میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۴
 
 
جلیلی:
رقیب روحانی بودم اما اما اگر ایشان کار خوبی انجام دهد وظیفه دارم از اقدامات خوب دولت دفاع کنم

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: بنده رقیب آقای روحانی بودم اما اگر ایشان امروز کار خوبی انجام دهد که به نفع کشور و مردم باشد، وظیفه دارم آن را حمایت کنم.
به گزارش تسنیم، سعید جلیلی طی سفر به اسلامشهر در جلسه ای مشترک با امام جمعه واوان و اعضای شورای این شهر، گفت: شاخص های انقلاب اسلامی نیز حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری است. لذا سؤال اصلی این است که ما در اینجا چه وظیفه‌ای داریم؟ ما به عنوان کسانی که ادعا داریم می‌خواهیم به انقلاب کمک بکنیم تا این مسیر به شکل مثبت پیش برود، وظیفه مان چیست؟ قبل از این که وظیفه بقیه را تعریف کنیم باید وظیفه خودمان را بدانیم چیست؟
وی افزود: اولین ویژگی یک نیروی انقلابی این است که نباید «منفعل» باشد. چون اگر منفعل باشد مثل بقیه می‌شود. در نظام جمهوری اسلامی اکثر مسئولان مستقیم یا غیرمستقیم منتخب خود مردم هستند. مثلا ممکن است یک روز کسی عضور شورای شهر یا مجلس بشود که بنده خوشم نیاید اما این دلیل نمی‌شود بگوییم حالا چون ما خوشمان نیامده، پس دیگر کاری انجام نمی‌دهیم! یک نیروی انقلابی و جمع‌های این چنینی که ادعا می‌کنند ما می‌خواهیم یک جبهه درست کنیم و همفکری و هم‌افزایی داشته باشیم، باید یک خروجی مشخص داشته باشند.
جلیلی گفت: هرکس به اندازه وسعش باید کار کند. اما سؤال این است که آیا ما واقعاً به اندازه وسع‌مان کار می‌کنیم؟ اینکه گوشه ای بنشینیم و مثلا اپوزیسیون بشویم چون امروز در قدرت نیستیم، غلط است. باید به اندازه وسع و توان واقعی مان کار کنیم تا مشکلات کمتر شود.
وی گفت: اگر یک کار خوبی دارد انجام می‌شود ما باید از این کار پشتیبانی بکنیم نه اینکه بگوییم چون این کار را ما یا جناح ما انجام نداده پس درباره آن سکوت کنیم یا خدای ناکرده آن را تخطئه کنیم. مثلاً بنده رقیب آقای روحانی بودم اما اگر امروز کار خوبی انجام دهد که به نفع کشور و مردم باشد وظیفه دارم آن را حمایت کنم. اتفاقا باید اعلام کنم که مردم بدانید اگر بنده هم جای ایشان بودم، همین کار را می‌کردم. نباید نسبت به کارهای درست بی‌تفاوت بود، باید کار درست را تشویق و تقویت کنیم. یک نیروی انقلابی نمی‌تواند نسبت به آنچه در کشور جاری است، بی‌تفاوت باشد. حتماً باید خوبی‌ها را تایید و تشویق بکند و بگوید من هم در خدمت شما هستم ولی متأسفانه به دلایل سیاسی و دعواهای جناحی چنین رفتارهایی در جامعه کمرنگ است. نباید دنبال ثبت موفقیت‌ها به اسم خودمان باشیم، هرجا کار درستی انجام می‌شود باید به آن کمک کنیم. اصل کمک به حل مشکلات است.

کد مطلب: 103157
 
Share/Save/Bookmark