میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۷
 
 
ابعاد جدیدی از تروریسم دولتی اسرائیل

در ادامه بیان آشکار تروریسم دولتی صهیونیست‌ها، یکی از کارشناسان رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با یکی از نشریات آلمان از کشته شدن هزاران نفر به وسیله سازمان اطلاعات خارجی رژیم صهیونیستی خبر داد.
سازمان اطلاعات خارجی رژیم صهیونیستی (موساد) دست‌کم سه‌ هزار نفر را کشته است. «رونن برگمان» یک کارشناس اسرائیلی ضمن اعلام این مطلب به نشریه آلمانی اشپیگل گفت که افرادی که کشته شده‌اند فقط اهداف موردنظر نبوده‌اند بلکه بسیاری از آنها اشخاص بی‌گناه بودند که به صورت اشتباهی هدف قرار گرفته شده‌اند.
برگمان گفت که فقط در جریان انتفاضه دوم فلسطینیان، روزهایی بود که چهار تا پنج نفر به صورت هدفمند کشته می‌شدند. این اقدام در جهت تقابل با اعضای گروه حماس صورت می‌گرفت. کتاب جدید برگمان با عنوان: «سایه جنگ؛ اسرائیل و ماموریت‌های محرمانه کشتار موساد» از روز دوشنبه ۲۲ ژانویه (۲ بهمن‌ماه) در دسترس قرار خواهد گرفت. در همین حال سازمان اطلاعات لبنان در تحقیقات ترور یک عضو حماس در جنوب این کشور، موفق شد سرکرده عملیات را شناسایی کند. تحقیقات نشان داد سازمان موساد رژیم صهیونیستی در پشت این ترور است.
شعبه اطلاعات امنیت داخلی لبنان در مدت کوتاهی موفق شد چگونگی انجام عملیات ترور در شهر «صیدا» در روز یکشنبه هفته گذشته سازمان جاسوسی توسط اطلاعات رژیم صهیونیستی را کشف کند. تروری که هدف آن «محمد حمدان» (ابوحمزه) از اعضای حماس بود و وی از آن جان سالم به در برد. محمد حمدان به جای اینکه در داخل خودرویش بنشیند و آن را روشن کند در حالی که خارج از خودرو بود دست خود را به داخل خودرو آورد و با سوییچ آن را روشن کرد و بلافاصله به سمت صندوق عقب رفت؛ بمبی که در زیر خودرو و صندلی راننده کار گذاشته شده بود منفجر شد و حمدان از ناحیه پا زخمی شد؛ درواقع همین شیوه روشن کردن خودرو باعث شد حمدان از این ترور جان سالم به در برد.
دستگاه امنیتی لبنان بلافاصله تحقیقات خود را آغاز کرد و سرنخ‌ها به شخصی به نام «احمد بَیْتیّة» (۳۸ ساله) از طرابلس رسید که گروهی را برای اجرای این عملیات رهبری می‌کرده است. بیتیه هیچ سوءپیشینه‌ای در پرونده خود ندارد، در زمینه تجارت کار می‌کند و بین لبنان و هلند در رفت و آمد است.

کد مطلب: 102860
 
Share/Save/Bookmark