میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۲
 
 
امروز در بورس کالا رخ داد؛
عرضه موفق محصولات پتروشیمی انتخاب با قیمت پایه ۶ هزار و ۲۰۰ تومان
ایران به جرگه بزرگترین صادرکنندگان محصول پلی استایرن انبساطی پیوست
عرضه موفق محصولات پتروشیمی انتخاب با قیمت پایه ۶ هزار و ۲۰۰ تومان
 
رینگ محصولات پتروشیمی بورس کالا امروز برای نخستین بار شاهد معامله محصول پلی استایرن انبساطی نسوز F۱۰۰ توسعه صنایع پتروشیمی پلی استایرن انتخاب بود.
به گزارش اقتصاد روز ، در تالار مبادلات امروز بورس کالا ۲۵۰ تن از عرضه ۳۰۰ تنی پلی استایرن انبساطی نسوز F۱۰۰ این مجتمع با قیمت پایه ۶ هزار و ۲۰۰ تومان مورد معامله و داد وستد قرار گرفت تا برگ موفقیت دیگری در این عرضه و معامله این محصول ثبت شود.
تولید کنند کنندگان این محصول در راستای مزایای و پتانسیل قابل توجه بورس کالا ؛اقدام به پذیرش محصول پلی استایرن انبساطی در بورس کالاکرده و معتقدند با این اتفاق امکان عرضه با قیمت شفاف و رقابتی به مصرف کنندگان واقعی نهایی وجود داشته و همچنین ارتباط مستقیم شرکت با مصرف کنندگان نهایی و دریافت نظرات بهبود آنها در کیفیت و بهینه کردن قیمت مد نظر از جمله منافع اقتصادی این اقدام است.
گفتنی است راه اندازی پتروشیمی پلی استایرن انتخاب به ظرفیت۲۵۰ هزار تنی این مجتمع در سال با سرمایه گذاری صد در صدی بخش خصوصی علاوه بر تامین کل نیاز کشور، امکان خودکفایی از واردات این محصول را مهیا و ایران را به یکی از بزرگترین صادرکنندگان این محصول در دنیا تبدیل کرده است .
به گفته متولیان این شرکت در حال حاضر امکان صادرات حدود ۷۰ درصد ظرفیت تولید این شرکت علاوه بر تامین مصرف کامل کشور وجود دارد و این امر نیازمند سیاست گذاری و حمایت لازم ارگانهای و متولیان دولتی در جهت حمایت از سرمایه گذاری در این صنعت و صادرات کالای آن برای ارزآوری بالا و جلوگیری از خام فروشی تولید کننده منومراستایرن است.
کد مطلب: 102167
 
Share/Save/Bookmark