میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۳
 
 
سخنگوی جهاد اسلامی:
امام خمینی(ره) باعث شد ظرفیت‌های امت به سوی آزادی قدس هدایت شود

سخنگوی جنبش جهاد اسلامی گفت: روز قدس توفیقی الهی برای امام خمینی(ره) بود که باعث شد ظرفیت‌های امت به سمت آزادی قدس هدایت شود.
داوود شهاب سخنگوی رسمی جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد، اعلام و انتخاب آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس توفیقی الهی برای حضرت امام خمینی (ره) بود تا از این طریق ظرفیت های امت اسلامی به سمت سوی آزادی قدس شریف هدایت و هر سال به روز رسانی شود.
شهاب در پاسخ به پرسشی درباره تشبیه رژیم صهیونیستی به ویروس عالم گیر و قاتل کرونا و نحوه خلاصی از ویروس اسرائیلی که فلسطین را بلعیده و بیش از هفتاد سال است که در حال آسیب رساندن به ملت فلسطی است گفت :باید بگویم تعبیری که حضرت امام خمینی رحمت الله علیه برای رژیم اسرائیل به کار بردند بسیار صحیح تر و دقیق تر بود ، ایشان سال ها پیش رژیم اسرائیل را غده سرطانی توصیف کردند که باید از بدن امت خارج شود ، غده سرطانی تهدیدی برای تمام جسم جهان اسلام است و پیشرفت آن در قلب مشرق اسلامی منجر به تجزیه ، تفرقه و تنش در آن می شود که موجبات تحقق اهداف دشمنان در فنای کامل جهان اسلام را فراهم می کند.
اما در مقابل امروز بسیاری از همزیستی با ویروس کووید ۱۹ سخن می گویند، پس این توصیف نمی تواند دقیق تر از توصیف حضرت امام(ره) بوده باشد ، زیرا امام خمینی(ره) به شکل دقیقی بر ریشه کنی و خارج کردن این غده سرطانی از بدن جهان اسلام تاکید کرده اند.
سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین درباره آخرین تحولات نوار غزه در سایه مشکلات اقتصادی ، اجتماعی و درمانی که شیوع ویروس کرونا هم بر شدت آن افزوده است گفت :نوار غزه سال هاست که بر روی آهنی گداخته از مشکلات زندگی می کند، اما مقاومت توانست معادلات و توازن های بازدارندگی مهمی را به منصه ظهور در آورد. امروز دشمن صهیونیستی برای هر اقدام خصمانه علیه نوار غزه بارها و بارها درباره پیامدهای آن محاسبه می کند زیرا به سادگی می داند غزه واکنش خود را به اقدامات تل آویو به تاخیر نخواهد انداخت، باید بگویم امروز غزه خطرناک ترین جبهه تهدید کننده امنیت و ثبات رژیم صهیونیستی محسوب می شود. شهاب خاطر نشان کرد امروز غزه با وجود تمامی مشکلات ، تحریم ها و محاصره سختی که از آن رنج می برد ، محاصره خود را در هم شکسته و بر تمام مشکلات چیره می شود ، امروز بحمد الله غزه به یکی از مناطقی تبدیل شده است که توانسته در مقابله با کرونا هم پیروز شود و این هم از فضل خداوند است.
درباره بعد اجتماعی هم باید تاکید کنم که شرایط اجتماعی در نوار غزه در مقایسه با بسیاری از کشورهایی که شرایطی مشابه به نوار غزه دارند ، بی نظر است.از توفیق خداوند است که تمام تلاش های دشمنان در ایجاد گسست اجتماعی و فتنه های داخلی هم با شکست روبرو شده است. وی تصریح کرد گروههای مقاومت هم توجه ویژه ای به حفظ سلامت و استحکام جبهه داخلی داشته زیرا آن را از عنصر سرنوشت سازی در مبارزه علیه دشمن صهیونیستی می دانیم.
داود شهاب درباره شرایط رژیم صهیونیستی آن هم در شرایطی که چند روز پیش روز نکبت و سالگرد تاسیس رژیم منحوس صهیونیستی را پشت سر گذاشتیم هم به تسنیم گفت : رژیم صهیونیستی با بحران وجودی و عقده وحشت از فنا و از بین رفتن زندگی و دست و پنجه نرم می کند و این کابوس این رژیم را به شدت تلخکام کرده است. وی افزود با وجود ژست هایی که سران این رژیم در مقابل رسانه ها به خود می گیرند آنها خوب می دانند که در چه تنگنایی گرفتار شده اند، تنگنایی که حتی موج سازش های شرم آور برخی از طرف های عربی هم نمی تواند از شدت آن بکاهد.
حتی رژیم صهیونیستی هم اعتمادی به مقاومت جریان سازشکار ندارد و می داند با وزیدن باد حق و حقیقت این جریان سست از میان خواهد رفت. 

کد مطلب: 113859
 
Share/Save/Bookmark