میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۴
 
 
تحویل دستگیرشدگان اغتشاشات‌ به‌دستگاه قضا
جان باختن ۲۰ نفر در اغتشاشات اخیر

سخنگوی ناجا با اشاره به جان باختن ۲۰ نفر از هموطنان در اغتشاشات اخیر گفت: تمامی دستگیرشدگان تحویل دستگاه قضایی شدند که اغلب آنها در مراحل قانونی به قید ضمانت رها و لیدرهای اصلی و تخریب‌گران اموال عمومی در بازداشت به سر می‌برند.
سردار سعید منتظرالمهدی در ادامه اظهار داشت: روزهایی که برما گذشت شاهد تلاش شمار معدود و کم شماری از عناصر فریب خورده، مخل امنیت و آشوب گرانی بودیم که اقدام به تخریب اموال شخصی و عمومی و تهدید جان و مال مردم در برخی از شهرهای کوچک و بزرگ کردند که به فضل الهی با اشراف اطلاعاتی دقیق و با آگاهی از طرح و نقشه دشمنان و البته اقدامات هوشمندانه و مدبرانه توأم با اقتدار و در عین حال خویشتن‌داری پلیس، در کمینه زمان ممکن ضمن جداسازی مردم و معترضان که مطالبات به حقی داشتند، از طراحان و صحنه گردانان این افراد شناسایی و دستگیر شدند که با این روند خوشبختانه در حال حاضر غائله خاتمه پیدا کرده است.
وی با تصریح اینکه در بین دستگیرشدگان افرادی که به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران هتک حرمت کردند و مسببان اصلی رهایی خودروی آتش‌نشانی به چشم می‌خورند گفت: در این بین ۲۰ نفر جان خود را از دست دادند و در بین آنها پدر و پسری بودند که با رها شدن خودروی آتش‌نشانی توسط آشوبگران جان باختند که این حادثه دل هر ایرانی را به درد می‌آورد.
سخنگوی نیروی انتظامی ادامه داد: نحوه جان باختن تعدادی نیز در یورش و حمله مسلحانه و تیراندازی به مقر‌های نیروهای مسلح علی‌رغم اقدامات هشداری و بازدارنده مبهم بوده که در حال بررسی است.
معاون اجتماعی ناجا عنوان کرد: در این میان برخی از همکاران ما و دیگر رده‌های نظامی، مورد صدمه و آسیب قرار گرفتند که متاسفانه یک نفر از این عزیزان به شهادت رسید. وی افزود: تمامی دستگیرشدگان تحویل دستگاه قضایی شدند که اغلب آنها در مراحل قانونی به قید ضمانت رها و لیدرهای اصلی و تخریب‌گران اموال عمومی در بازداشت به سر می‌برند.
سردار منتظرالمهدی در پایان خاطرنشان کرد: بنده به سهم خود و به نمایندگی از نیروی انتظامی از مردمان خوب، فهیم و عزیز کشورمان به پاس همراهی با پلیس در کنترل اغتشاشات تشکر و قدردانی می‌کنم و نیز از هم‌نوایی سازمان‌ها، نهادها و فرماندهان لشکری و کشوری از جمله روسای جمهوری، قوه قضاییه، قوه مقننه، ائمه، خطبای سراسر کشور، آیات عظام و مراجع تقلید به سبب همکاری با پلیس سپاسگزارم.

کد مطلب: 102653
 
Share/Save/Bookmark