میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۴
 
 
بدون روتوش
سبک جدید تفرقه افکنی‌

یکی از اتفاقات این روزهای فضای مجازی متاسفانه تفرقه انداختن بین مردم است. عده‌ای ناخواسته و یا ناآگاه به رهبران تفرقه شهره می‌شوند و سعی می‌کنند تا چیزی را به رای عمومی بگذارند که موافقان و مخالفانی دارد و همین سرآغاز تفرقه جدیدی می‌شود.
یکی به طرفداری یک قوه و سرکوب یک شخص برمی‌خیزد و دیگری تلاش می‌کند تا سکوت کس دیگری را تفسیر کند و آن یکی عکسی را از مظلومیت خانواده شهید مدافع حرم که اهل قوم و نژادی خاص است را بدون اطلاع از کم و کیف ماجرا منتشر می‌کند و دیگری سعی دارد حتی صفحه فلان مسئول را جعل کند تا بر طبل تفرقه بکوید!! اینها باعث می‌شود که در هر آنی غفلت شکافی عمیق به وجود آید و بر طبق تفرقه‌های سیاسی، اجتماعی، ورزشی و حزبی کوبیده شود غافل از اینکه اینها جاده‌های فرعی است که ما را از اصل ماجرا و توجه به آنچه در منطقه و جهان رخ می‌دهد می‌خواهد غافل کند.
برای چنین فضای باز و گسترده‌ای که هر انسانی با هر نیتی می‌تواند اقدامی کند نه بگیر و ببند و فیلتر جواب می‌شود و نه تفرقه جدیدی به نام راه‌اندازی کمپین موافقان و مخالفان شبکه‌های مجازی، این مسیر تنها مهاجمان جنگ نرمی را می‌طلبد که هوشیارانه و بدون نگاه حزبی و جناحی و سلیقه‌ای پاسخ هر شبهه را مستند داده و عده‌ای دیگر که این پاسخ‌ها را به صورت گسترده در فضای مجازی به اشتراک می‌گذارند.
سهم هر دلسوز و انقلابی‌ای هم می‌تواند یافتن صفحات پیشگامان جنگ نرم و معرفی آن به جامعه و انتشار اخبار درست باشد. به همین راحتی می‌توان از تفرقه‌ای جدید جلوگیری کرده و سبک جدیدی از تفرقه را که متاسفانه رواج یافته منهدم کرد.

کد مطلب: 102059
 
Share/Save/Bookmark