میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۰
 
 
گم شدن کشتار بشریت در هیاهوی مسابقات فوتبال در روسیه
یمن میزبان واقعی جام‌جهانی
یمن میزبان واقعی جام‌جهانی
 

تاریخ تکرار شد و یک بار دیگر در ایام بازی‌های جام‌جهانی کشتار مسلمانان البته این‌بار در یمن شدت گرفته در حالی که جهان سرمست از هیجان رقابت‌های فوتبالی است که میلیاردها نفر را به خود مشغول داشته است.
مراسم افتتاحیه برگزار شد و سپس سوت رقابت‌ها میان ۳۲ تیم راه یافته به جام‌جهانی به صدا درآمد تا پس از ۴ سال قهرمان تازه جهان را بشناسد. اما گویا این سنت هر دوره‌ جام‌جهانی فوتبال است که قاتلان و جلادان عرصه جهانی تمام برنامه‌های خود را برای این روزها تنظیم کرده‌اند. این رسم هر دوره‌ای صهیونیست‌هاست که در غزه جوی خون راه می‌اندازند اما گویا دوستان آنها در رژیم سعودی نیز تبعیت از آنها را برای امسال در پیش گرفته‌اند چنانکه در روزهای اخیر حملات ائتلاف سعودی - آمریکایی به یمن شدت گرفته و از بمب‌های خوشه‌ای علیه زنان و کودکان بی‌دفاع استفاده می‌کنند.
چشم‌هابه جام‌جهانی در روسیه دوخته شده و بسیاری برای دیدن بازی‌ها خود را به روسیه رسانده و میلیاردها نفر نیز از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای، رادیو و تلویزیون‌ پیگیر این مسابقات هستند اما در این میان مادرانی هستند که فریادشان نه از هیجان جام‌جهانی بلکه فریاد جان باختن کودکانشان را فریاد می‌زنند و کودکانی که به جای تماشای رقابت‌های تیم‌های بزرگ جهان بر پیکر مادران و پدران خود اشک ماتم می‌ریزند و در حالی که بسیاری از کودکان در حال خرید لباس‌های تیم‌های محبوب خود در جام‌جهانی هستند، پیران‌های پاره‌پاره شده از گلوله‌های دشمنان سرزمینشان بر تن دارند در حالی که میلیون‌ها نفر از آنها به دلیل قحطی در آستانه مرگ تدریجی هستند.
این روزها حتی بیمارستان‌ها نیز از حملات متجاوزان در امان نیستند چنانکه وزیر بهداشت یمن حمله جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به اتاق هماهنگی امدادرسانی و اورژانس بیمارستان الثوره در شهر الحدیده را حمله کلی به زیرساخت بهداشتی در یمن دانست. البته مقاومت ملت بزرگ یمن در برابر متجاوزان همچنان ادامه دارد و گرفتار آمدن جهانیان در بازی‌های جام‌جهانی موجب نشده تا آنها از خاک و میهن خود به حاشیه‌ها معطوف و از بی‌مهری جهانیان دلسرد شوند.
شبکه الجزیره مباشر با پخش تصاویری از داخل شهر و فرودگاه الحدیده، ادعای رسانه‌های وابسته به ائتلاف سعودی را مبنی بر کنترل شهر و فرودگاه الحدیده تکذیب کرد. در این تصاویر یکی از شهروندان جوان الحدیده گفت: "ما می‌خواهیم در صلح و امنیت زندگی کنیم و خواهان جنگ نیستیم".
لازم به ذکر است جنگنده‌های سعودی سه بار فرودگاه بین‌المللی الحدیده را هدف قرار دادند تا شاید شکست خود را پنهان سازند. شبکه تلویزیونی المسیره گزارش داد یک منبع در یگان تیرانداز ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اعلام کرد بیش از ۴۰ منافق و مزدور سعودی در عملیات تک‌تیراندازان یمنی در جبهه‌های مناطق مرزی کشته و زخمی شدند. شبکه المیادین گزارش داد در حمله مبارزان یمنی به مواضع ائتلاف متجاوز در جیزان شماری از نظامیان سعودی کشته و زخمی شدند.

کد مطلب: 104769
 
Share/Save/Bookmark