میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۱
 
 
همزمان بارونمایی از پوستر جشنواره فجر، ۲۲ فیلم سودای سیمرغ معرفی شدند
«طلا»، «تختی»، «رد خون»،‌ «۲۳ نفر» و دیگران

نشست خبری اعلام و معرفی فیلم‌های بخش سودای سیمرغ سی‌و‌هفتمین جشنواره فیلم فجر با حضور ابراهیم داروغه‌زاده دبیر جشنواره برگزار و در آن فیلم‌ها در پنج بخش انیمیشن، فیلم کوتاه، نگاه نو، مستند و سینمای ایران معرفی شدند.
در این مراسم جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت سینما هم حضور داشت و پوستر جشنواره توسط وی رونمایی شد.
در ادامه فیلم‌های بخش‌های رقابتی جشنواره معرفی شد که اسامی آنها به شرح ذیل است؛

بخش سینمای ایران
در بخش مسابقه سینمای ایران به عنوان مهم‌ترین بخش جشنواره به ترتیب حروف الفبا فیلم‌های زیر معرفی شدند:
«آشفتگی» به کارگردانی فریدون جیرانی، «ایده اصلی» به کارگردانی آزیتا موگویی، «بنفشه آفریقایی» به کارگردانی مونا زندی‌حقیقی، «بیست‌وسه نفر» به کارگردانی مهدی جعفری، «پالتو شتری» به کارگردانی مهدی علی‌میرزایی، «تیغ و ترمه» به کارگردانی کیومرث پور‌احمد، «جمشیدیه» به کارگردانی یلدا جبلی، «خون خدا» به کارگردانی سیاوش علی عباس‌میرزایی، «درخونگاه» به کارگردانی منصور سهراب‌پور و سیاوش اسعدی، «سال دوم دانشکده من» به کارگردانی رسول صدرعاملی، «سرخ‌پوست» به کارگردانی نیما جاویدی، «سمفونی نهم» به کارگردانی محمدرضا هنرمند، «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار، «طلا» به کارگردانی پرویز شهبازی، «تختی» به کارگردانی بهرام توکلی، «قسم» به کارگردانی محسن تنابنده، «قصر شیرین» به کارگردانی رضا میرکریمی، «ماجرای نیمروز ۲ رد خون» به کارگردانی محمدحسین مهدویان، «متری شش و نیم» به کارگردانی سعید روستایی، «مردی بدون سایه» به کارگردانی علیرضا رئیسیان، «مسخره باز» به کارگردانی همایون غنی‌زاده و «ناگهان درخت» به کارگردانی پیمان معادی.
در این بخش سه فیلم «آنجا همان ساعت» به کارگردانی سیروس الوند، «بی‌حسی موضعی» به کارگردانی حسین مهکام و «مدیترانه» به کارگردانی مهدی هاجت‌مند به عنوان فیلم‌های ذخیره معرفی شدند تا اگر برخی فیلم‌ها به جشنواره نرسیدند یکی از اینها جایگزین شود.

بخش انیمیشن
به گفته دبیر جشنواره سی‌وهفتم در بخش انیمیشن فیلم‌های «آخرین داستان» به کارگردانی اشکان رهگذر، «بنیامین» به کارگردانی محسن عنایتی نوش‌آبادی و «شب آفتابی» به کارگردانی سید‌علی مدنی با هم برای دریافت جایزه ویژه داوران رقابت‌ خواهند کرد زیرا امکان رقابت در بخش سودای سیمرغ را نداشتند.

بخش فیلم کوتاه
در بخش فیلم سینمایی کوتاه فیلم‌های «اس» به کارگردانی حامد اصلانی، «تشریح» به کارگردانی سیاوش شهابی، «بچه خور» به کارگردانی محمد کارت، «تو هنوز اینجایی» به کارگردانی کتایون پرمر و محمد روحبخش، «دریای تر» به کارگردانی فاطمه احمدی، «رورانس» به کارگردانی سوگل رضوانی و «گسل» به کارگردانی سهیلا میرشریفی با هم رقابت خواهند کرد.

بخش نگاه نو
در بخش نگاه نو ۱۰ فیلم به رقابت خواهن پرداخت که اسامی آنها به شرح ذیل است؛
«پالتو شتری» به کارگردانی مهدی علی‌میرزایی، «جاندار» به کارگردانی حسین امیری، «حمال طلا» به کارگردانی تورج اصلانی، «دیدن این فیلم جرم است» به کارگردانی رضا زهتاب‌چیان، «روز‌های نارنجی» به کارگردانی آرش لاهوتی، «زهرمار» به کارگردانی سیدجواد رضویان، «سونامی» به کارگردانی میلاد صدر‌عاملی، «مسخره‌باز» به کارگردانی همایون غنی‌زاده، «معکوس» به کارگردانی پولاد کیمیایی و «یلدا» به کارگردانی مسعود بخشی.

بخش مستند
در بخش مستند سه فیلم «بهارستان خانه ملت» به کارگردانی بابک بهداد، «همه چیزهایی که جایشان خالی است» به کارگردانی زینب تبریزی و «خانه‌ای برای تو» به کارگردانی مهدی بخشی مقدم با هم رقابت می‌کنند.
دبیر سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر در پاسخ به این سؤال که آیا این رویه که هیأت انتخاب تنها بخشی از بعضی از فیلم‌ها را دیده‌اند، گفت: این اختیاری است برای فیلم‌سازی که فیلمش کامل نشده بتواند فیلمش را برای حضور در جشنواره کامل کند. ما می‌خواستیم این فرصت را از فیلم‌ها نگیریم. ضمن این که اکثریت فیلم‌ها نسخه کامل یا نسخه قابل قضاوت داشتند.
سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر از ۱۰ تا ۲۲ بهمن‌ماه همزمان با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در تهران برگزار می‌شود.

کد مطلب: 107469
 
Share/Save/Bookmark