میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۳
 
 
ایندیپندنت گزارش داد
گسترش برده‌داری مدرن در بریتانیا
گسترش برده‌داری مدرن در بریتانیا
 

یک رسانه انگلیسی در گزارشی اعلام کرد آمار نشان می‌دهد تعداد شهروندان بریتانیایی که قربانیان برده‌داری مدرن هستند، تنها در طول یک سال ۷۲ درصد افزایش یافته است.
ایندیپندنت در ادامه گزارش خود می نویسد: این آمار به نگرانی در مورد اقدامات باندهای مواد مخدر که به ویژه کودکان و افراد آسیب پذیر را استثمار می‌کنند، دامن زده است.
تحلیل داده‌ها توسط ایندیپندنت نمایانگر آن است که تعداد شهروندان بریتانیا که قربانیان بالقوه باندهای مواد مخدر هستند، از ۱۲۴۶ نفر در سال ۲۰۱۸، به ۲۱۴۳ نفر در سال ۲۰۱۸ افزایش یافته و نسبت تمام قربانیان بریتانیایی در سال گذشته، از ۲۱ درصد به ۲۶ درصد بالا رفته است.
فعالان اجتماعی می‌گویند این افزایش با شناسایی روزافزون قربانیان باندهای مواد مخدر که عملیات پخش مواد را به نواحی روستایی، مزارع، ماشین شویی‌ها و حتی آرایشگاه‌ها گسترش داده‌اند، کاهش خواهد یافت. سازمان خیریه «سَلوِیشِن آرمی» که از طرف وزارت کشور مامور تامین خانه‌های امن و حمایت از قربانیان برده داری مدرن است، می‌گوید در سال گذشته تعداد بریتانیایی‌هایی که از خدمات این سازمان بهره‌مند شده اند، ۵۸ درصد افزایش یافته است. این سازمان می‌گوید تعداد قربانیان بریتانیایی که از طریق استثمار وادار به کارهایی از جمله ارتکاب جرم و جنایت شده‌اند، از ژوئیه ۲۰۱۸ تا ژوئن ۲۰۱۹ ، ۶۳ درصد افزایش پیدا کرده است. اجبار به اعمال غیرقانونی معمول‌ترین نوع استثمار و ۴۸ درصد این موارد را تشکیل می‌دهد.

کد مطلب: 111257
 
Share/Save/Bookmark