میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۴۷
 
 
رقابت‌های جام حذفی گرد و خاک استقلال در هگمتانه، حذف مدعیان لیگ برتری
تیم فوتبال استقلال تهران پس از شکست حریف دیرینه خود در دربی پایتخت، روز گذشته به مصاف تیم پاس همدان رفت و موفق شد این تیم را از گردونه رقابت‌های جام حذفی خارج کند و با پیروزی پر گل چهار بر یگ به مصاف تیم شاهین بوشهر برود.
شاگردان پرویز مظلومی که با شکست تیم فوتبال پيروزي روحیه‌ای مضاعف پیدا کرده بودند موفق شدند در دیداری یک طرفه و با درخشش مجتبی جباری تیم فوتبال پاس همدان را در خانه‌اش شکست دهد و به عنوان حریف شاهین بوشهر راهی مرحله بعدی این رقابت‌ها شد.
استقلال در دقیقه 15 بازی با خطایی که روی شریفات انجام شد یک ضربه پنالتی به دست آورد که این ضربه توسط مجتبی جباری تبدیل به گل شد. در حالی که نیمه اول رو به پایان بود منتظری در دقیقه 1+45 به اشتباه دروازه خودی را باز کرد تا نیمه اول با تساوی خاتمه یابد.
در نیمه دوم تیم استقلال روی سانتر ایمان مبعلی و ضربه سر عمران زاده در دقیقه 69 به گل دوم رسید. تیم استقلال توسط پژمان منتظری در دقیقه 87 به گل سوم رسید و جباری در دقیقه 3+90 گل چهارم را وارد دروازه حریف کرد تا پاس با شکستی سنگین از گردونه مسابقات جام حذفی کنار برود. تیم استقلال با این پیروزی در مرحله یک هشتم نهایی حریف شاهین بوشهری شد که به دلیل انصراف پیام مستقیما راهی این مرحله شده بود.

صعود سپاهان
تيم سپاهان با پيروزي سه بر يك مقابل ماشين سازي در ورزشگاه يادگار امام(ره) به مرحله بعدي جام حذفي صعود كرد.
تيم سپاهان موفق شد در دقايق 13 توسط احمد جمشيديان و 24 توسط مهدي كريميان به گل برسد.
شاگردان امير قلعه نويي در دقيقه 80 توسط غلامرضا عنايتي به گل سوم رسيدند. تيم تبريزي نيز در دقيقه 84 با گلزني احمد فارسي يكي از گل هاي خورده را جبران كرد.
داور در اين بازي در دقيقه 90+ 2 محمد ناصحي از تيم سپاهان را به دليل خطاي شديد اخراج كرد.
سپاهان با اين پيروزي در مرحله بعدي با راه آهن بايد ديدار كند.

شكست و حذف سايپا
تيم فوتبال سايپا در ورزشگاه عضدي رشت با شكست مقابل داماش گيلان حريف دسته اولي‌اش از دور مسابقات جام حذفي كنار رفت.
افشين چاووشي در دقيقه 14، محمدرضا مهدوي در دقيقه 17 و بهنام افشه در دقيقه 58 براي داماش گيلان و ابراهيم صادقي در دقيقه 40 براي سايپا گلزني كردند. داماش در مرحله بعد به مصاف برنده پيروزي و نفت محمودآباد مي‌رود كه با توجه به ميزباني پيروزي در بازي امروز، احتمال برگزاري ديدار 2 تيم داماش و پيروزي در مرحله يك هشتم نهايي بسيار زياد است.

مس باخت حذف شد
تيم فوتبال مس كرمان با نتيجه يك بر صفر برابر نفت مسجد سليمان در ورزشگاه باهنر شكست خورد و از گردونه رقابت‌هاي جام حذفي كنار رفت. حكيم نصاري در دقيقه 63 براي نفت گلزني كرد تا اين تيم به مرحله يك هشتم جام حذفي صعود كند.
نفت مسجد سليمان در مرحله يك هشتم به مصاف برنده ديدار دو تيم استيل آذين و عمران كيش كه امروز برگزار مي‌شود خواهد رفت.

صبا هم حذف شد
تيم شهرداري بندرعباس با پيروزي دو بر يك در ورزشگاه تختي بندرعباس توانست صباي قم را از جام حذفي كنار بزند.
نيمه اول اين بازي با نتيجه تساوي يك بر يك به پايان رسيد. ابتدا تيم دسته اولي شهرداري بندرعباس دقيقه 27 توسط علي مطوري به گل رسيد اما نيكبخت واحدي در دقيقه 31 اين گل را براي صبا جبران كرد.
نيمه دوم در دقيقه 87 حميد رجبي براي شهرداري بندرعباس گلزني كرد تا برنده اين بازي تيم دسته اولي باشد.
رضا مرداني بازيكن شهرداري بندرعباس در دقيقه 46 با دريافت كارت زرد دوم اخراج شد از تيم صبا نيز در دقيقه 86 آلميدا به دليل تكل خطرناك اخراج شد.
تيم شهرداري بندرعباس با اين پيروزي در مرحله بعدي بايد با برنده بازي فولاد و سپيدرود رشت ديدار كند.

نفت تهران هم حذف شد
تيم فوتبال فولاد نطنز مقابل تيم ليگ برتري نفت تهران با نتيجه 3 بر 2 به پيروزي رسيد و به مرحله بعد اين رقابت ها صعود كرد.
هر سه گل تيم فولاد نطنز را جلال علي محمدي در دقايق 51، 57 و 76 به ثمر رساند و مهدي رفيعي و سيد محمد ميرصادقي به ترتيب در دقايق 5 و 65 براي تيم نفت تهران گلزني كردند.
به اين ترتيب تيم نفت تهران در مرحله يك هشتم نهايي رقابت هاي جام حذفي به مصاف تيم پيروز ديدار ايران جوان بوشهر و ملوان خواهد رفت.

نتایج ديدارهاي روز گذشته:
پاس يك- استقلال4
ماشین‌سازی یک - سپاهان 3
شهرداری بندرعباس 2 - صبا یک
فولاد نطنز 3- نفت تهران 2
مس صفر - نفت مسجد سلیمان یک
داماش 3 - سایپا یک
کد مطلب: 51496
 
Share/Save/Bookmark