میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۲
 
 
کمالوندی:
تلاش برای احیای قطعنامه شورای امنیت اشتباه است

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: همه تلاش طرف مقابل این است که بتواند یکی از ۶ قطعنامه‌های قبلی را احیا کند تا شرایط تحریم قبلی را بازگرداند؛ به نظر من طرف مقابل دارد صد درصد اشتباه می کند.
بهروزکمالوندی در گفت‌وگو با مهر، با اشاره به برجام و لفاظی های ترامپ رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت: برجام، پکیجِ مشخصِ بسته‌ای است که قرار نیست باز شود چون اگر باز شود، عملاً چیزی از آن باقی نخواهد ماند.
وی افزود: آمریکایی‌ها به خصوص ترامپ عملاً به این نتیجه رسیده‌اند اگر بخواهند از اظهارات انتخاباتی خود عقب‌نشینی کنند، باید در پی توجیه، بهانه و دستاویز باشند.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران سال‌های زیادی با مقاومت، استقامت و استمرار بر حقوق خود توانسته این واقعیت را به طرف مقابل بقبولاند که برنامه خود را ادامه خواهد داد.
کمالوندی تصریح کرد: اینکه طرف مقابل بخواهد عناصر دیگری را وارد برجام کند، مسئولین کشور درهمه سطوح گفته‌اند که این مساله شدنی نیست. ایران در مباحث مربوط به بنیه‌ دفاعی خود به هیچ وجه و درهیچ سطحی، تمایل به مذاکره ندارد؛ ورود به این مسائل در دستور کار قرار ندارد.
وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه فرانسه تا چه اندازه موفق خواهد شد تا پیرامون موضوعات مختلفی نظیر بنیه‌ دفاعی ایران، علیه کشورمان در اروپا «ائتلاف» ایجاد کند، گفت: در اروپا دو، سه کشور وجود دارند که در دوره‌هایی، مقابل آمریکا ایستادند و تلقی‌شان این است که این ایستادن، منجر شده به منافع شان دست پیدا نکنند؛ یکی از این کشورها فرانسه است.
کمالوندی اضافه کرد: فرانسه در سنوات اخیر تلاش کرده تا با آمریکا همراهی کند اما چنین کشورهایی در ذات خود، با هم مشکل دارند. این‌طور نیست که همه منافع آمریکا و فرانسه به طور کامل روی هم جمع شود. فرانسه احساس می‌کند که همراهی با آمریکا می‌تواند منافع آن‌ها را بیشتر تأمین کند اما این دیدگاه، دیدگاه همه اروپا نیست.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: فرانسوی‌ها می‌دانند اگر بخواهند در جهت منافع آمریکا باشند، به خصوص وقتی ایران در مقابل شان قرار دارد، کارشان سخت خواهد شد. فرانسه در منطقه به خصوص در کشورهای لبنان و سوریه، بیش از هر کشور اروپایی دیگری حضور داشته و احساس می‌کند که نفوذ خود در گذشته را از دست داده است؛ به همین دلیل وارد یک سری چانه‌زنی‌های سیاسی شده‌ است. کمالوندی اضافه کرد: آمریکایی‌ها تلقی می‌کنند بین پنج، شش موضوعی که همیشه به آن متوسل می‌شدند.

کد مطلب: 103652
 
Share/Save/Bookmark