی سه روز را ۱۰۸ نفر اعلام کرد. این در حالیست که شورای نظامی انتقالی شمار کشته شدگان را ۶۱ نفر اعلام کرد.
اعتراضات در سودان با سرکوب و درگیری همراه شد. کمیته پزشکان سودان که به معترضان نزدیک است شمار کشته شدگان طی سه روز را ۱۰۸ نفر اعلام کرد. این در حالیست که شورای نظامی انتقالی شمار کشته شدگان را ۶۱ نفر اعلام کرد. حکومت نظامیان در سودان به شدت تحت فشار دیپلماتیک قرار گرفته است. اتحادیه آفریقا ، از تعلیق عضویت سودان در این اتحادیه خبر داد. اتحادیه آفریقا پس از چندین بار هشدار و اعلام ضرب الاجل سرانجام تصمیم خود را اعلام کرد. پاتریک کاپووا رئیس شورای صلح و امنیت اتحادیه آفریقا گفت ما تصمیم گرفتیم فورا و تا زمان روی کار آمدن دولت غیر نظامی انتقالی ، به عضویت سودان در تمامی فعالیت های اتحادیه آفریقا پایان دهیم . روی کار آمدن غیر نظامیان تنها راه پایان دادن به بحران در سودان است. شورای امنیت و صلح آفریقا علاوه بر تعلیق عضویت سودان در این شورا, خواستار تحقیق درمورد اتفاقات چند روز پیش و کشته شدن شماری از شهروندان سودانی شد. بحران در سودان از شش ماه پیش آغاز شده است و در روزهای اخیر و پس از سرکوب خونبار تجمع در برابر مقر فرماندهی ارتش در خرطوم جامعه بین الملل را به شدت نگران کرده است.
عربستان سعودی و امارات عربی متحده از ارتش سودان حمایت می کنند و به سرکوب ها اعتراضی ندارند اما همانند روسیه و چین خواستار مذاکره شده اند. دیروز نخست وزیر اتیوپی برای ایفای نقش میانجی به این کشور سفر کرد.
اتحادیه آفریقا در ضرب الاجلی برای شورای نظامی انتقالی سودان اعلام کرد که تا زمانی که قدرت در این کشور به غیرنظامی‌ها منتقل نشود، عضویت سودان در این اتحادیه معلق خواهد ماند.

کد مطلب: 109250
 
Share/Save/Bookmark