میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۷
 
 
کودکان همچنان قربانی حقوق‌بشر انگلیسی

وضعیت بحرانی کودکان در کشور مدعی حقوق بشر همچنان ادامه دارد چنانکه پایگاه اینترنتی ­دیلی تلگراف در گزارشی نوشت، حدود سه هزار مظنون به سوء استفاده جنسی از کودکان در انگلیس بدون اخذ وثیقه و تعیین هرگونه پیش شرط برای خودداری از نزدیک شدن به قربانیان خود و آسیب رساندن مجدد به آنها از زندان آزاد شده اند.
به موجب جدیدترین آمار و ارقام انتشار یافته از سوی پلیس انگلیس، اعمال محدودیت های جدید برای پلیس در زمینه استفاده از وثیقه به این معناست که شمار مظنونان به سوء استفاده و آزار جنسی از کودکان در انگلیس که بدون اخذ ضمانت آزاد شده و به جامعه بازگشته اند، ظرف تنها یکسال تا حدود ۱۰ برابر افزایش یافته و از ۲۶۱ مورد در سال ۲۰۱۶- ۲۰۱۷ , به دو هزار و ۹۹۳ مورد در سال ۲۰۱۷- ۲۰۱۸ رسیده استاین در حالیست که پیشتر به منظور محافظت از قربانیان آزار جنسی کودکان و ممانعت از تماس مستقیم یا غیر مستقیم مظنونان با قربانیان و اعضای خانواده آنان و ممنوعیت ورود آنها به خانه، مدرسه یا محل بازی کودکان از قرار وثیقه استفاده می شد. در تحقیقاتی جداگانه از بیش از ۳۵۰ قربانی آزار جنسی کودکان در انگلیس، یک پنجم آنها گفته بودند از بیم خشونتهای بیشتر از سوی عاملان آزار جنسی , موضوع را به پلیس گزارش نمی کنند. ۳۰ درصد گفته بودند فکر نمی کنند پلیس به گونه ای درست و موفقیت آمیز این مجرمان را تحت پیگرد قرار دهد و ۲۷ درصد نیز گفته بودند احساس می کنند پلیس هیچ حمایتی از این قربانیان به عمل نمی آورد.
به موجب این گزارش موارد آزار جنسی کودکان ثبت شده توسط پلیس انگلیس بین سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷ تا ۱۷۸ درصد افزایش نشان می دهد.

کد مطلب: 109791
 
Share/Save/Bookmark