میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۴
 
 
کشف تونل‌های تروریستی در غوطه‌شرقی

در ادامه دستاوردهای مبارزه با تروریسم، ارتش سوریه شبکه‌ای از تونل‌های حفر شده توسط تروریست‌ها را در غوطه شرقی کشف کرد که این منطقه را به محله "جوبر" دمشق متصل می‌کرد.
تروریست‌ها از این تونل‌ها برای قاچاق مواد غذایی، دارو و سوخت از دمشق به غوطه شرقی استفاده می‌کردند و این کالاها را به چند برابر قیمت واقعی به اهالی تحت محاصره این منطقه می‌فروختند. براساس این گزارش، تروریست‌ها از این تونل‌ها که کیلومترها در زیر زمین امتداد دارد برای حمل ونقل تسلیحات نظامی و خودرو نیز استفاده می‌کردند. ارتش سوریه در این تونل‌ها، انبارهای ذخیره مهمات و بیمارستان‌های میدانی زیرزمینی شناسایی کرده است.
یک منبع نظامی سوریه به این خبرگزاری گفت که شبکه عنکبوتی این تونل‌ها که در عمق ۱۰ تا ۱۵ متری زیر زمین حفر شده اند به یک مقر فرماندهی در مدرسه "الخنساء" در محله جوبر دمشق متصل شده بود. خبر دیگر آنکه وزیر آشتی ملی سوریه با انتقاد از مانع‌تراشی تروریستهای حاضر در جنوب دمشق، تأکید کرد که شرایط برای انجام مصالحه در این منطقه مساعدتر شده است.
حیدر در این دیدار تأکید کرد که امروز شرایط برای انجام مصالحه‌های محلی فراگیر و اجرای آن در منطقه جنوب دمشق مهیاتر است و همزمان باید با تروریسم داعش مقابله کرد. وزارت دفاع روسیه ضمن اعلام اینکه خروج تروریست‌ها به همراه خانواده‌هایشان از دوما در غوطه شرقی ادامه داد، افزود: تاکنون بیش از ۲ هزار نفر این شهر را ترک کرده‌اند. براساس توافق انجام‌شده،‌ تروریست‌ها باید تمام سلاح‌های سنگین و متوسط خود را به دولت سوریه تحویل دهند و تمامی سازمان‌های دولتی در دوما کار خود را از سر می‌گیرند.
خبر دیگر آنکه رئیس ابتکار ملی کُردهای سوریه با اشاره به اینکه احتمالا طی روزهای آتی ترکیه به شهر منبج حمله خواهد کرد، اظهار داشت که به خاطر استقرار ارتش سوریه در شهرک تل رفعت، نیروهای ترکیه نمی‌توانند بر این شهر مسلط شوند. اوسی تعداد آوارگان عفرین را ۴۰۰ هزار نفر برآورد و تأکید کرد که ورود هلال احمر سوریه به روند امدادرسانی، وضعیت آوارگان را بهبود بخشید. در این میان سی‌ان‌ان در گزارشی به نقل از مقام‌های دفاعی و دولت آمریکا از رایزنی‌ها و گفت‌و‌گوها برای اعزام ده‌ها نظامی دیگر این کشور به شمال سوریه خبر داد.

کد مطلب: 103797
 
Share/Save/Bookmark