میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۹
 
 
رای مردم ونزوئلا به مادورو

با شمارش تقریباً ۹۳ درصد از آرای انتخاباتی، «نیکلاس مادورو» موفق شد با کسب ۶۸ درصد از آرای انتخاباتی، در انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا پیروز شود.
شبکه «فرانس ۲۴» در این خصوص گزارش کرد، با اینحال، «هنری فالکون» نامزد مخالفان و رقیب اصلی مادورو در این انتخابات خواستار تجدید انتخابات شده است و مدعی است که انتخابات برگزار شده ریاست جمهوری فاقد هرگونه «مشروعیت» است. بر طبق اولین آمار و ارقام رسمی، مادورو که رئیس‌جمهور فعلی ونزوئلا است موفق شد بار دیگر در انتخابات ریاست جمهوری کشورش پیروز شود. آمار و ارقام نشان می‌دهد که میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا، ۴۶.۰۱ درصد بوده است.
ونزوئلا روز یکشنبه انتخابات ریاست جمهوری برگزار کرد و چهار نامزد برای احراز سمت ریاست جمهوری این کشور با یکدیگر به رقابت پرداختند. فالکون اوایل اعلام کرد که نتایج انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا را به واسطه نقض‌های زیادی که در آن صورت گرفته، به رسمیت نمی‌شناسد.
بنا به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مقامات انتخاباتی ونزوئلا می‌گویند که نیکلاس مادورو رهبر سوسیالیست این کشور برای دومین‌بار به عنوان رئیس‌جمهور کشورش برگزیده شد و قرار است به مدت ۶ سال دیگر در این حوزه فعالیت کند. شورای انتخابات ملی ونزوئلا اعلام کرد که با شمارش تقریباً ۹۳ درصد آراء انتخاباتی، مادورو موفق شد ۶۸ درصد از آرای انتخابات روز یکشنبه را به خود اختصاص دهد و رقیب خود یعنی فالکون را تقریباً با اختلاف ۴۰ درصد شکست دهد.
فالکون در تمام روز اعتراض داشت که پیروزی مادورو فاقد مشروعیت است زیرا بسیاری از رأی‌دهندگان این انتخابات را تحریم کردند و در خانه‌هایشان ماندند. خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقامات انتخاباتی، میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا را ۴۸ درصد اعلام کردند. آمریکا و بسیاری از دولت‌های غربی حتی قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، این انتخابات را رد کرده بودند.
«جان سالیوان» معاون وزیر خارجه آمریکا می‌گوید واشنگتن نتایج این انتخابات را به رسمیت نخواهد شناخت. سالیوان با بیان اینکه آمریکا نتایج این انتخابات را نمی‌پذیرد، گفت واشنگتن «فعالانه» در حال بررسی اعمال تحریم‌های نفتی علیه ونزوئلا است. مادورو می‌گوید آمریکا خشمگین از اینکه نفوذش را از ونزوئلا از دست داده، به دنبال فشار به این کشور و سلطه بر منابع نفتی ونزوئلا است. «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا هم در واکنش به انتخابات ونزوئلا، در توییتر نوشت: «امروز نظاره‌گر ونزوئلا هستیم. انتخابات تقلبی هیچ‌چیز را تغییر نمی‌دهد.

کد مطلب: 104462
 
Share/Save/Bookmark